Sosyal Ağ ve Çevrimiçi Gizlilik

Bu çalışma gizlilik sorunları ve nasıl kendi davranışları bu bilinçle, yanı sıra online sosyal ağ ortamında güven rolü etkilenir onların bilincini keşfetmek, çevrimiçi gizlilik Facebook kullanıcıların algılarını araştırmaktadır. Bir kesitsel araştırma tasarımı kullanılmıştır. Örnek çerçevesi Facebook arkadaşlarınızdan bir ağdır; 285 anket yanıtları yüzde 47.5 bir yanıt oranı veren toplanmıştır. Facebook kullanıcılarının yarısı gizlilik bilinci yüksek bir seviyede olması üzerinde çalışmamız; Ancak, belirsizlik unsuru açıktır. Gizlilik endişeleri özellikle bilgi üçüncü tarafların Facebook kullanıcıların erişim ‘ilişkin yaygın. Kullanıcıların dörtte üçü sıkı kontrollere kendi gizlilik ayarlarını değiştirmiş içinde, gizlilik kaygıları büyük ölçüde istenir. gizlilik ayarlarına değişim için en aktif dönemi Facebook’un gizlilik yaklaşımını çevreleyen tartışmalara bir yanıt yansıtan, 2010 oldu. Kullanıcıların sadece dörtte biri Facebook güveniyorum, henüz kullanıcıların çoğunluğu Facebook ve kullanıcıların hem kullanıcıların bilgilerini korumak için eşit yükümlülüğü olduğuna inanıyorum.

Anahtar Kelimeler: gizlilik; güven; sosyal ağ; Facebook

GİRİŞ

sosyal ağ fenomeni dünyada milyonlarca kullanıcı hayatını tüketen. 1997 (Boyd ve Ellison, 2008) ilk sosyal ağ sitesi, SixDegrees.com başladığından bu yana, sosyal ağ çılgınlığı tüm beklentilerin ötesinde büyümüştür. Nielsen (2009) internet kullanıcılarının üçte ikisi sosyal ağ kullanarak ve siteleri takip ediyorum edilir bildiriyor. sosyal ağ sitelerinin kabul oranı bireylerin sanal topluluğun bir parçası olmak için arama gibi görüşler paylaşmak ve bağlanmak ve benzer ilgi insanlarla sosyalleşmek, büyümeye devam ediyor (Chaffey ark., 2009). Sosyal ağ kullanıcıları riskler (Rosenblum, 2007) kayıtsız sık sık, çevrimiçi ağlar aracılığıyla açıkça ve özgürce hayatlarını bir kısmını yaşayan rahat görünmektedir. Gizlilik riskleri sosyal ağ sitelerinde hafife eğiliminde iken, gerçeklik internet kamusal dünyada milyonlarca kullanıcı etkileşim ve son derece açık ve kamu ortamda sosyalleşme demektir.Koruyucu kontroller aktif sonradan çevrimiçi gizlilik aşındırır kişisel bilgilerinin, kontrolünü kaybetme sosyal ağ kullanıcılarının risk kullanılmadığı sürece. Lider sosyal paylaşım sitesi Facebook geçtiğimiz günlerde 500 milyon kullanıcı (Wortham, 2010) bir dönüm noktasına ulaştı. Web sitesi 2006 yılında bir kamu erişim modeli oldu beri web sitesinin büyüme olağanüstü olmuştur: Facebook kullanıcıları için yeni özellikler ve hizmetler sunmak, gelişmiş ve hızla ticari etti. Onların gizlilik için bir kayıp: Ancak sürekli gelişim kullanıcıya fiyata geldi. Facebook kullanıcıları çevrimiçi sosyal ağ üzerinde gizlilik içinde ihmaller konusunda artan bir endişe sergilemeye devam ediyor. Facebook, varsayılan olarak, (Rothery, 2010) tüm kullanıcıların bilgileri kamuya açık hale ne zaman endişe Aralık 2009 yılında zirveye ulaştı. gizlilik Facebook ‘ın devam ihmaller çevreleyen tartışmalara son aylarda medyanın spot olmuştur ve sosyal ağ sitelerinde gizlilik konu dünya çapında bir tartışma haline gelmiştir. Bu çalışma, bir sosyal ağ bağlamında çevrimiçi gizlilik Facebook kullanıcıların algılarını inceliyor. Gizlilik sorunları ve davranışları üzerindeki bu bilincin etkisi Facebook kullanıcıların mevcut farkındalık yakından incelenir. Gizlilik şiddetle güven ile ilgilidir.Facebook kullanıcılarının gizlilik algıları oluşturulduktan sonra Facebook güven düzeyleri de değerlendirilir.

Kağıt bir online, bir çevrimdışı güven ve gizlilik kavramları değerlendiren edebiyat akımı vücudun genel ve sosyal ağ ortamı ile başlar. Lider sosyal paylaşım sitesi Facebook, sonra yakından sonradan gizlilik yönelik tutum değişikliği iş evrim açısından incelenmiştir ve. literatür bu araştırma için kullanılan metodoloji bir arıza takip edilmektedir. …