Japon ekonomisinin incelikleri

Onun kabukları soyulmaktadir ve bir dergide bunları kaydeder yalnız bir lise kız … bir böceği, bir ahtapot ile seks kadın … Genç kızlar ve genç kadınlar tarafından sarıldı zaman bir sıçan dönüşür genç en yüksek şirin çocuk, veya ejderha … scatology konusunda uzmanlaşmış bir bilim adamı. Bu Japon manga (çizgi roman) son derece kazançlı ve büyük bir dünya oluşturan bazı karakterler vardır.

[RESİMLEME atlanmıştır]

Ama diğer birçok karakter bu galaksiyi oluşturan yardım: kırk sekiz ciltlik Japonya tarihini ilgili olanlar, Japon ekonomisinin inceliklerini açıklar Hiroşima’ya atılan atom bombasının ABD korku ve yıkım hatırlıyorum, (konular bir dizi öğretmek ) Gurme yemek dahil olmak üzere, ya da Sony ve Honda gibi şirketlerin romantize geçmişlerini sağlamak.

Satış, boyut, türler, sanatsal stilleri, ve izleyici – – dünyanın başka bir yerinde çizgi roman ayırıyordu garip karakterler ve araziler ile çoklu fonksiyonları yanı sıra, manga diğer özelliklere sahip.

sanayi çevriliyordu ve yıllık yaklaşık iki milyar kitap ve dergi satan, muazzam olduğu;1995 yılında, örneğin, manga satışları 6700000000 $ idi. Çok okur ve iyi okunması Japonya’da yayınlanan tüm materyallerin yaklaşık yüzde 40 manga, ve bir düzine manga dergileri hakkında her 6.200.000 okuyucuları iddia bir milyon veya daha fazla, en popüler bir dolaşım var – ve bu haftalık. Küresel medya trendlerini takip, manga endüstrisi sadece dört şirket pazarın yüzde 75.3 kontrol ile, oligarşik olduğunu.

dolar daha milyarlarca manga hesabından spin-off. Manga onun hikayeleri ve karakterleri en alır Anime (animasyon), ABD 2002 yılında tek başına yayın hakları yılında 495.000.000 $ değerinde idi; anime karakterleri içeren oyuncaklar Amerikan pazarında başka 4700000000 $ getirdi. Ayrıca, Japonya büyük manga perakende ve kiralama dükkanlarına, diğer kitapçılarda önemli manga bölümleri ve manga kafeler vardır; özenle tasarlanmış manga çok sayıda müze spor; ve ana düzenli kadar 18.000 kadar kabinleri olabilir manga sözleşmeler planlanmış. O kadar çok manga karikatürcüler kendi yaratıcılık zenginlik etkileri konusunda endişe yaşandığını milyoner vardır. 1994 yılında, Yoshiro Tagashi (“Yu-Yu Hakusho” nin yaratıcısı) 7.000.000 $ yapılmış ve Shonen Jump (5-6.000.000 tirajlı en büyük oğlanın manga), yirmi sanatçı sekiz 1.000.000 $ her yıl kazanmak de.