İletişim veya Yazışma

Çoğu durumda bir görüşme iletişim veya yazışma bir başlangıç ​​formu aşağıdaki gerçekleşir. Bu, her iki taraf tarafından bir tanıtım telefon ya da e-posta içerebilir. Bir özgeçmiş ve kapak mektubu genellikle mülakat kendisi öncesinde önkoşulları ve kişinin arka plan, nitelik ve deneyime daha geniş bir resim doğru yolu hazırlamak.Öğrenciler genellikle belirli bir akademik rota takip etmek isteyen neden belirten içeren bir otobiyografik anahat, yazmaları istenir. uygulamanın parçası olarak toplanan bilgiler görüşmeci genel değerlendirmesini kolaylaştırır.

Standart soruların listeleri birçok online sitelerde mevcuttur. Aynı zamanda, kaçınılması gereken soru vardır. Uygun şekilde ve davranış görüşme sırasında taraflar arasında meydana gelen karşılıklı ilişkilerin önemli bir yönüdür. Hem o röportaj ve dış sırasında, en iyi pozisyonu uygun görüntü sunmak için önemlidir. Birisi bir iş için başvuran ve profesyonel bir organizasyon tarafından çağrılacak bekliyor Böylece, eğer bu kişinin telefonda var sesli mesaj türünü dikkate değer. Aynı şekilde sosyal medya ağlarının yayılması, kamu web sayfalarında yer kişisel bilgilerin uygunluğunu tespit etmek ihtiyacını yaratmıştır.

Görüşmeci kişi arasında bir konuşma röportaj gibi Görüşmeler genellikle kişinin yer alır. Bir görüşme telefonla oluşabilir. Görüşmeler çevrimiçi video konferans teknolojisi ile yapılacak mevcut dijital çağda da yaygındır.

Röportajlar resmi veya gayri resmi bir şekilde yapılabilir. sesi görüşmeci tarafından ayarlanır.