Gazeteciler Görüşme

Gazeteciler görüşme verimli ve etkili becerileri gerektirir. Bu görüşmeler, bu gerçeklere dayalı malzeme yazmak için bir kişi veya olay hakkında bilgi toplamak için oluşabilir. Bazen, haber, televizyon ve diğer medya yayınları için, görüşmeler canlı gerçekleşecek ya da yayın öncesinde düzenlenecek. Kapsamlı ödev temel gerçekler doğru bir şekilde sunulmaktadır emin olmak için gereklidir. Aşırı gösterişli olabilir olanlar yanı sıra, bilgileri paylaşmak için isteksiz olabilir insanları görüşme becerileri, mülakat gazeteci karşılaştığı sorunların bazılarıdır. Bu örgütlü bir şekilde soruları hazırlamak için gerekli olsa da, yeni alanlara bir uyanıklığı, Görüşme, yanı sıra esneklik düzeyi sırasında açılan başarılı mülakat için çok önemlidir.

Aç-uçlu sorular Kapalı görüşme sürecinde yararlı bilgiler ascertaining anahtarıdır ziyade. Bu tür insanlar konuşmak alanına giren antropologlar gibi eşit araştırmacılar için de geçerlidir. Bu durumlarda, görüşmeler nitel araştırma verecek şekilde tasarlanmıştır. Bir kültür ve nüansları ve normlara ilişkin inceliklerini anlamak, hem de özenli dinleme ve samimiyet psikolojik yönleri, yargılayıcı olmayan ve etkili bir mülakat bir kaç özelliği vardır.

Çocukları görüşme yaparken belirli stratejiler gerekli yanı sıra bazı yasal kısıtlamalar vardır. Birçok durumda ebeveynlerinden izin gereklidir. Görüşme gerçekleşmesi için en iyi ortam olarak kim röportajda mevcut olduğu, doğru protokol ile ilgili önemli.Büyük hassasiyet kurulan güven sağlamak için gereklidir.