Yurtdışı Eğitim Denklik

Denklik konusunda söylenecek çok şey vardır ki bazılarını söylemek sadece ülkemizde YÖK’ün verebileceği kararlar ve tutumdan ileri gelmektedir. YÖK anlaşmalı olduğu tüm devletlerin üniversitelerini istisnalar hariç tanımakta ve denklik sınavından sonra Yurtdışı eğitim denklik tamamlanarak öğrencilerimiz diplomalarını alabilmektedir.

Yurtdışı Eğitim denklik eğitim hayatının öğrenciler içinde sorulan en çok sorusu olarak yerini almaya devam edecektir. Eğitimde fırsat eşitliğini ve ilkesini sağlamaya devam eden yurtdışı okullarımız denklikten çok geçerlilik konusuna yoğunlaşmanızı ve geçerlilik konusunu düşünmenizi tavsiye etmektedir.

Geçerlilik Ne Kadar Önemli?

Geçerlilik önem bakımından denklikten daha ileri bir seviyeyi kapsamaktadır. Geçerlilik dediğimiz zaman alacağınız herhangi bir “x” belgenin farklı bir ülke, kurum ya da şirket tarafından tanınmasını ve girmek istediğiniz okul, kurum yada işyeri tarafından daha kolay kabul edilmeniz manasını da taşımaktadır.

Yurtdışı Eğitim denklik konusunda danışmanlık ofislerimiz de sizlere yol göstermeye devam edecektir. Fakat burada odaklanılması gereken konu alınan “x” belgesinin ne kadar geçerli olup hayatınızı ne kadar değiştireceği ve geliştireceği gerçeğinde yatmaktadır. Farklı eğitim sistemleri ve eğitim anlayışı ile yurtdışı okulları öğrencilerine kalite performans dışında uygun fiyatlarla eğitim vererek geleceklerine yön vermeye devam etmekte ve edecektir. Eğitimin bu kadar önemli olduğu dünya düzeninde artık denklik konusuna takılmamak gerektiği asıl odaklanılması gereken konunun geçerlilik olduğu herkesçe malum bir konudur.

Posted from Istanbul, İstanbul, Turkey.