Eğitim ve insan doğası

Yarının filmi itiraf, ya da bir günlük gibi, hatta daha kişisel bir bireysel ve otobiyografik romanı daha bana görünür. Genç sinemacılar ilk kişi kendilerini ifade edecek ve onlara ne oldu ilgili olacaktır.

–Francois Truffaut’un (Filmler 19) (1)

L’enfant sauvage (1970; ABD Wild Child ve İngiltere’de Vahşi Boy olarak tercüme) sık sık yönetmen için bir otobiyografik anlatı olarak kabul edilmiştir. Filmde, Truffaut civilize ve çalışma ormanda bulunan bir çocuk verilir onsekizinci yüzyıl doktor rolünü görür. Bu vahşi çocuk Truffaut diğer bazı filmlerde tasvir genç suçlu kısmen benzer.Ben bu paralel dikkate alacaktır, ama bu filmin otobiyografik katmanları unwrap, ben de bazı ek bağlamlarda Dr. Itard arasında Truffaut’un bürünme inceleyeceğiz: otobiyografik içeriği ile önceki filmleri; 1960’ların entelektüel ve siyasi tartışmalar Fransa, Aydınlanma yeniden değerlendirilmesi de dahil olmak üzere; ve Truffaut’un kimliğe bürünme ve performans. Ben sadece filmin otobiyografik içerik başkalarının nitelendirdiler daha katmanlı olduğunu burada tartışmayacağım, ama 1960’larda Truffaut’un faaliyetleri kapsamında, ben filmin varsay idealizm, kişisel içerik alimlerin genel görünümü yeniden gözden olacak, ve onaylanması Aydınlanma.

Üç avcı ormanda vahşi bir çocuk yakalamak zaman Kısaca, hikaye, 1798 yılında gerçekleşir. Tüm insan temas Yoksun ve yürümek veya konuşmak mümkün, çocuk işitme engelli çocuklar için bir Paris kuruma alınır. Orada Dr Jean Itard (Truffaut) çocukta ilgi olur ve toplum, eğitim ve insan doğası hakkında Itard’ın kavramlara göre onu eğitmek için karar verir. (2) Itard isimleri çocuk Victor, ve nazik ama ona bir bilimsel ilgi ile tahrik edilir. Hikaye başlar kısa bir süre sonra en tarihsel olayların irrasyonel, ve film insan doğasına, soylu vahşi ve toplumsal sözleşme ile ilgili Rousseau’cu teoriler ima Fransız Devrimi,.