Federal İletişim Komisyonu

Internet veya Worldwide Web’den küçüklerin erişilebilir eğer “ahlaksız” malzeme göndermek için – federal hapishanede altı yıl 250.000 $ para cezası ile cezalandırılabilir ve yukarı – CDA bir suç yapar. Ayrıca Federal İletişim Komisyonu inceleme kapsamlı bir değerlendirme sistemi konusunu hazırlamak için televizyon ağları gerektirir. Ağlar uymayan Eğer onların önerinin reddedilmesi halinde, FCC bir panel tayin ve ağlar üzerinde kendi derecelendirme sistemini empoze etmek için, ya da, CDA sağlar.

Televizyonda sözde sakıncalı malzeme sansür kolaylaştırmak amacıyla, üreticilerin tüm yeni setleri “V-Chips” install CDA zorunlu. Önceden belirlenmiş bir değerlendirme sistemine göre – muğlak ve belirsiz süreli – Bu cihazlar “şiddet içeriği” engellemek için programlanmış olacaktır.

CDA en uç kısımları artık sivil, özgürlükler örgütleri, büyük yazılım üreticileri, bilgisayar şirketleri çeşitli oluşan koalisyon tarafından açılan iki yasal zorluklar, hem yüz ve on-line servis sağlayıcıları. Bu davaların yanıt olarak, bir federal bölge mahkemesi yargıcı geçici hareket tam bir yargısal bekleyen bu meydan kısımların uygulanmasını engelledi.

Her iki takım elbise televizyon ya da bilgisayar aracılığı ile evlerine giren “saldırgan içerikten çocukları korumak için, böyle evde engelleme gibi” hükümet tarafından kurulan ve uygulanan düzenlemeler, daha “az kısıtlayıcı araçlar var” savunuyorlar.Diğer bir deyişle, çok uzun kendisi kurmak ve internet ve TV derecelendirme zorlamaz hükümet olarak, bu sansür değildir. Ama tabii ki öyle!

ağlar yıllarca yasal ve “gönüllü” sansür bu tür direnmişlerdir. Ancak yoğun baskı ve hükümet düzenlemesi tehditler nihayet tüm ABD için “gönüllü” derecelendirme sistemi geliştirmek için eğlence yöneticileri mecbur var. televizyon. Bir ortak bildiride, büyük ağlar CDA tarafından zorunlu olarak sistem, en geç Ocak 1997 den yürürlüğe girecek duyurdu.