Japonya’nın manga endüstrisi

Japon çizgi roman (manga) sanayi birçok işletme kıskanılacak bir sorun düşünebilirsiniz ne ile karşı karşıya. Japonya’da hemen hemen herkes bir düzenli olarak manga satın alır. (; Pearson, 1997; Ida, 1996 Schodt, 1996) piyasa doygunluğu Bu yüksek seviyede, ancak, iç piyasada büyüme için küçük bir oda bırakır ve büyüme eksikliği genellikle herhangi bir şirket için ciddi bir sorundur. Böyle durgunluğu aşmak için, birçok manga şirketleri yeni pazar geliştirme için yaratıcı stratejiler keşfediyoruz (Ida, 1996; 1995, Lent, Schodt, 1996). Bu durum olacak detay stratejileri, ihracat müttefikleri içine telif hakkı korsanlar dönüşüm daha yaratıcı biri.

strateji manga üretici ve eski korsanlar (veya privateers) için iş ortamını iyileştirmek için büyük umut vaat ediyor. Bu kağıt rekabet ortamının Porter’ın (1980) beş kuvvetleri modelini kullanarak iş ittifak analizleri. Bizim çekişme onların rekabet ortamını iyileştirmek için ihtiyaç araya böyle farklı grupların liderliğindeki olmasıdır.Beş kuvvetleri çerçevesinde bakıldığında Ayrıca, dava daha geniş şirketlerin entelektüel ihracat ve iş ortamı yeniden şekillendirmek nasıl göstermektedir.

Biz daha tam Japonya’nın manga endüstrisi hakkında bilgiler sunarak stratejik ittifaklar bu yaratıcı kullanımı ile ilgili ayrıntılı olacak, Asya’nın bir manga ihracat pazarı olarak potansiyel ve Asya kıtasında Japonya’nın manga korsan. Sonra, biz Porter’ın beş güç modeli (Porter, 1980) kullanılarak korsan ittifak analiz ve bizim analizi daha etkileri ile sona erecektir.