Uzmanlar ve kültürel eleştiri

Özet: Barkman bu anime ve manga savunarak başlar bu yazıda birçok insanın dünya görüşleri içine önemli pencereler ve gibi dini uzmanlar ve kültürel eleştiri ile ilgilenen felsefeciler tarafından ciddiye alınmalıdır. Hıristiyanlık anime ve manga temsil edilir nasıl özel bir odaklanma ile, Barkman birinci ve geleneksel Hıristiyan bakış açısıyla ikinci eleştirilerin bu (örneğin çoğulculuk, toplumsal cinsiyet ve benzeri gibi) Hıristiyanlık ile yapmak zorunda anime ve manga büyük temaları tanımlar.

Anahtar Kelimeler: Anime, Manga, Hıristiyanlık, Felsefe, Japon, Çoğulculuk, Toplumsal Cinsiyet, Protestan, Katolik, Melek

Efsane, o 1945 yılında o geri olan Amerikan askerlerinin Dünya Savaşı, ünlü Japon mağaza sırasında Japonya işgal kısa bir süre sonra – asılı bir yaşam boyutu Noel Baba bir ekran kurmak – tatil sezonunda batı gelenekleri yararlanmak için şüphesiz istekli Kanattan gelen. İster bu olayın gerçekten gerçekleştiği ya da değil, biz bilmiyoruz, ama Rising Sun Land herhangi bir zaman geçirdim olanlar için bu efsane kesinlikle bu konuda gerçeğin bir halka vardır. Tüm kültürler Stuart Hall “kodlama” dediği bir dereceye kadar pratik olsa (yani, belirli bir kültürel ürünlerinde kültürel değerlerini koyarak kültür) ve “kod çözme” (yani, yabancı kültür ürünlerinde kendi değerlerini okuma aynı kültür) en azından dinini – – ve bir şey haline dönüşürken, modern Japon şey ve her şey yabancı kucaklayan özellikle ünlüdür. . . iyi, benzersiz, az söylemek.

Japon din transformasyonu veya kodlayıcı-kod çözme bu tür meşgul en ilginç platformlar bir anime ve manga bulunmaktadır. Sonuç olarak, burada ben, şimdi farklı anime ve özel olmak üzere, manga serisi çeşitli keşfetmek Hıristiyan görüntüleri veya temaları kullanmak istiyorum. Bu benim karşılaştırarak ve ortodoks inançları ile bu felsefeyi ya da teoloji zıt Japon anime ve manga sanatçıları ve ikinci ile iletilmekte olduğunu felsefesini ya da teoloji açıklık ilk yapmak istiyorum.