Kapsamlı Bir Analiz

Melekler Uygulama Voodoo mı? Çoğulculuk-Hariç bırakımcılık-dahil edimcilik Tartışması

Dediğim gibi, Japon Noel’i kutlamak. Ancak Japonya’da o Batı’da olduğu gibi, İsa’nın doğumunu kutlamak için bir gün değil; ilk cinsel karşılaştığında ve nişan yüzüklerini için bir zaman – yerine, Noel severler için bir zamandır. Sonuç olarak, bu tür her zaman My Santa Big O ve Suzumiya Haruhi, Noel İsa’nın doğum günü genellikle çok Buda’nın doğum günü, Asya’da ortak bilgi gibi, ilginç trivia olduğu gösterilmiştir olması gibi Japon anime, içinde, batı kitlelere olacaktır.

Ancak Noel Japon tahsis ki sadece Hıristiyan geleneği değil: – Hıristiyan kiliselerinde düğün – en çiftler Sevgililer Günü kutlamak ve birçoğu da sözde Hıristiyan düğün için tercih onlar evlendiklerinde; dolayısıyla ifade Japon “Shint ?, Hıristiyan evlenmek ve Budist ölmek doğarlar.”

Ve bu kağıt ve bir bütün olarak din felsefesi hem de merkezi bir soruya yol açar: Biz dini çeşitliliği anlamak nasıl? Bu soruya üç temel cevaplar vardır.

İlk cevap, Immanuel Kant ve John Hick tarzında, .1 insanca ve kültürel (Olayları) algılanan Ultimate Reality (Noumena) ve Ultimate Reality arasında mutlak bir ayrım olduğunu düşünüyor çoğulcu, geliyor

Çünkü bu mutlak ayrım, çoğulcu genellikle biz tek anlamlı Ultimate Reality tarif edemez savunuyor (“teksesliliği” Ultimate Reality uygulanan sözler bize uygulandığında onlar aynı şeyleri demek anlamına gelir). Yapabileceğimiz en iyi equivocally Ultimate Reality tarif edilir (“çift anlamlılığı” Ultimate Reality uygulanan sözler bize uygulandığında daha farklı bir şey demek anlamına gelir). Böylece, çoğulcu için önemli olan önerme gerçekler veya Ultimate Reality ilgili doktrinler değil; yerine, önemli olan kişisel kurtuluş veya dönüşüm algılanmaktadır. …