Televizyon yayıncılığı

Bu 1945 oldu, ve herkes her şeyi gerekli. Eğer bir araba, bir ev, ya da çamaşır makinesi inşa etmek nasıl bilseydim, daha hızlı bunu yapabilirdiniz daha satabilir.Hudson, Nash, Packard, ve Studebaker – – bütün vardı uzun bekleme listeleri yakında tarih olacak ince eski adları dahil otomobil satıcıları,. Birçok bayi açık açık değil arabanın fiyatını ancak bekleme listelerinde alma fiyatını alıntı.

1945 yılında ben zar zor televizyon veya reklam iş ya duymuştum, ve ben birinin ortasında şaplak olsa bile, bir patlama oldu hiçbir fikrim yoktu. Ben sadece ilkokul dışarı, onüç yaşında ve amacım bir mühendis olmaktı. Bunun yerine daha sonra bir yazar-yapımcı ve ajans sahibi olarak, çoğunlukla TV yazarı olarak, reklam kırk altı yıl geçirdi. Her zaman eğlenceli değil iken, kesinlikle sıkıcı değildi.

1945 yılında New York’un Madison Avenue’de – Amerika’nın reklam ajansları için Main Street – iş daha iyi olmamıştı. Savaş kağıt kısıtlamaları, büyük genel faiz dergi Freed – Hayat, Bak, Saturday Evening Post ve reklamlar ile Collier’s-kabarmış. Good Housekeeping, McCall en ve Bayanlar Ev Dergisi: Peki büyük kadın dergileri yaptım.Her reklamın yerleştirme maliyetinin yüzde onbeş reklam acentelerinin cebine düz gittik.

Sabah ve akşam: Tabii ki, 1945 yılında her boyutta her şehir, en az iki gazete vardı.Büyük şehirler üç veya her dört artı yabancı dil basın vardı, ve bunların her biri reklam ile doldurulmuş. Amerikalılar bir kez daha 7 Aralık 1941 yılından bu yana sigara, filmi, ayakkabı, biftek, naylon çorap, lastikler, ve hayatlarının eksik her şey alabilirdik.

Bu baş döndürücü, kızgın ekonomiye, ticari televizyon doğdu. Yine.

Televizyon yayıncılığı Schenectady General Electric Company, New York 1928 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılan olmuştu. istasyon – Bugünün WRGB, Kanal 6 – sadece “deneysel” televizyon yayın lisansı olmuştu. Reklamlar açıkça yasaklandı.