Gizlilik ve diğer ulusal çıkarlar

Teknoloji politikası, Irak ya da sağlık savaşın belki de değil gibi yüksek profilli iken, 2008 başkanlık kampanyasında önemli bir konuydu. Teknoloji politikası patent reformu genişbant çoğalması her şeyi kapsayan geniş bir alan olmasına rağmen, büyük başkan adayları hükümetin gizlilik ve diğer ulusal çıkarlar arasında grev gerekir gerekli dengeyi ele. Bu, ABD Senatosu görev adayların özellikle doğruydu. Bu vücudun, federal gizlilik hukuku ihlal istihbarat ajansları kendi ağlarını açtı telekomünikasyon şirketleri için geriye dönük dokunulmazlık önerdiği bir tasarı, S. 2248, birincil kampanya sezon yüksekliği sırasında tanıtıldı. Senatör John McCain, bu tasarı üzerinde yorumda, o ve “Amerikalıların gizliliğini korumak güçlü bir destekçisi”, geriye dönük dokunulmazlık söz konusu davada haklı olsa bile, “Kongre sağlamak hükümler içermelidir olduğunu belirtti Amerikalıların özel kayıtları olacak değil daha böyle ele alınması. ” (1) Benzer şekilde, Senatör Barack Obama başkan olarak, o “ve dijital çağ için gizlilik korumaları güçlendirmek… Kişisel gizlilik ihlali için hükümet ve iş hesap tutmak için teknolojinin gücünü.” Edeceğini duyurdu (2)

Adaylar gizlilik hakları ve terörle savaş arasındaki gerginliği ele ederken Ama onlar gizlilik ve diğer kamu hedefleri arasında benzer bir gerilim sivil dava bağlamında çözülmesi gerektiğini nasıl hakkında çok az dedi. Davacılar giderek kendi kimliklerini açıklayacak anonim internet hoparlörleri zorlamak için sivil mahkeme celbi işlemi kullandığınız gibi bu konu, son yıllarda özellikle önemli hale gelmiştir. Ama ne Medeni Usul, ne de karşılaştırılabilir mevzuat adresi Federal Kuralları internet aracı davacılara internet kullanıcıları hakkında özel bilgi vermek zorunda gerektiğinde sorunu.

Bu konuda yasal bir sessizlik sonucunda, mahkemeler bu soruyu cevaplamak için en az beş farklı testler geliştirilmesi, yaygın farklı sonuçlar ulaşmıştır. Bu testler farklı unsurları gerektirir veya başka birbirine çok az benzerlik yana, açıklama için bir üniforma ulusal standart eksikliği, ve henüz başka tamamen yeni test için potansiyel, davacılar, aracılar ve hiçbir rehberlik bırakarak, önemli karışıklık sonuçlandı İnternet kullanıcıları, aksi takdirde gizli bilgilerin açıklanmasını haklı hangi şartlar anlamak için.