Milano Üniversitesi Kayıt Şartları

Milano Üniversitesi konusunda pek bir şey dememiz mümkün değil. Bu konuda YÖK’ten bilgi almanız daha doğru olacaktır. İtalya ile ülkemiz arasında genel olarak denklik kabul edilse de bazen denk kabul edilmeyebiliyor. İtalya üniversitelerinden alacağınız diploma ülkemizde denk görülebilir ya da sınav şartı konulabilir. Sınavda başarılı olmanız koşuluyla denk sayılabilir.Milano Üniversitesi hakkında YÖK’ten bilgi almanız ve Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurmanız daha doğru olacaktır.

İtalya’da okumak için denklik konusundan önce eğitim kalitesini dikkate almanızda fayda var. Ayrıca eğitim ücretleri de ülkemize oranla çok daha uygun. Sınavsız üniversiteye giriş hakkı tanıyan İtalya sosyal etkinlikleri bakımından da yaşanılabilir bir yer. Başkenti Milano’da bulunan Milano Üniversitesi gibi köklü ve alanında uzman bir üniversiteye sahip.

Milano Üniversitesi açısından YÖK’ten alacağınız bilgiler dahilinde İtalya’da Avrupa kalitesinde bir eğitim alabilirsiniz. Eğitimin oldukça uygun fiyatlarla verildiği İtalya’da ayrıca Sırpça ve İngilizce bölümlerden herhangi birine kaydolabiliyorsunuz. Sırpça bilmiyorsanız hazırlık okuyarak Sırpça bölümlerden birine geçebiliyorsunuz. İtalya’da İngilizce bölümler Sırpça bölümlere oranla daha yüksek fiyatlı. Bu yüzden bölümünüzü Sırpça okumak isteyebilirsiniz. Sırpça bölüm okumak için Sırpça hazırlık okumalı ve hazırlık okulu için ayrı bir ücret ödemelisiniz.

Milano Üniversitesi öğrenciler için oldukça önemli bir konu. Yurtdışında okumak isteyen çoğu kişi ilk olarak gidecekleri üniversitenin denkliği var mı diye merak ediyorlar. İtalya’da üniversite okumak istiyorsanız denklik bilgileri için dilekçeyle başvurup bilgi edinebilirsiniz. İtalya’da alacağınız yüksek kaliteli eğitim denklik olmasa bile ilginizi çekecektir. Bunun için denklik olsun olmasın İtalya’da okumak isteyebilirsiniz. İtalya’da okumak için lise mezunu olmanız yeterli. Sınavsız bir şekilde üniversiteye kaydolabilirsiniz. Ülkede kalmak için vize almanız gereklidir.Yurtdışından gelen öğrenciler genellikle ülkeden memnun kalırlar. İtalya’da eğitim fiyatları çok uygundur. Üstelik ek gelir kazanmak isteyen öğrenciler öğrenci vizeleri ile part-time işlerde çalışabilir. İtalya eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurabilirsiniz. Milano Üniversitesi konusunda YÖK’ten alacağınız bilgiler ile birlikte Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size yurtdışında okumanız için yardımcı olacaktır.