Sınırlı Eylem Ötesi

Böylece Güz Sonatı önceki filmde 1957 yılında Yaban Çilekleri sanatsal doğruluğuna zarar kararsızlık aynı tür ile karakterizedir, kimin egoist cinsel soğukluk eski profesör Bergman’ın portresi, ona bir pastoral tatlım kaybetti ve iktidarsız bir oğlu üretilen oldu Victor Sjöström gözle görülür sempatik performansı ile oran. Bergman onun iki kızı sakat olması gerekiyordu bir konser piyanisti-cum-anne olarak Ingrid Bergman kurar Sonbahar Sonata, bu yüzden tamamen profesör-figürü yok ederek kendi senaryonun etkileri takip etmek Yaban Çilekleri isteksiz olduğu gibi (bir çocuk suçlamasında yürürlüğe yetersiz olması); Sonra auteur O, onun muhtemelen gibi ilgisiz ya da onu ifade kızı tutar gibi acımasız olabilir ya bizi ikna etmek zor koymak olduğunu onun karakterini vermiştir kişilik öylesine aşık olur.

Ne ciddi sınırlı eylem ötesinde Sonbahar Sonatı gerçekleşir tamamen bireysel yorumlama meselesi olduğundan, neredeyse imkansız görmemiştir herkes için doğru bu resmi synopsize için. Karakter tarafından yapılan her açıklamada soruya açık ve filmin menteşeleri üzerinde bütün ahlaki mesele tasvir asla. Bu anne-kız çatışma görüntüleyici kendisi için yargıç böylece, doruk flashback görüntülenmiştir değil olması gerekiyordu hangi zararlı ilişkisi; oldukça, tamamen kızı Eva’nın suçlayıcı retrospect aracılığıyla sözlü açısından özetlenmiştir olduğunu.

Başlangıçta, onun günlüğünü okuma o Liv Ullmann-gibi-Eva, onun evlenmemiş görünüm ve bir şekilde, oldukça açık bir şekilde görünüyor melankoli ve kalıcı ama fitfulness eğilimli bir manik-depresif tip olmak üzere onun ünlü anne ziyaretini bekliyor ederken iyi. Biz o güçlükle sonraki karşılaşma sırasında çıktığı arka plan, uçan kocasını bakış; ve biz on dört yaş oğlu, birkaç yıl önce boğuldu beri ölmeden ve aylar onun fotoğrafları üzerinde zaman olduğu gibi, Eva onun oda tuttu olduğunu öğrenirler. …