Manga ve Korsanları

Japon manga endüstrisi ABD çizgi roman endüstrisinin çok farklıdır. Manga aldım ve yaygın tüm sosyal katmanlarda tarafından okunur. Biber;, 1987; Schodt, (1996), ve toplam periyodik dolar satış (Ono, 1989 yaklaşık üçte birini bu manga hesabını Sanayi uzmanları Japon vatandaşlarının 95 %% düzenli olarak (Ono, 1989 manga okumak tahmin; Biber 1987; Schodt, 1996;. Yalnız, 1989) daha dar ABD’nin çizgi roman şirketlerinin aksine, çoğu manga firmaları agresif odak grupları ve okuyucu anketleri geniş yararlanarak, araştırma ve pazar ürünlerini Ayrıca, bu teknikler stratejik kritik geribildirim vermek. geliştirme (Schodt, 1983; Schodt, 1996).

Aynı derecede önemli, manga endüstrisi çok daha farklı olan ABD’li mevkidaşı, hem ürün ve dağıtımı daha. Örneğin, ABD çizgi roman şirketleri büyük ölçüde genç erkeklerde de hedefleyen süper kahraman yayınları odaklanmak. Buna karşılık, manga endüstrisi bir demografik farklı okuyucu için yayın türleri geniş bir yelpazede sunuyor. (Anonymous, 1995;, Morikawa, 1997 Fujidea, 1997) biri 50 yaşındaki iş adamı, Japon kültürünün bir manga okuma 12 yaşındaki liseli kız gibi bir gangster manga okuma görmek için sadece muhtemeldir.

Bu geniş tüketici tabanı dikkatle manga şirketlerin uzun vadeli planlama ile geliştirilmiştir. 1960’larda başlayarak, sanayi dikkatle Japonya genelinde geniş dağıtım noktalarını geliştirdi. Müşteriler köşe haber bayi, yerel kitap mağazalarından manga satın veya manga özel mağazalar (Solo, 1989) olabilir. Geniş dağıtım ile birlikte, şirketler de detaylı pazar araştırması ve tanıtım süreçlerini geliştirdi. Büyük ölçüde bu çabaları, manga meşru sanat ve eğlence aracı olarak kabul oldu. Bu kabul çizgi romanlar sonuçtaki sınırlı satış (Genestra, Mayfield, & Mayfield, 1997) ile bir uzmanlık ve tahsil öğe olarak kabul edilir ABD pazarında, çeliştiğini.

Manga şirketleri ‘sanatsal canlılık ve agresif büyüme stratejileri sektörün sağlam sağlığına katkıda bulunmuştur. Ancak, sanayi artık azalan büyüme oranları meydan okumayla karşı karşıya ve üreticiler arasında rekabet artıyor (Lent, 1995; Porter, 1980). Kısaca, manga üreticilerinin başarısı da kendi zayıflığı haline gelmiştir.Sektörün en büyük pazar tabanı (Schodt, 1996) genişleme için çok az bıraktı. …