Japon toplumu erkek eşcinselliği

Ben büyük bir her şeyi kapsayan it.2 Shonen-ai manga giren shonen-ai ve yaoi iki ayrı kategoride ayırt ederken, tür vadeli eğilimi gibi çocuk-aşk manga kullanarak bu yazıda, benim terimleri açıklamak için müstehcen daha düşündüren görüntüleri ihtiva ayrıntılı romantik vurgulamak. Erotik gerilim palpe iplik ağırlıklı olarak ani özlem görünüyor, beklenmedik okşayan, müstehcen vücut dili ve samimi öpüşme sahneleri gibi görsel ipuçları ile, ancak, mevcut ve yapılmaktadır. Okuyucular sonuçta göründüğünden daha hayal daha bırakarak, burada bir dil, bir bakış ve orada bir göçebe el yakalamak gibi tipik paneller genellikle erotik ücret uygulanır. Buna karşılık, yaoi olarak bilinen genellikle pornographically açık çocuk-aşk manga genellikle birlikte yatakta güzel erkek karakterleri almak için her olanağı kullanarak lehine tutarlı arsa geliştirme bırakmak. Aslında, yaoi ironik olarak çevirir Japonca bir kısaltmadır “hayır doruk, hiçbir punchline [sic], hiçbir anlamı” (Schodt 1996, 37).

Japonya dışında çocuk-aşk manga için sürekli büyüyen yayıncılık pazarının rağmen, mevcut burs okuyucu veya fonksiyon ve yaygın metinsel dolaşımının etkisi giderek küresel doğasına uzun uzadıya odaklı değil. Mark McLelland (2000a), Japon ve Batı izleyiciler sınırlı bir kültürel analiz gerektiren eşcinsel metinleri, aldığınız nasıl arasında net bir ayrım olduğunu savunuyor:

Japon toplumu erkek eşcinselliği romantizm güzel ve saf bir formu olarak anlaşılır kadınlar için bir fantezi kinaye olarak, birçok batılı [sic] toplumların daha gerçek hayatta bir gay ya da lezbiyen kimliğini ifade erkek veya kadın hiç daha hoşgörülü olmasına rağmen. Bu nedenle, hangi olabilir, genellikle anal seks ve fellatio ve çizimler içeren genç erkek arasındaki aşk hakkında hikayeler tasvir (örneğin Haziran ve B-çocuk gibi onları klasikleri arasında) birçok çocuk-aşk manga başlıkları taşımak için ana kitapçılarda Japonya’da mümkündür lise kız amaçlanan hedef kitleye dahil, herkes tarafından serbestçe satın aldı. …