İlaç endüstrisi

Bir yıl içinde, sen Bazen bu on altı saat boyunca ilaç advertisements.1 yaklaşık onaltı saat izleyecek, kendinizde reklamlarda tasvir belirtileri tanıyabilir. Hatta belirli bir ilaçtan fayda olmadığını merak edebilir. Ama sen daha önce tanı konmamış hastalıktan muzdarip olabilir korkuyla doktorunuza ziyaret edecek? Eğer reklamlarda gördüm ilaç için doktorunuza teşvik edecek? Sigorta senin ilaç masraflarını karşılayacak mı? Daha da önemlisi, hatta hiç ilaç ihtiyacınız olacak?

Aslında muhasebe yaparken ilaç endüstrisinde trend yıllık doğrudan tüketiciye ilaç reklam harcama artırmak için (DTCA) Amerika Birleşik Devletleri şu anda bu kavram iltihaplı embroiled.2 olduğu sağlık krizinin büyüklüğünü dikkate neredeyse saygısızlık gibi görünüyor Bu (belki) bizim sağlık sistemi içinde en büyük sorunlarından biri her yıl sağlık harcanan para miktarıdır. DTCA 1970’lerde yaşayabilir bir pazarlama aracı haline beri tartışma için bir katalizör olmuştur. Son ekonomik gelişmeler ışığında, tartışmaların odak noktası nihai hep ya hiç soru kaymıştır: nihayet iyi için DTCA yasağı zamanı?

Bu Not Amerika Birleşik Devletleri’nde DTCA düzenlemenin kısa tarihini tartışmaya başlayacak. Tartışma daha sonra birkaç ilgili Yargıtay kararlarını analiz ederek ticari konuşmalara sağlanan anayasal koruma hareket edecektir. Bu Bölüm ticari konuşma kısıtlayan tüzük gözden geçirirken Mahkeme tarihsel kullanmıştır inceleme seviyesini incelemek ve Mahkeme bu alanda sıkı inceleme uygulanması yolunda ilerliyor olmadığını tartışacağız. Sonraki, bu Not o DTCA bir yasağı uygulanacak gibi ticari konuşma kısıtlayan tüzük gözden mevcut yasal standart analiz edecek. Bu Not Federal Seçim Commission3. Vatandaşlar Birleşik v Yargıtay kararı kısa bir tartışma ile sona erecektir ve darbe nasıl Yargıtay geçerli kompozisyon olur çalışmalarının yanı sıra spekülasyon, bir DTCA yasağın anayasaya için olabilir Yorum etkileyebilir.