Uppsala Üniversitesi

İsveç Uppsala Üniversitesi ve hoş geldiniz

Uppsala Üniversitesi bilim ilerleyen, burs ve yüksek öğrenim adanmış kapsamlı bir uluslararası araştırma üniversitesidir. Dünyadaki en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. Üniversitede sekiz bilim adamı Nobel Ödülü verildi. 500 yıldan fazla için, Uppsala Üniversitesi her düzeyde öğrenci ve araştırmacılar için zengin fırsatlar öğrenme seçkin bir koltuk olmuştur. Tarihimiz bizim bir parçası olan gücü ama bizim manzaraları geleceğe vardır.

Uppsala Üniversitesi İleri Araştırmalar
Uppsala Üniversitesi sıkı akademik taleplerle bir seçici üniversitedir. Bir Uppsala öğrenci olarak en son araştırma bulgularına yüksek kalitede eğitim ve erişim alacak. Aynı zamanda, geleneğin birkaç yüzyıl üzerine inşa canlı kültürel ortamda batırılır.

Biz İngilizce olarak okutulmaktadır lisansüstü programları sunuyoruz. Uppsala master derecesi
Üniversitesi uluslararası alanda tanınan ve hem de yüksek talep niteliklere sahip sağlayacaktır
İsveç ve uluslararası işgücü piyasalarında. Ayrıca doktora sürdürmeye iyi hazırlanmış olacak.

Öğretim Personel ve Öğrenci
Uppsala Üniversitesi çok çeşitli eğitim ortamı sağlamak için ünlüdür. Bizim öğretim uzmanları aktif eğitim yansır araştırma, katılmaktadırlar. Eğer dünyadaki diğer pek çok akademik kurumlara kıyasla daha rahat bir tavır bizim öğretmenler az resmi olduğunu bulmak ve olması muhtemel böylece Ancak, biz, açık bir diyaloğu teşvik. Biz mükemmel tesisler ile uluslararası bir ortam övünme; Modern laboratuarları, kablosuz ağ erişim, geniş kütüphane koleksiyonları ve rahat bir çalışma ortamı.

Uppsala ve İsveç
Uppsala kentinde üniversite merkezi İsveç’te yer almaktadır. Ulaşmak için trenle sadece 40 dakika sürer
başkenti, Stockholm, ve sadece 20 dakika Arlanda Havalimanı’na almak gerekmektedir. Uppsala sahiptir
185,000 nüfusu ve İsveç’te dördüncü büyük kentidir.

Bu mağazalar, restoranlar ve mutlaka yapılması gereken şeyler büyük bir şehir seçimi ile birlikte küçük kasaba cazibesini sunuyor. Ayrıca bulacaksınız
eşsiz kültürel hazineleri ve keşfetmek için heyecan verici bir geçmişi.

Nobel Ödülü
her yıl Nobel ödüllü öğrenciler ve personel için ücretsiz açık dersler tutmak için Uppsala Üniversitesi’ni ziyaret
katılmak. Uppsala Üniversitesi bilim adamları, sekiz Nobel ödülleri toplam kazanmış ve bu dünya çapında bilinen üniversite yapmak yardımcı oldu.

Öğrenci Yaşam
Uppsala sadece spor ve rekreasyon gelir ve ne zaman bir büyük şehir sunabilir her şeye sahiptir
kolayca bisikletle şehir genelinde seyahat edebilirsiniz. Orada şehir merkezinde bulunan 13 öğrenci kulüpleri (“milletler”). Olan
bu kulüpleri bir gelenek partner 17. yüzyıla ve bunlar odaları, kütüphaneler, restoranlar gazete de dahil olmak üzere ve okuma, sosyal ve eğlence etkinlikleri, birçok türde sunuyoruz, ve yıl düzenlenen büyük kutlamalar.

Konut
öncesinde Planı! Bu konut kuyruğunda bekleme süresi ile olağandışı değildir. Böylece varışta konut düzenlemek için bekleyemezsiniz. Üniversite konut garanti etmez, ancak bir yüksek lisans programına kabul Yabancı öğrenciler, konut bulmaya çalışırken bazı tavsiyeler almak mümkün olacak.

Uygunluk Gereksinimleri
programlarına kabul edilmek için genel şartlar, en azından kadar bir derece ile önceki çalışmalarını içermektedir
lisans yani yaklaşık eşdeğer bir İsveçli üniversitede çalışmanın üç yıl tekabül düzeyi,
bir İngiliz üniversitesinde derece. Buna ek olarak, çoğu yüksek lisans programı değişebilir özel gereksinimleri vardır
bir programdan diğerine.

Tüm adaylar aynı zamanda İsveç ortaöğretimde İngilizce B karşılık gelen bir seviyede İngilizce dil yeterlilik doğrulamak gerekir. Bu normalde bu tür TOEFL veya IELTS gibi uluslararası kabul görmüş bir test vasıtasıyla tasdik edilir. Ayrıntılar için web bakınız.

Seçim
Önceki akademik çalışmalar ve derece, niyet, iş deneyimi, derece projesinin tablosu: uygun başvuru arasından seçim örneğin, dayalı olabilir. seçim modu, bir programdan diğerine değişebilir; bakınız

Ayrıca, örneğin he üniversite yönetiminde öğrencileri temsil öğrenci birlikleri vardır.

Finansal yönleri

Bir öğrenci vizesi / oturma izni için başvuruda AB üyesi olmayan öğrenciler için, bir mali tablo gerekli olacaktır.AB / EAA dışında Misafir öğrenciler çalışmalar için bir oturma izni almak için 10 ay, bir yıl onların emrinde bir ayda en az 7 300 kron olması gerekir.