Kişilerarası Yakınlık

Öz-açıklamanın eylemi olduğunu Altman ve Taylor, devlet – ya da gönüllü ifşa kişinin duyguları, değerleri, tercihleri ​​ve kişisel geçmişi kendi – kişinin açıklarını teşhir ederek, kişilerarası yakınlık geliştirme sürecini kolaylaştırır. Bu ek eşyalarını ya da sırlarını paylaşarak kolaylaştırdı güven inşa eylemidir.

psikologlar kişilik derin katmanları ortaya çıkarmak için soyulmuş olan bir soğan sürecini karşılaştırmak; Bunların bir kişinin hemen hemen aynı şekilde, bir katmanlı.Kamu kişiliği giyim, dış görünüm ve dışarıdan toplanan olabilir ya da genel kişi hakkında bilinen diğer bilgi kalıplarını içerebilir. Yüzeyden insanlar yanlışlıkla ilişkiler geliştirmek şeklini moda tutumları, önyargıları ve inançları, gizlemek. Derin hala kilidini ve ortaya çıkarmak için zor kendini kavramlar, temel değerleri ve duygusal mekanizmaları gibi kavramlar vardır. Altman ve Taylor ilişkileri geliştirme soğan soyma işlemi biraz farklı bir şekilde ve farklı kültürlerde hızını değişen devam iddia.

Altman ve Taylor da insanların kişilerarası ilişkilerde yapmaya hazırız hangi gerekçesi ve kapsamını belirlemek için ilginç bir ekonomik modeli kullanın. Onlar bireysel pahalı olarak ilişki kurma sürecini algıladığı inanıyorum, ama bu maliyetler başarıyla geliştirilen ilişkilerden ödülleri karşı tartılır. Bazen maliyetleri ilişki takip olmayabilir veya sonradan terk edilebilir durumda ödüller, daha büyüktür. Diğer durumlarda uzun vadeli ödülleri ilişki ilk duygusal veya ekonomik yatırım önemli olabilir bile, maliyetler çok daha büyük olduğu algılanmaktadır. akademisyenler, son derece ebeveyn için zorlu ama büyük algılanan ödülleri sunmaktadır ebeveyn-çocuk ilişkisi ile bir örnek vermek.