Hong Kong Politeknik Üniversitesi

, Şehrin kalbinde, Hong Kong Politeknik Üniversitesi (POLYU) Asya-Pasifik bölgesinde önde gelen üniversitelerinden biridir. Onun toplum ve ülkenin pratik ihtiyaçlarına yakın olurken 32.000 üzerinde mevcut öğrenciler, 3.600 personeli ve 330,000 mezunları güçlü bir ağ ile, POLYU akademik gücü vardır. Sloganı “öğrenmek ve insanlığın yararına, uygulamak için” göz önünde bulundurarak, üniversite hangi yetiştirme günümüz toplumunda ihtiyaç duyulan profesyoneller ve liderleri her türlü saygın akademik programlar geniş bir yelpazede sunan büyük gurur duymaktadır.

POLYU İşletme Fakültesi Asya-Pasifik bölgesinde en iyi işletme okullarından biridir. Bizim temel değeri Yenilik odaklı Eğitim ve Burs Bulma, Tasarım ve Teslim 3D odaklı (FİKİRLER) ‘dir. Biz iyi tasarlanmış akademik programlar ve üstün uygulama odaklı araştırma yoluyla bilgi ve teknoloji transferini gerçekleştirmek.

AACSB, EQUIS ve AMBA tarafından akredite üçlü, biz muhasebe, finans, lojistik, yönetim, pazarlama ve ulaşım alanlarında lisans ve lisansüstü programlarının kapsamlı bir portföy sunuyoruz.

Bizim araştırma dünyada 68 sıralanır olmuştur (Araştırma Katkı 2009 tabanlı İşletme Okulları UTD Top 100 Dünya Sıralaması – 2013).