Tohoku Üniversitesi

Japonya modern topluma kendisini dönüştürmeye başlamıştı zaman Tohoku Üniversitesi döneminde, üçüncü imparatorluk üniversite olarak 1907 yılında kurulmuştur. O zamandan beri, Japonya’da hem araştırma ve eğitim öncü bir rol oynamıştır, ve şimdi Asya-Pasifik bölgesinde en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Baştan Japonya Tohoku Üniversitesi’nden içinde teklik korumuştur. diğer eski imparatorluk üniversiteler hükümet ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştık ederken üniversite her zaman bilime güçlü bağlılığını algılamıştır.Bu olağanüstü Üniversitenin kendi araştırma başarı ve ayrıca üniversiteyi terk sonra bile bilim için bir arzu korumuştur parlak öğrencilerin ekimi sonuçlandı. Tipik bir örnek, ve muhtemelen en iyi bilinen Sayın Koichi Tanaka, 2002 Nobel Ödülü sahibi ve 1983 sınıfının mezunudur.

bir şey insanlığın iyiliği için kullanılmak üzere üniversite bilim görür. Bu toplumun ihtiyaçlarına, örneğin mühendislik, tıp, hukuk ve gibi çeşitli alanlarda en ileri bilimsel bilgiyi uygulamak için bizi teşvik etti. Üniversite yaygın Japonya’da sanayi-üniversite işbirliği en aktif biri olarak kabul edilir.

Biz de “açık kapı” politikası büyük önem vermişlerdir. Tohoku Üniversitesi karma açmak için ilk ulusal üniversite ve dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler ve akademisyenler çok sayıda sabit bir akını var. Nisan 2004 yılında Japonya’da tüm ulusal üniversiteler vücudu dahil oldu ve ulusal hükümetin bu nedenle hukuken bağımsız. Biz bu yeni organizasyon yapısı başarının anahtarı mevcut “açık kapı” politikası olduğunu sıkıca ikna ve özellikle devam uluslararası araştırma işbirliği ve öğrenci değişimi için iddialı planlar.

Tohoku Üniversitesi Honshu Adası’nın kuzey kesiminde yer almaktadır – Japan– ana ada, Sendai City. Tamamen doğal bir ortamda, modern bir akademik çevre ve ılıman bir iklim için gerekli her şeyi ile donatılmış çeşitli kampüsleri vardır. Sendai kendisi dağlara yakın ve ormanlık alanlar ile nüfuz tarihi liman kentidir.

Tohoku Üniversitesi, son derece rahat yaşamak için yer ve çalışmalarında yer ve Japonya’da bulacaksınız en samimi ve heyecan verici meslektaşlarının bazı vardır.