Helsinki Üniversitesi

Üniversite üst düzey bilimsel araştırma ve araştırmacı eğitim üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bilimsel araştırmalar da Üniversite tarafından verilen öğretimin temelini oluşturur. Üniversite işlemleri toplumun gelişimini yanı sıra iş ve sanayi destekler. Üniversite temsilcileri güven ve uzmanlık pozisyonları bir numara ile toplum yararına yetkinliklerini sunuyoruz.

Üniversitesi’nde yürütülen araştırma ve öğretim tarafından üretilen sonuçlar yaygın olarak alkışlanan olmuştur.Üniversite uluslararası bilimsel paneller tarafından seçilen, Araştırma Mükemmellik ulusal Merkezleri yarısından fazlasında katılır. Helsinki Üniversitesi Avrupa Araştırma Üniversiteleri, Avrupa’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden bir işbirliği vücudun Ligi üyesi olmaya davet edildi. Uluslararası uzman panellerine göre, aynı zamanda Helsinki Üniversitesi tarafından sağlanan öğretim, yüksek Avrupa düzeyinde olduğunu.

Üniversite, güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir. Farklı kıtalarda üniversiteler ile 80 işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Üniversitesi araştırmacıları, uluslararası bilimsel topluluklar, toplantılar ve yayınlar uzman olarak büyük talep bulunmaktadır.

Üniversite iki dilli, ama Fince ve İsveççe öğretim yanı sıra, aynı zamanda İngilizce olarak verilmektedir. Helsinki yanı sıra, Üniversite Finlandiya genelinde 20 yerleşim de operasyonları vardır.