İngiltere üniversiteleri fiyatları

Etimoloji, kelime kökeni çalışma, edebiyat çalışmaları, tarih ve dil bir arada olduğu felsefi gelenekten kaynaklanmaktadır. Geri alfabetik yazı gelişiminde ilgi Klasik Yunanlılar, zaman dayanıyor.

Kelimesinin kökeni tarihini incelemek Alimler etnolog olarak bilinir. Bunlar tarihin önceki dönemlerinde kullanılan kelimeler nasıl keşfetmek için uzun bir yazılı tarihi dillerde metinler güveniyor ve onlar dili girildiğinde kelime kökeni keşfetmek için.Kelime kökeni anlamak genellikle dilbilim daha ince farklılıklara yol açar. Etnologlar nasıl biçim ve kelimelerin anlamlarını incelemek ve zamanla değişti. Yeni ortaya çıkan kelimelerin kökeni daha sık ya da daha az şeffaf. Ancak, kelime değişikliği veya anlamsal değişim ses nedeniyle zaman içinde gizlenmiş olma eğilimindedir.

Onun kelime kökeni açısından herhangi bir doğrudan bilgi kullanılabilir olmasını çok eski bir dil öğrenim görürken, bu alanda uzman karşılaştırmalı dilbilim yöntemlerini uygulayabilir. Bu onların ortak ana dilini, kendi kelime ve tarihsel akrabalıkları kurmak için dilleri karşılaştırarak uygulamadır.

Bu yöntemin kullanılması kelime kökleri kökenlerine geri tüm yol izlenebilir sağladı.

Kelimelerin Erken araştırmacılar tüm diller eski mükemmellik gelen düşüş yavaş devlet vardı düzenlenen ve bir sözcüğün ilk gerçek formu için baktım 4. yüzyılda M.Ö., bir Stoics dahil. 7. yüzyılda İspanya’da Sevilla Aziz Isidore adında bir 20 bölümlük ansiklopedi derleyerek bu fikri üzerine genişletilmiş Originum sive etymologiarum libridaha yaygın olarak bilinen (Origins veya etimoloji kitapları), Etymologiae .