Puanlar ve V-Chip

Sistem, diyorlar, muhtemelen çok Amerika’nın? lar derecelendirme sisteminin Motion Pictures Derneği gibi çalışacaktır. Ama bu tek başına pratik zorluklar bir olasılıkla içine gitmiş ne kadar düşünce merak o kadar yıkıcıdır. Açıklamasında öncesinde genellikle bir ay veya daha fazla – MPAA oranları 550 12 üyesi derecelendirme kurulu bir yıl pictures. TV programlama 600.000 ‘den fazla saat her yıl ile karşılaştırın. Ağ ve kablo kanalları onlarca havalandırma bu programlama bazıları, sadece havalandırma önce bitmiş veya canlı olarak yayınlanıyor.

Başkan Clinton eğlence seks, şiddet ve değerler üzerine bir toplantı için 29 Şubat’ta Washington, DC, bu TV ve film yöneticileri “getirdi”. Onlara bir derecelendirme sistemi geliştirmek “yardım” için endişeli olduğunu. Ama onlar daha gönüllü katılımcılara göre daha rehine olarak Beyaz Saray’a geldi. Sonuçta, hükümet yayın lisanslarını verir ve onların eylemleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Saraybosna üniversitesi ek önerileri Washington’da hala hayatta. İlk, Kanun bilinen “Safe Harbor” Yasası olarak şiddetli Programlama gelen Çocuk Koruma – Bu, Umarım “çocuk seyircilerin önemli bir kısmını teşkil etmeye oldukça muhtemel olduğunda saatlerinde herhangi bir şiddet içeren video programlama dağıtımı” korusun istiyorum Yüksek Mahkeme beri belirli zaman dilimlerinde programlama üzerine tasarının düpedüz yasağı anayasaya aykırı bulundu olurdu (Brandenburg v. Ohio, 1969 yılında) o şiddetli konuşma o yakın zarar teşvik yalnızca Birinci Değişiklik koruma dışında kalmaktadır.Ancak, Yüksek Mahkeme mevcut makyaj çok güven vermiyor.

İkinci öneri Televizyon Karnesi Yasası olduğunu, televizyon programları ve “şiddet içerikli” için “notu” Onlara yorumlayan kar amacı gütmeyen kuruluşlara hibe sorunu Ticaret Bölümü gerektiren bu değerlendirmeler en az dört kez bir yıl yapılacağı ve ayrıca tespit ediyorum Her programın sponsorları. Yargıtay (Bantam Books v hüküm beri bu öneri de, anayasal gerekçelerle savunmasız olacaktır. …