Dilsel ve Anekdot Yaklaşımları

derin aşağı hepimiz kesinlik schlemiels Amerika beceriksiz bir top ekibi veya kamu onun nevrotik kalbi unburdens bir Woody Allen aşk kılan belki de.

Bu eşsiz, revize Tarihte schlemiel, Sanford Pinsker izlemek, bir spritely hikayeci olarak, psikolojik, dilsel ve anekdot yaklaşımları, hem de onun hatırı sayılır becerilerini kullanır schlemiel Ondokuzuncu onun görünümünü aracılığıyla Eski Ahit’te onun başlangıcından Isaac Singer Bashevis, Bernard Malamud, Saul Bellow, Philip Roth, ve Woody Allen eserlerinde güzel kaybeden olarak görev yaptığı son gelişimine Mendele Mocher Seforim ve Sholom Aleichem yüzyıl edebiyatı. Horatio Alger zamanlar Amerikan duyarlılığın iyi bir amblemi olmuş olabilir, ama bugün Woody Allen’ın endişeli, gözlüklü punin (yüz) yakın görünüyor, ve gerçekçi, milli deneyim. Onun kent, endişeler kendi exaggeration- olsa Ayna sonu-yüzyıl.

Bu genişletilmiş çalışma schlemiel Yidiş ve Amerikan Yahudi edebiyatının burs artış olduğunda, artık özellikle geçerlidir. Bu dayanıklı, anti-kahraman aile ağacını çizim tarafından schlemiel, Pinsker Yahudi mizah Yahudi deneyim çok temeller üzerine inşa edilmiştir kanıtlıyor. Pinsker evrimini gösteren schlemiel modern sorunların kalbine konuşan edebi rakam Yidiş şakalar komik popo gelen ve o Yidiş mizah, bâtıla aşağı çekerek bir şekilde bir şiddetle ihtiyaç düzeltme sağlar yolu gösterir Tüm yaşamak.