Bulgaristan eğitim yorumlar

Matematik mantık, kesintiler, karar verme, varsayımlar, düşünce netlik ve adım bir dizi izleyerek bir vaat şekilde sorunları çözmek için yeteneği ile ilgilenen bir çalışma dalıdır. Matematik ne olursa olsun, ister okul düzeyinde veya üniversite düzeyinde, ama aynı zamanda geleceğe yönelik hazırlayan bir konuya bir parçası olması gerekebilir hayatın hangi yürüyüş akademik yeterlilik almak için değil, sadece hayati bir konudur.

Matematik gerçek hayatta özellikle önemli bir rol oynamaktadır. Matematik Vakfı çocuk başarılı olmak için varsa güçlü olmak zorundadır, ve matematik güçlü değilse, çocuk da daha sonra okulda sorunlar ve bir çok yaşayabilirsiniz. Yoksul temel matematik becerileri ile öğrenciler fakir sınıflarda sonuçlanan anlamak için son derece karmaşık ve zor bir konu bulabilir. Matematik kaygısı ve en yaygın özelliği içine Bu da sonuç geleneksel sınıfta o öğrencinin deneyimi anksiyete vardır. Bu nedenle, sistematik bir yaklaşım gerektirir.

Hayatın günlük faaliyetleri ise,  temel matematik  , takvim tarihlerini değiştirme, bir saatin üzerinde zaman okuma okulda yoklama katılıyor, araba kilometre kontrol, mutfakta bir reçete hazırlamak gibi, önemli bir rol oynar .Böylece liste bitmek bilmiyor. O ulaşım, ithalat ve ihracat, ticaret ve ticaret, ticari işlemler ile demiryolları, postane, sigorta şirketleri, alışveriş merkezleri, bankalar veya fiyatlarını ziyaret ettiğinde ortak adam matematik önemini anlar.