Çekici ve okuma deneyimleri

Grafik romanlar, çizgi roman ve manga her yaşta öğrenciler arasında zevk için okuma teşvik önemli bir rol oynar ve aynı zamanda birçok konu alanlarında öğretim bir role sahip olabilir. Aşağıda, manga iyi bu bilinen en küçük bir anlık teklif edecek, ama çizgi roman orta hakkında birkaç genel puan ile başlamak istiyorum ediyorum.

Romanlar, çizgi roman ve manga Grafik sık sık özellikle genç erkek isteksiz okuyucular için metinler olarak görülen, ancak böyle bir varsayım kurguyla veya yetişkin ve genç yetişkinler için non-fiction, erkek karmaşık eserler yaratmak için kullanılabilir gibi bu muazzam esnek orta hafife ve kadın, hem de çok genç için esprili hikayeler.

çizgi roman yaratıcısı İngiliz Bryan Talbot tarafından Sunderland süper Alice kapsayan çalışma bir dizi oluşturmak için kullanılır olmuştur – şiir çizim, bellek, tarih ve anlatı doğasını araştırıyor, yerinden roman ve diğer çizgi romanlar, çalış Dünya – yanı sıra onunla Beano ve şakşak mizah, crossgenerational itiraz ve dil ve görüntü oynak bir yaklaşım var. Aynı zamanda televizyon pek çok katkıda bulunuyor – en önemlisi, belki, Simpsons ve

Yaş ve yeteneklerini büyük bir aralığı hitap kendilerini yetenekli ve süper kahraman çizgi roman gibi, diğer medya spin-off yarattı türler – zeki teklif Futurama, esprili, aile, ilişkiler ve medya alır. Ayrıca, onlar birkaç kelime yani, nispeten hızlı okuma, ya da ‘metin ağır’ sunan tecrübeli okuyucuya zorlukları sunan içeren ‘metin ışık’ olabilir. Her durumda, konuşma balonları, paneller ile formun kendisi gramer ve, tabii ki, beceri görüntülerin yanı sıra kelimeleri okumak için gerekli (Scott McCloud Anlama Comics derinlemesine araştırdı şey: Görünmez Sanat) anlamına çizgi roman şeklinde metinler çekici ve okuma deneyimleri zorlu sunabilir.