Varna Üniversitesi Taban Puanları

Üniversiteye hazırlanan her öğrencinin hayalidir istediği bölümü okumak ve istediği mesleğe sahip olmak. Bu hayaller birçok öğrenci için gerçekleşememektedir. Ülkemiz de yapılan ve üniversiteye giriş için aşılması gereken en büyük engel olan sınavlar ve puanlar bu hayallerin önüne geçebilmektedir. Bu durumda 2. Bir tercih olan yurtdışı eğitim öğrencilerin şansını arttırmaktadır.

İstedikleri bölümü okuyabilecekleri, sınavsız giriş yapabilecekleri yurtdışında eğitim veren üniversiteler bulunmaktadır. Varna üniversitesi de bu üniversitelerden biridir. Giriş koşullarının cazip olması ve aynı zaman da kaliteli eğitim imkânı sunması ile Varna üniversitesi yurtdışı eğitim için en çok tercih edilen üniversitelerden biridir.   Giriş şartların da ülkemizde yapılan üniversiteye giriş sınavın da barajı geçmiş olmak yeterli olmaktadır. Varna üniversitesi taban puanları ve Bölüm sınırlaması yoktur barajı geçen her öğrenci başvuru yapabilmektedir.

Varna üniversitesi Varna’nın ilk üniversitesidir. 1755 yılın da  Çariçe Elizaveta Petrovna’nın emri ile yaptırılmıştır. Kurulduğu gün olan 12 ocak Varna’da öğrenci günü olarak kutlanmaktadır. Kurulduğu yıl 3 fakülte ile eğitim öğretime başlayan Varna üniversitesi şuan 27 fakülte ile eğitim öğretime devam etmektedir. Toplam öğrenci sayısı 40.000 civarındadır. Yabancı öğrencilerin sayısı da her geçen gün hızla artmaktadır. Üniversite de normal şartlar da lisans eğitim süresi 4 ile 6 yıl sürmektedir. İlk 2 yılın da zorunlu beden eğitimi dersi verilmektedir. Bunun amacı da yüksek akademik başarı sağlaması açısından spora çok önem verilmektedir.

Uluslararası eğitim merkezi (üniversite öncesi eğitim )

Uluslar arası eğitim merkezi Varna üniversitesinin önemli bölümlerindendir. Yurtdışından gelen öğrenciler için dil seviyesine bakılmaksızın 1 yıl zorunlu olarak verilen dil eğitimi, hazırlık sınıfıdır. Varna üniversitesi taban puanları olmadığı için sadece bu bölüm de dil öğrenmek için gelen öğrenciler bulunmaktadır.

Yurtdışı eğitim için tercih edeceğiniz Varna üniversitesi taban puanları olmaksızın sunduğu kaliteli eğitim ile eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Varna üniversitesi hakkında Ayrıntılı ve doğru bilgi almak için Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığının onlarca şubelerinden birine gelerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Posted from Istanbul, İstanbul, Turkey.