İnterneti Telekulak

İnternet yıllar geçmiş çift üzerinde daha yaygın hale geldikçe, suç ve terör faaliyeti için internet kötüye bu tehditlerle başa çıkmak için kendi yeteneklerini geliştirmek için çaba Amerikan hükümet yetkililerini yol açmıştır. İnternetin Ceza kullanımı hükümetin sınırlamaları yararlanmak ve geleneksel devlet telefon telefon dinlemelerine aşmak ilham kaynağı olmuştur Obama yönetiminin Adalet ve Ticaret Bölümleri, Araştırma (“FBI”) Federal Bürosu yetkilileri tarafından liderliğindeki bir görev gücü oluşturmak için, ve diğer kurumlar. Onlar gözetim iletken başlayabilir böylece “standartlarına uyum sağlamak için telefon ve genişbant şirketleri düzenleyen 1994 yılında geçildi,” (CALEA) “görev gücü hedefi Kolluk Yasası İletişim Yardım genişletmek için” hemen bir mahkeme emri ile sunulan sonra bir hedef. “(2)

Şifreli BlackBerry gibi e-posta vericiler, Facebook gibi sosyal ağ web siteleri ve doğrudan ‘peer to peer’ sağlayan bir yazılım da dahil olmak üzere – Başkan Obama’nın görev gücü hükümeti “iletişimi etkinleştirmek tüm hizmetleri gerektirir sağlayacak CALEA hükümler eklemek niyetinde Skype gibi mesajlaşma – Bir dinleme sipariş ile servis eğer uygun teknik yeteneğine sahip olması “. (3) Calea genişlemesi, sosyal ağ siteleri, anlık mesajlaşma, çoklu oyuncular arasında konuşmayı izin oyun konsolları onun kapsamını genişletmek ve internet erişimi ile iletişimi sağlar kelime işlem yazılımı büyük olasılıkla olacaktır. (4)

CALEA ilk dinleme siparişleri verimli ve hızlı uyum sağlayan hizmetler oluşturmak için telefon ve genişbant şirketleri gerektirecek geçildi. FCC önce kullanım için önemli sonuçlar doğuracak, tüm Internet iletişiminde (5) genişleme Voice-over-Internet Protokolü (“VoIP”) teknolojisini kullanarak Internet üzerinden iletişim ile uyum gerektiren Calea bu 1994 versiyonu yorumlanır olsa İnternet Bildiğimiz gibi. İnternet benzersiz mimarisi, tüm internet iletişimi için CALEA bir genişleme internet yenilikçi doğası yanı sıra ulusal güvenlik kaygıları ile ilgili sorunlar yaratacak sonucu özellikle güvenlik için ödünç. Calea önerilen genişleme ücretsiz konuşma ve gizlilik sorunları doğurmaktadır.

Bu Not CALEA genişleyen ilgili çatışan çıkarları inceleyecek ve potansiyel faydaları ve Calea sonuçları bu ölçüde fazla bilgi değişimini haklı çıkarmak için gereklidir sonucuna tartmak. Bölüm II dinleme ve gözetim hukuk bir arka plan vermek, ve bu hukuk alanına giren Calea rolünü kuracak. Bölüm III bugüne kadar genişleme online şirketlerin tepkisini tartışırken yanı sıra genişleme önerisi ve önerilen şartları, ortaya koymak olacaktır. …