Filmi deneyimi ile İsveç

Zarah Leander, Nazi Almanyası’nın en popüler kadın yıldız figürleri şüphesiz biri idi belki, hatta en popüler içinde ve Üçüncü Reich sınırları ötesinde, erkek ya da kadın. O bir aktris ve şarkıcı olarak bilinen ve sadece zaman bir Ufa yıldızı ödenen en yüksek ücret biri almadı, aynı zamanda Fransızca ve onun yerli İsveççe olmak üzere çeşitli dillerde, onun şarkıları kayıtları satıldı.

Onun yükselişi düzenledi oldu gibi ani oldu. 1936 yılında, Alman Ufa% 53 İsveç kroners ona ödenecek hangi 200,000 Reichsmark gelecekteki yıldızı tazminat, söz özel bir yenilenebilir üç film sözleşme Leander, sadece kıt filmi deneyimi ile İsveç neredeyse bilinmeyen sahne sanatçısı, imzaladı . Yenilenmesi, onu ücretler daha da artmış ve 1940 yılında Leander, 1 milyon Reichsmark toplam, aşağıdaki iki yıl içinde üretilecek, en az beş film yıldızı onu işlemekle Ufa ile bir anlaşma girdi. Bu maaş Emil Jannings, Hans Albers, Gustav Grtindgens gibi başarılı sanatçıları tepesi, ve kadar herhangi bir film yönetmeni aşarak, her iki cinsiyetten her Ufa çalışanın öncesinde yıldız koymak. NS-sinema tarihinin en popüler ve karlı arasında birkaç istisna dışında, rütbesiyle Onun filmleri.

Ayrıca, Kız hızlı yükselişi ve o 1943 yılında İsveç’e döndü ve dolayısıyla Nazi propagandacıları gözünden düştü sona ermedi kalıcı popülerlik. Bunun yerine, o, savaştan sonra kariyerine devam etti daha oynadı – ancak, daha az popüler – Film ve başarıyla 1978 Zarah Leander onun emeklilik 1981 yılında ölene kadar konser turları veren dünyayı dolaştı, henüz o bir simge kalır eşcinsel topluluk bugün bile.