Utrecht Üniversitesi

Hollanda kalbinde 1636 yılında kurulan ve bulunan, Utrecht Üniversitesi, yüksek kaliteli, araştırma ve öğretim hem de yenilikçi bir yaklaşım için uluslararası kabul görmüş Avrupa’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir.

Yüksek kaliteli programlar Geniş aralığı
Utrecht Üniversitesi, yüksek kaliteli Dutch- ve İngilizce öğretti programların ve derslerin geniş bir yelpazede sunuyor. İngilizce müfredat Lisans ve yüksek lisans lisans programları, sertifika kursları ve Yaz Okulu derslerden oluşmaktadır. Buna ek olarak, dünyanın en yetenekli öğrencilerinin bazıları doktora araştırma yapmak için Utrecht Üniversitesi’ne geliyor.

Sınıf Top
Araştırma hep üniversitenin lisans programlarında temel bir rol oynar. Ders içeriği yakından üst sınıf araştırma bağlantılıdır. Öğrenciler üst araştırmacılar ve öğretim, kendi alanında çoğunlukla uzmanlar tarafından küçük gruplar halinde öğretilir. Utrecht Üniversitesi disiplinlerarası bilgi gelişmelerin ön planda yer almaktadır. Bizim araştırma biyokimya ve biyofizik insan hakları ve kültür kadar birçok alanda etkisi devam etmektedir.

Talent için oda Flourish için
Bizim zorlu programları iddialı, özel uluslararası öğrencilere öğrenmek ve dünya standartlarında akademik bir ortamda büyümek için fırsat sağlamaktadır. Biz kendi içinde en iyi geliştirmelerini teşvik ediyoruz. Bu onur çalışmanın ekstra zorlukları üstlenmek için fırsatlar içerir.