Yakın İlişkilerde Karanlık Yüzü

Deneme Bu koleksiyon editörlerin 1994 yayınına takibini temsil, Kişilerarası İletişim Karanlık Yüzü. denemeleri bu koleksiyona önsözünde, tam etkili bir bireyler başa nasıl dikkate etmemizi gerektirir insanların işlev nasıl anlamak için “savundu zor sorunlu, zorlu, sıkıntılı, ve yıkıcı sosyal etkileşim ile. ” Bu arkadaşı cildinde, odak ilişkileri kapatmak için sosyal etkileşim genişler. Kenara kötü araştırmak yanı sıra kişilerarası ilişkilerin iyi doğasında ihtiyacı, editörler ve onların arkadaşları sadece entelektüel uyandırmadan olmak karanlık tarafı metaforu bulmak. Önemli henüz genellikle ihmal olayların soruşturma uyarır, ve özellikle gizli ve yasak ve ilgili insan paradoksal ve ironik unsurların dikkate teşvik eder.

Bu hacim iletişim, psikoloji saflarından birinci sınıf bilim adamlarının üstün çalışmaları bir araya , sosyoloji, ve soydaş disiplinler. Bir önceki metinde olduğu gibi, konu ve üslup yaklaşımlar, insan işlerin karanlık tarafı geniş ve disiplinler arası etki yansıtan, çeşitlidir. konuların seçimi ilişkilerinin disiplinler arası çalışmaya burs ortaya çıkan sadece bir örnek yansıtan, biraz seçicidir.

Bunlar uluslararası kabul görmüş bilim adamları ölümcül konumlar, kıskançlık ve haset, yanlış anlama, dedikodu, çatışma, codependence dahil karanlık tarafa ilgili çeşitli konular, incelemek , cinsel zorlama, stalking, ilişki sonlandırma, karşılıksız sevgi ve ilişkiler ruh sağlığı sorunları. Bazı bölümler, diğerleri ilişkileri anlayışları daha iyi anlaşılabilir biçimini yeniden oysa bugünkü orijinal veri ve modelleri. Buna ek olarak, bookend bölümler karanlık yüzü burs ideolojisi, doğa ve sorunları incelemek. Ahlaki ve fonksiyonel hem de – – yakın ilişki süreçlerinde Topluca, bu hacimde yapılan bilimsel yolculuklar karmaşıklığı göstermek amaçlanmıştır. niyet ne değerli kılmak ne yakın ilişkilerin karanlık yönlerini şeytan değil, ilişkilerin “yapıyor” gün-gün onların önemini vurgulamak için olduğunu. Sadece ilişkileri ayrılmaz gibi süreçleri kabul ederek rolleri tam olarak anlaşılabilir.