La Cite Collégiale

La Cité Ontario, Kanada’nın en kalabalık eyaleti büyük Fransızca dil uygulamalı sanatlar ve teknoloji okulu olduğunu. 1989 yılında düzenlendi, bu Ottawa, Kanada’nın başkenti yer almaktadır.

Pratik eğitimler için Tanınan, La Cité Ontario bazı 4700 tam zamanlı frankofon öğrencilere fazla 90 programları sunmaktadır, Kanada diğer parça ve birçok yabancı ülkede Fransızca konuşan topluluklar.

Misyon
açılışından bu yana Ontario bir azınlık Fransız ortamda çalışmak, La Cité misyonu iki yönlüdür. İlk olarak, öğrencilere vererek işçilerin okul trenler gelecek nesillere Fransızca kaliteli lise sonrası eğitim (gerekli Uluslararası denklik Avrupa / Afrika = Minimum kayıt, tamamlanan lisans), kendi müşteri ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılayan birine erişmek.

İkincisi, eğitim vererek, la Cité Fransızca konuşan toplumda lider olmanın ve toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmayı destekleyerek, bir frankofon yaşam ortamı yaratarak toplumun gelişimine katkıda bulunmaktadır.

La Citécollégiale kampüsProgramlar
La Cité daima emek eğitim olanaklarını sunan bir çoğunluğu, 1-3 yıl, uygulamalı eğitim programları sunmak için çabalamaktadır etti. Bu La Cité lisans programları sunmaktadır olduğunu bilmek de önemlidir, Bakalorya ve çıraklık programları bütün bir dizi, inşaat, Fransızca uygulanan.

90’dan fazla eğitim programları ile, La Cité gibi Sağlık bilimleri, Medya, Konukseverlik, İdare ve İnşaat gibi eğitim alanları, onun aralığı için uluslararası ünlüdür.

M John Wills, officer.com sitesinde, La Cité Acil enstitüsü (911) ile ilgili FBI Akademisi’nde eski antrenörü, yorum,:

“Ben kamu hizmeti / kolluk bir kariyer için insanları hazırlamak için gereken ne iyi bir fikrim var, altı yıldır FBI Akademisi’nde ders olması. La collégiale bir ifade olacaktır Cite ile etkilendim söylemek için. La Citécollégiale karşılar ve ben öğrencilere mümkün olan en iyi eğitimi vermek için gerektirecek standartları geçti. ”

Ottawa
La Cité aşağıdaki alanlarda lise sonrası eğitim sunmaktadır:

Yönetim
Çıraklık programları
Sanat ve tasarım
İletişim
Bilgisayar bilimleri
İnşaat ve mekaniği
Elektronik
Estetik ve kuaförlük
Ormancılık ve çevre
Sağlık bilimleri
Misafirperverlik
Konut ve iç tasarım
Medya
Hazırlık programları
Güvenlik
Sosyal bilimler
Turizm ve seyahat
Lisansüstü Programı
ARRIMAGE anlaşması
La Cité Kanada genelinde üniversiteler ile çok sayıda eklem anlaşmaları imzalamıştır. Bu anlaşmalar, La Cité mezunları lisans sürdürmeye veya yönetim, makine mühendisliği, bilgisayar bilimleri, gazetecilik, ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli alanlarda, üniversite çalışmaları mezun sağlar.

Kampüsler
ana kampüsü La Cité fazla 125 yabancı Büyükelçilikleri yakın, Ottawa yer almaktadır. Bu evin 251 öğrenci bu bir konut içeren arazi 60 dönüm üzerine inşa bazı on binalar içerir.

Eylül 2010 yılında Alphonse-Desjardins kampüsü Ottawa ana kampüs, Orleans 15 dakika açıldı. Bu Centre des Métiers Minto evler; inşaat esnaf uzmanlaşmış benzersiz bir eğitim merkezi.

La Cité şimdi ilin doğu bölgesinde Toronto programları ve uydu kampüsleri az sayıda sunmaktadır.