Yabancı ülkede üniversite okumak

İngilizce için, kelime kökeni genellikle dil kökleri ve bunların türevleri, ya da Romalı ve Germen kökleri Hint-Avrupa kullanılarak takip edilir. İngilizce dil şüphesiz onun farklı kaynaklardan yararlanmıştır. Bu çeşitlilik yazarlar kelimeleri ithal ederek bir temel kelime ne kabul eklenmesine karar İngilizce Rönesans, çoğunlukla yaylar. Fransız Latince, Yunanca ve şu anda yazarlar tarafından özgürce ödünç diller vardı.

kelimesinin kökeni çağdaş çalışma esas erken belgeler mevcut dil aileleri üzerinde yoğunlaşarak, aslında ve hipotez hem ilgilidir. Bu Ural dil, Romanya, Rusya ve Estonya gibi ülkelerin yaklaşık 25 milyon kişi tarafından konuşulan üç düzine dilde oluşan bir dil ailesi içerir. Austronesian yaygın Güneydoğu Asya ve Pasifik adaları dağılmış 386 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil grubudur.

1990 yılında, Harvard bilişsel bilim adamı Steven Pinker ve Yale psikolog Paul Bloom önemli bir makale yayınladı Davranışsal ve Beyin Bilimi . Bu etkili dergide, onlar dil doğal seleksiyon tarafından evrimleşmiş olması gerektiğini savundu. Kelime kökeni İzleme kaydedilen en erken formları ve çalışma anlamlarına güvenmek zorunda bilim adamları için şans meselesi olabilir.

Kelime kökeni bu yollarla yeniden zaman, anlamları olarak varsayımsal ve dikkatle tedavi bu formlar için kabul edilmesi gerekir. Böyle bir kelime kökeni belirgin olduğunda, genellikle kendi durumunu işaretlemek için bir yıldız öncesinde. Bir kelime kökeni yeterince takip edilemez Ancak, etymologists (belirsiz kökenli) ‘ooo’ veya ‘kökenli bilinmeyen’ olarak etiketleyin.