Bulgaristan Üniversiteleri Kayıt

 

bulgaristan üniversiteleri

Üniversite eğitimi almak için, bir yurt dışı Üniversitelerinde eğitim şeklini seçtiyseniz, en önemli alternatifiniz Bulgaristan Üniversiteleridir.

Bulgaristan Üniversiteleri, eğitimde izledikleri ve dünya çapında dikkat çekip saygı uyandırdıkları eğitim planları, kaliteli eğitmenleri, kariyerinizde araladıkları kapılarda sağlam adımlarla yürümenize verdikleri destekle ön plana çıkmış, ilk tercihiniz olmuştur. Ücret bakımından da oldukça ekonomik olan Bulgaristan Üniversiteleri kariyer planınızda en doğru tercihtir.

Bulgaristan Üniversiteleri kayıt için başvurularınıza, her sene Nisan ve Mayıs ayları arasında kapılarına açar. Eğer kaydınızı Bulgaristan’ya gitmeden bulunduğunuz ülke üzerinden yapmak istiyorsanız, kendi ülkenizdeki Bulgaristan Başkonsolosluğunun okul bölümüne yapmanız yeterli olacaktır.

Bulgaristan Üniversiteleri kayıt ve başvuru şartları:

  • Bulgaristan Üniversitelerine kayıt olmak için sekiz yıl mecburi, dört yılda lise olmak üzere toplam on iki yıl eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Bu eğitim sırasında eğer arada hazırlık süreleri varsa on iki sene kapsamı içine dâhil edilmez. Eğer lise eğitimizi üç sene aldıysanız ve toplam eğitim süreniz on bir sene ise o zaman bulunduğunuz ülkede bir üniversite de bir sene başarı ile okumanız gerekmektedir.
  • Bulgaristan Üniversitelerinde okuyabilmek için gerekli olan Bulgaristannca bilgisine sahip olmak

Bu şartlara sahip olanlar gerekli olan belgeleri toparlayıp iki nüsha halinde hazırlayarak kayıt başvuru şartlarını tamamlamış olurlar.

Anadolu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri sizlere, Bulgaristan Üniversiteleri kayıt, başvuru, konaklama konusunda her türlü hizmet ve destekte bulunmaktadır.

 

Posted from Istanbul, İstanbul, Turkey.