Ulusal Sosyalist

Onun şarkıları yeni versiyonları popüler çağdaş sanatçılar tarafından kaydedilmiş, ve onun persona Alman drag queen yaklaşık olarak sık sık olduğu gibi Marlene Dietrich veya Judy Garland tarafından yeniden oluşturulur. (1) Kız filmlerin çoğu düzenli Alman televizyonunda yayınlanan edilir, özellikle Detlef Sierck klasikleri Yeni Shores için Zu neuen Ufern /, (1937), La Habanera (1937), ve Die Gro [Beta] e Liebe gibi hatta açıkça propaganda metinleri / Büyük Aşk (1941-1912) videoda mevcuttur. Bir Zarah Leander fan club hala Paris’te bulunmaktadır.

Greta Garbo ve Ingrid Bergman yaptım gibi Kız kariyeri, o çeşitli müzikal revüler yapılan ve üç filmlerde oynadı, onun yerli İsveç’te başladı. 1936 yılında, o, onun ilk Almanca rolü sahne müzikal Axel Viyana’da an der Himmelstur, rol, o ilk Alman filmi endüstrisi tarafından fark edildi. Onun bir parçası olarak yeni gelen gibi kendine güvenen kendini duyurular haykırmak vardı Garbo-parodi “Eğer bir yıldız görmek ister misiniz?” Umutsuz Ufa yetkilileri, sürgünde bir Marlene Dietrich yerine çok rolü Almanca konuşan kamuoyuna tanıtıldı Leander, doldurmak isteyen edildi: diva rolü.Leander, bir anlık olarak “femme fatale” sonradan çeşitli şekillerde bir “çift” olarak çalıştı. Bir yandan, o bir “asılsız” ünlü, oldukça onu ilk “yapay” fonksiyonu aşmak asla, diğer taraftan o ve kendini ikiye katlandı biri o tehlikeli baştan çıkarıcı ve kendini görünmesini vardı sürece, oldu aynı zamanda sacrificingly saftır. Aslında, Zarah Leander yıldız tanıtım onu ​​iki kat persona özel vurgu ile kutlandı. (2)

Ayrıca dönemin diğer kadın yıldızlı bulur bir iki katına bu tür, gerekliliği – kenara genel sorunlu birçok feminist film eleştirmenlerden görmek ataerkil toplumda kadının temsili olarak doğasında – baskıcı türetilmiş birçok yönden Nazi ideolojisi Üçüncü Reich döneminde yayılır ki kadınlığına anlayışı. Ulusal Sosyalist felsefe, Alman halkının kadınların merkez katkısı olduğu eşi ve annesi olduğunu ilan etti ve böylece çocukları taşıyan ve evde onları yetiştirme onları sınırlı. Sonuç olarak, kadınlar büyük oranda üniversiteler dışında ve iş yeri sürüldü. …