Viyana Üniversitesi

Programı

Viyana Üniversitesi 1365 yılında kurulmuş ve Almanca konuşan dünyanın en eski üniversitesidir.72.000 den fazla öğrenci 170’den fazla kurslarımıza kaydolan. Bu 6200 üzerinde bilim adamları ve akademisyenler ile Avusturya’nın en büyük eğitim ve araştırma kurumudur. Alman Dili ve Avrupa Çalışmaları geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır, ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinmek için harika bir atmosfer sağlar. Öğrenciler, yetişkinler ve öğretmenler Almanca öğrenmek için çeşitli ülkelerden gelen buraya gel, Avrupa Çalışmaları almak ve Avusturya zengin kültürünü ve yaşam Viyana şekilde yaşamaya. Erken kayıt tavsiye edilir – öncesinde 25 Nisan için

Yer

Viyana veya Wien (eski Vindobona), kuzeydoğu Avusturya, sermaye ve ülkenin en büyük kenti kent, Viyana (Wien) İl ile ortak olan. Viyana batıda Doğu Alplerin eteklerinde ve doğusundaki Tuna havzası ovaları ile, Tuna Nehri’nin her iki yakasında yer almaktadır. Viyana asırlar Habsburg ailesi altında Avusturya İmparatorluğu’nun siyasi ve ekonomik merkezi oldu. Bugün şehir Avusturya ekonomik ve kültürel hayatı hakim ve ülke nüfusunun yaklaşık beşte birini içeriyor.

Kurslar

Yaz Almanca dil kursları: Başlangıç, Orta ve İleri. Ayda 60 ders – Haftada 15 ders (her ders 45 dakika). Zamanlama ve maliyetler tarihleri ​​ve Ücretler bölümüne bakın. 12:00 öğlen, MF – Sınıflar 9:00 arasında gerçekleşecek.

ALMAN DİLİ: Viyana

* Küçük grup sınıfları:. Sınıf başına en fazla 16 öğrenci
Almanca öğretilen * Almanca dersleri. (Sabah / öğleden sonra).
* Viyana Minimum yaş:. 16
* Yerleştirme testi uygun seviyesini belirlemek için orada verilen.
* sınıfta kullanılan Ders Kitapları şunlardır: Intermdiate ve Gelişmiş için kullanılan Delfin (Elem) / Hauptkurs, Abschlusskurs, Dreyer-Schmitt, . 37 € – Ders kitapları 26 maliyet.

1 İlköğretim: Mutlak yeni başlayanlar ya da çok az bilgisi olan katılımcılar için, en temel ifadeler kullanarak konuşmaları ve sık sık Alman dilinde hemen iletişim için dilbilgisi kullanılır. Bu dersin tamamlanması Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi “A1” seviyesine gelir.

İlköğretim 2: Günlük konuşmalarda temel bilgi, genişletilmiş ve geliştirilmiş kelime tarzı ile katılımcılar için günlük konularda cümleleri anlamak ve bir basit metinleri, yazılı iletişimin basit formlar, ilköğretim dilbilgisi anlamak okumak için.

İlköğretim 3: edebiyat ve gazeteler, yazılı tekrarlama egzersizleri ve raporlar basit nesir okuma günlük konularda (kültür, spor, seyahat, vb), hakkında Konuşma, sözdizimi morfolojisi, seçilen bölümler yoğunlaştı. Bu dersin tamamlanması Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi “A2” seviyesine gelir.

İlköğretim 4: tüm temel kelime, genel çıkarlar ve işle ilgili konularda konularda kısa görüşmelerde, radyo haberleri anlamak çeşitli sorunlar üzerinde gazete ve edebiyat metinleri, kompozisyonlar okuma, sözdizimsel formların farklı üslup değerlerini tartışmaya dahil Dili bizi deyimler. Bu dersin tamamlanması Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi “B” seviyesine gelir.

Ara madde 1: Almanca iyi komutu ile katılımcılar için, belirli konularda, doğru okuma ve dinleme anlama, böyle tartışma, raporlama gibi becerileri kazanıyor özetleme ve yorumlama yanı sıra gramer yapıları ve genişletilmiş kelime üzerine tartışmalar.

Ara madde 2: günlük durumlarda ötesinde Konuşma, daha spesifik konularda, fonksiyonel kullanım bilinci, kayıtların çeşitli kullanma yeteneği hakkında konuşurken, konu ile ilgili metinler ve konferanslar anlayışı, modern Alman dilinin üslup kullanımına egzersizleri. Bu dersin tamamlanması Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi “B” seviyesine gelir.

Ara madde 3: Bilimsel konferanslar anlaşılması, diksiyon egzersizleri çalışmaları ve meslek öğrencinin kursları hakkında temel ve ileri kelime, yazılı metinleri, sözlü raporlar ve tartışmalar tamamlayarak, literatürden metinler ve seçilmiş teknik makaleler okuma, deyimsel ve üslup ifade yoğunlaştırmak için, kelime ve ücretsiz konuşma egzersizleri, modern dil kullanımı üzerine üslup matkaplar. Kültür, edebiyat, dilbilim, ekonomi ve: Bu seviyede, farklı ilgi alanları arasından seçim yapabilirsiniz.

Gelişmiş 1: Almanca çok iyi bilgisi, modern Alman edebiyatı ve farklı konularda makaleler okuma kelime egzersizleri, sözlü raporlar ve tartışmalar dil komutu mükemmelleştirmek ile katılımcılar için.Bu dersin tamamlanması Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi “C1” seviyeye gelir. Bu seviye aynı zamanda öğrenciler ve “yurtdışında Alman” öğretmen ve edebiyat ve dilbilim için tasarlanmıştır. Öğrenciler dersin başında bir röportajda vasıtasıyla seviyelere değerlendirilir.

Akademik Kredi

Bir aylık program (4 hafta) için 6 kredi – Öğrenciler 3 kazanmak. 57 – Ayda 60 saat (adet). Yaz 4 hafta = 4 AKTS kredisi.

Mali Yardım

Evet, bu programda Mali Yardımı kullanabilirsiniz. Senin yardım ofisi tamamlamak ve imzalamak için bize Konsorsiyum Anlaşması CSA bursları veya finansal yardım sunmuyor.

Etkinlikler

Viyana’da gezi ve çevresinde, hem de planlanan partiler içerebilir Özel Kurslar, Avusturya ile Anlatım, kendi kendine çalışma için Öğretici odalar, Alman filmleri Video Odaları ve Geziler: Viyana’da program içerebilir isteğe öğleden sonra aktiviteleri sunmaktadır öğrenciler. Tüm bu ekstra aktiviteler (isterseniz katılabilirsiniz) isteğe bağlıdır, ve ekstra maliyet – zaman Viyana’da “etkinlik takvimi” ve “fiyat” ile ilgili öğrenci ofiste personel sormak. 75 Euro – Geziler 20 fiyat değişir.

Konut

Viyana’da – öğrenci yurdu tipi konut mevcuttur. Tek veya İkiz odalar. Bazı odalarda özel banyo vardır. Yatak çarşafları sağladı. Çamaşırhane mevcuttur. Yemekler Üniversite çevresinde yakındaki restoranlar alınır. & Öğün başına 12 USD – Fiyatlar 7 $ arasında değişmektedir. Öğrenciler Pazar günü geçmek için izin verilir, bir gün önce sınıf başlar. Gerekli $ 500 USD Konut rezervasyon mevduat – konut maliyeti doğru yatırılır.

Ayda 900 $ USD – Konut yaklaşık 700 $ maliyeti. 12 $ USD – Yemekler 7 $ maliyeti.

Çıkış Programın son tarihte olduğunu.

Ek konut bilgileri ve onay dokümanlar ile sağlanan bağlantılar.

Tarihler ve Ücretler

* Erken kayıt tavsiye – öncesinde 25 Nisan için.
* depozito ödemeden önce kullanılabilirliği hakkında CSA değildir.


YAZ 2015

* Alman Dili – 57- 60 saat (adet) toplam Tüm seviyeler
* Erken kayıt tavsiye – 25 Nisan öncesinde
* Minimum yaş 16 yıl olduğunu

4 hafta 06-31 Temmuz, 2015 1095 $ USD
4 hafta 03-28 Ağustos, 2015 1095 $ USD


YAZ 2016

* Alman Dili – 57- 60 saat (adet) toplam Tüm seviyeler
* Erken kayıt tavsiye – 25 Nisan öncesinde
* Minimum yaş 16 yıl olduğunu

4 hafta 04-29 Temmuz, 2016 1095 $ USD
4 hafta 01-26 Ağustos, 2016 1095 $ USD

Gereksinimler

Asgari yaş 16 yıl olduğunu. Erken kayıt tavsiye edilir – öncesinde 25 Nisan için.

Varış

Sınıflar gün önce gelmeden Planı …… senin yuvaya check-check-in Pazar günü başlayacak. Daha önce gelirseniz, resmi check-in tarihine kadar kendi konut düzenlenmesi planlıyoruz. Eğer check-içine edebilirsiniz konut tarihinde gelmeden planlayın.