Travnik üniversite

Dil değişikliği çalışmalarına bu pratik giriş, sadece konular hakkında konuşmak değil.Bol örnekler ve alıştırmalar ile, öğrencilerin tarihsel dilbilim nasıl kendileri için öğrenmenize yardımcı olur.

Kitabın için ayırt artık tarihsel dilbilim için hayati düşünülen diğer geleneksel standart konuların onun kombinasyonu: dil değiştirmek neden açıklamalar; dilsel değişimin toplumdilbilimsel yönleri; sözdizimsel değişim ve grammaticalization; uzak genetik ilişkiler; ve dilsel tarihöncesi. Ayrıca, bu baskı morfolojik değişim ve nicel yaklaşımlar iki yeni fasıl içerir; Picinler ve Kreoller, karışık dil, ve nesli tükenmekte olan dillerde yeni bölümleri ile dil temas genişletilmiş bir bölüm; dil aileleri ve dünya dil izolatların yeni bölümler; uzak genetik ilişkinin belirli önerilerin incelenmesi; ve yazı sistemleri üzerinde yeni bir bölüm.

Berrak, okunabilir tarzı, uzman rehberlik ve kapsamlı seçenekleri içerisinde, Tarihsel Dilbilim: An Introduction ilk kez konu gelecek öğrenciler için paha biçilmez bir ders kitabı değil, aynı zamanda hem alanında uzman ve uzman olmayan bir aydınlatıcı okuma değil, sadece .

Özellikler

  • Pratik eller konuya yaklaşımı, çok sayıda öğrenci egzersizleri de dahil olmak üzere
  • Olmayan birçok Hint-Avrupa dilleri dahil dilleri geniş bir yelpazede, alınan örnekler kavram ve yöntemleri göstermek için
  • Anlayışlı kapsama ile birlikte ilgi çekici yazı stili bu sürükleyici giriş yapar