Fez, Fas Yaz Çalışmaları

 

Programı

Fez, Fas Bu yaz çalışma Arapça ve İslam kültürü. Yaz programı 3 hafta ve 6 hafta olduğunu. Fez Üniversitesi, Al Akhawayn, Meknes Üniversitesi, yanı sıra Provence Amerikan Üniversitesi merkezi ile işbirliği içinde. Kurslar her düzeyde mevcuttur, ve nitelikli üniversite profesörleri tarafından öğretti. Konut Fez bir yerel bir ailenin yanında olduğunu ve faaliyetleri Arapça, İslam, cinsiyet, geçmişleri ve Orta Doğu’ya, Kuzey Afrika’dan alanın kültürleri odaklanmak. Genel olarak, program, öğrencileri daha iyi olması Fas Müslüman kültürleri anlamak için Arap dilini ve kültürünü öğretmek İslam istiyor. Geziler da dahildir öğrenciler Fas manzaralar, çöl, ve anıtlar keşfetmek için izin (eğitim rehberlik). Ek olarak. Bir “Kültür Kulübü” Arapça kültürleri paylaşmak ve Fas mirası kutlamak ve pratik bir gayri resmi bir şekilde bir araya almak için Fas ve yabancı öğrenciler için düzenlenmiştir. Kültürel çalıştaylar da Fas Music & Dance, Arapça Kaligrafi ve Konuk Konuşmacı seminerler verilmektedir.

Dil kursları Arapça öğretilir. Kültürel dersler İngilizce olarak verilmektedir.

Tesis, eski Medine prestijli yerleşim bölgesinde yer alan ve tamamen klima, kütüphane, kafeterya ve internet bilgisayar odası dahil donatılmıştır. 24 saat güvenlik.

Konut dahil, ve aile ile yemek. Havaalanı pick-up da dahil. Minimum yaş 18 yıl olduğunu.

 

Yer: Fez, Fas

Fez kenti, dünya çapında binlerce ziyaretçinin çeken, modern ve ortaçağ özellikleri bir kombinasyonudur. Antik anıtlar, çarşılar, kafeler, çeşmeler, restoranlar ve festivaller var olan Fez, Ortaçağ’da oyalanmak gibi görünüyor. Arapça ve Müslüman kültürel çalışmalar için bir daldırma programı için mükemmel bir yerdir.Herhangi bir büyük Batılı kent daha güvenli olduğu söyleniyor, Fez Arap dünyasında eşsiz bir yaşam kalitesi sunmaktadır.

. Program Eski Medine’de bulunan, yaklaşık 10 dakika Batha Meydanı’na yürümek ve 30 dakika Fez Saiss havaalanına götürmek
şehir merkezinin karmaşasından uzakta – güvenli ve keyifli bir bölgede yer alan, sessiz çalışma için bol var .
Tesiste 24 saat güvenlik.

Kurslar

Minimum yaş 18 yıl olduğunu. Tüm dünya çapında açın.

Yoğun sınıflar – günde 4 saat, MF, haftada 20 saat.

Kültürel dersler İngilizce olarak verilmektedir.

Yaz kursları 3 hafta ve 6 hafta vardır.

Küçük sınıflar – 15 öğrenci sınıf başına en fazla.
Sınıflar genellikle 09:00 ‘da başlayacak.

Öğretmenler yüksek nitelikli, anadili, yanı sıra üniversite profesörleri vardır.

: Haftalık Arapça kursları için ders kitapları Çekirdek: Alif Baa & Al-Kitaab, Ciltler 1, 2, 3 (Georgetown University Press), Fas Arapça Ders Kitabı: Fas Arapça temel Kursu, Richard Harrell ve Muhammed Ebu Taleb tarafından (Georgetown University Press)

Arapça dil derslerine ek olarak, program aynı zamanda İslam Kültür Kursları ve eğitim turları sunmaktadır.

Colloquial Fas Arapçası (Darija) Fas konuşulan Arapça lehçesi olduğunu, ve Modern Standart Arapça kursları ile birlikte alınabilir.

Örnek Kültür Ders Konuları:

  • Arap-İslam Dünyasında Toplumsal Cinsiyet İlişkileri
  • Fas Derneği Çağdaş Sorunlar
  • İslam Din, Siyaset ve Kültür
  • Modern Arap Edebiyatı Giriş
  • Arap-İslam Mimarisi

Not: Fez Üniversitesi, Al Akhawayn Üniversitesi, Meknes Üniversitesi ve Amerikan Üniversitesi Merkezi ile işbirliği içinde.

Akademik Kredi

Transkript – Yaz kursundan sonra verilen sertifika. 3 haftalık dönem için 3 kredi, 4 – – 6 hafta 6 kredilik Öğrenciler genellikle 1 kazanmak. Kurslar haftada 20 saat (günde 4 saat), ve Fez Üniversitesi, Al Akhawayn Üniversitesi, Meknes Üniversitesi, yanı sıra Amerikan Üniversitesi Merkezi ile işbirliği yok.

 

Etkinlikler

Fez ve Taza Mağaraları, Azrou Halı pazarları ve Khenifra gibi yakın sitelerin Turlar genellikle düzenlenmektedir. Diğer şehirlere geziler de düzenlenmektedir ve aşağıdaki yerleri içerebilir: Meknes, Errachidia, Erfoud, Marakeş, Tetouan ve Chefchaouen. Genel olarak, turlar ve geziler öğrencilerin ülkenin Güney ve Kuzey bölgelerinde Fas hayatın yönlerini keşfetmek yardımcı olmak için.

Kültürel etkinlikler de organize ve genellikle içerir: Arapça Hat Sanatı, Geleneksel Müzik ve Dans ve Fas Yemek. Fas öğrenciler kültürleri paylaşmak ve birbirleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, yabancı öğrenciler ile etkileşim sağlayan bir Culture Club “da vardır.

Öğrencilerin kullanabileceği internet bilgisayar odası.

Konut – Dahil (+ yemek)

Konut Fez özenle seçilmiş ev sahibi aileler tarafından sağlanmaktadır. Günlük Tek kişilik oda, artı 2 yemek (kahvaltı ve akşam yemeği). Onay belgeleri ile verilen aile bilgileri barındırın. Tüm ev sahibi aileler Fez orada personel tarafından tarandı ve yabancı öğrencilere birkaç kez ev sahipliği yapmıştır yüksek gelirli hane olma eğilimindedir.

Genel olarak, ev sahibi aile konut yüksek, sizin Arapça pratik Fas kültürünü ve yeni kültürler arası arkadaşlıklar kazanmak için tavsiye edilir.

Eğer bir akrabası ile kendi konut gibi düzenlemek, ya da yakındaki bir otelde kalmak isterseniz.

Tarihler ve Ücretler

* Minimum yaş 18 yıl
* Konut dahil (+ yemek)
* Havaalanı pick-up içerir
haftada 20 saat: * Yoğun ders
Kültürel dersler İngilizce olarak verilmektedir *

YAZ OTURUMU 2015
* Başlat Mayıs 25, veya 6 Temmuz

3 Hafta 25 Mayıs – 12 Haziran, 2015 1595 $ USD
6 hafta 25 Mayıs – 3 Temmuz, 2015 2595 $ USD
3 hafta 06-24 Temmuz, 2015 1595 $ USD
6 hafta 6 Temmuz-14 Ağustos, 2015 2595 $ USD


YAZ OTURUMU 2016

* Başlat Mayıs 23, ya da 4 Temmuz

3 hafta 23 Mayıs – 10 Haziran, 2016 1595 $ USD
6 hafta 23 Mayıs – 1 Temmuz, 2016 2595 $ USD
3 hafta 04-22 Temmuz, 2016 1595 $ USD
6 hafta 4 Temmuz – 12 Ağustos, 2016 2595 $ USD

Varış

Check-in başlangıç ​​tarihine göre. 1 gün önce başlangıç ​​tarihi tercih edilir. Daha önce gelenler check-in kadar otelde kalmak düzenlemek isteyebilir. Havaalanı pick-up dahil – Fez Saiss Havaalanı.

Gereksinimler

Dünya çapında tüm öğrencilere ve yetişkinlere Açık. Minimum yaş 18 yıl olduğunu.