V-Chip Tartışma

V-chip televizyon (ya da genel yayın) çocuklara kendi erişilebilirlik, davranış etkileyecek kendine özgü gücü, ve invaziv açısından bazı özel ilgiyi hak konusunda tartışma çok önemli bir parçasıdır. Ama filtreleme ve etiketleme bu kavramı olarak regülatör, kanun koyucunun hayal yakaladı ve isteyen herkese toplumda görüntünün üzerinde pazarlık değiştirmek için yeni yollar düşünmeye, çok fikir V-çip ya da eşdeğeri boyunca hareket ediyor Internet dahil diğer teknolojiler. V-çip sorunu da şiddet ve toplumda cinsel uygulamalar ve nasıl televizyonda temsiller bu uygulamalar ile ilgili hakkında süregelen tartışmalar körüklediğini.

V-chip ilk konsept basit olmasına rağmen, kamusal alanın içine akışı çok yükseltir çipin tanıtımı ve üretimi neredeyse hukuk ve kamu politikası sorunları bir vaka çalışması olarak hizmet veren olağanüstü sorular. Toplumda konuşmada çok kavramsallaştırma bu sorundan etkilenen ediliyor. Buna göre, bu tartışmada V-chip yeri giderek önem taşımaktadır; Gerçekten, yasal tartışma V-çipin katkısı çocuk ve görüntüleri arasındaki ilişkiye nihai katkısı daha büyük olabilir iddia edilebilir. Soruları arasında katkıda adresi vardır:

Ne araştırma temeli etiketleme ve derecelendirme için bir çerçeve gerektirir için gerekli •?

• karakterize edilebilir hükümet ve görüntü üreten sanayiler arasındaki ilişki nedir – Anayasa ve diğer nedenlerden dolayı – gönüllü olarak karşı Baskıcı için?

• bu görüntüleri değerlendirmek kimler?

• ne ölçüde değerlendirme süreci merkezi ve / veya dağıtılmış olmalıdır için?

• Ne değerlendirme deney olup olmadığını değerlendirmek için uygun “başarılı?”

V-çipin kökeni en Kanada’da ek olarak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde onun daha evrimi, bu kitap Avrupa’da, Avustralya’da V-çip ve televizyon derecelendirme sistemlerinin gelişimini tartışır ve dünya çapında. Ayrıca hangi düzenleyici kurumu, sanayi ve devletin rolü açısından kontrast Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok farklı yaklaşımlar denemeler içerir.