Tarayıcı Sertleşme

çok bilinen “Firesheep” add-on Mozilla Firefox için internette gizlilik çevreleyen eğitim ihtiyacını vurgulamaktadır. (1) trafik halka açık kablosuz ağ üzerinde HTTP üzerinden gönderilen iken hep savunmasız olmuştur, Firesheep başkalarının log-in kimlik önemsiz bir prosedür çalmak yapar. Sadece açık Firefox, aynı kamu ağdaki diğer log-in kimlik yakalama başlatmak için bir düğmeye tıklayarak, ve yakında Facebook gibi sosyal medya hesaplarına gönderebilirsiniz. Firesheep yalnızca Firefox üzerinde çalışırken, başka herhangi bir tarayıcıda korunmasız kullanıcıları yararlanabilir. eklenti Firefox için geliştirmeleri Mozilla’nın resmi dizinde değil ve zaten var ve daha yenilerini oluşturmak için değil, güvenlik açıklarını vurgulamak içindir kavramının bir kanıtı olarak kuruldu. Ancak, aynı zamanda kendi amaçları için Firesheep istihdam kötü niyetli kullanıcıların durdurmak için hiçbir şey yoktur.

Firesheep etrafında tartışmalar genellikle ortak Wi-Fi sıcak noktalar kahve dükkanları veya havaalanlarında meydana dikkat ederken, birçok kütüphane de kablosuz ağları sağlamak. 2010 yılı itibariyle, halk kütüphanelerinin yüzde 85.7, kablosuz internet erişimi sunulan ve başka yüzde 5,9, bir yıl içinde kablosuz bağlantı yapmak için planlanmış. (2) Bunun gibi, risklerin kullanıcıları eğitmek ve potansiyel saldırganlara karşı izole kütüphanecilerin sorumluluğundadır. Tüm kütüphaneciler kamu bilgisayarlarda yazılım ayarlarını kendi kurumun ağlarını güvenliğini ya da seçebileceksiniz iken, sadece online gizlilik sorunları ve olası çözümleri bilincini yaymak bilgi okuryazarlığı giderek daha önemli bir alanda atılmış büyük bir adımdır.Bu sütun olacak detay üç korumaları uygulanabilir katmanları: Bir Internet tarayıcısı, yazılım içinde kullanıcı ayarları seçiminde, ve nihayet, varsayılan mimarisi ötesinde ek güvenlik sağlayan, tarayıcının işlevselliğini genişletmek eklentiler.

SAĞ BROWSER SEÇİMİ

kolay savunma internet tarayıcısı kendisi seviyesindedir. Tarihsel Mozilla Firefox veya Google Chrome gibi, güvenli olduğu kanıtlanmıştır seçilmesi yazılımı, hemen daha güvenli Arena daki kullanıcıların yerleştirir. Öte yandan, Internet Explorer yazılımının bir bildiği güvensiz bir parça, ve Apple’ın Safari tarayıcısı benzer savunmasız olduğu kanıtlanmıştır. Hiçbir katılımcılar bile Firefox ve Chrome hack girişiminde Her iki tarayıcılar, CanSecWest bilgisayar güvenliği konferansında 2011 “Pwn2Own” Etkinliğin ilk gününde hacklendi. (3) Bu söz gerekmez, ancak Internet Explorer 6 hala Amerika Birleşik Devletleri’nde marketshare bir nebze tutan ve bugüne kadar geliştirilen yazılımın en güvensiz parçası olarak bazıları tarafından kabul edilir. …