Bulgaristan eğitim nerede

Şu anda elli devletleri içinde homeschool yasal değildir. gereksinimleri yasal homeschool eyaletten eyalete değişir. Bazı devletler Evde ailesinden hiçbir şey bekliyoruz. homeschoolers bile çocuklarının devlet okulu sistemine giren olmayacak devlet, özel veya dar görüşlü sisteme bildirmek için gerekli değildir. Diğer devletler çok daha eller gerektiren dosyaları ve yorumları, ve yıllık standart testlerdir.

Ancak, legalities size homeschool karar verirseniz dikkate tek şey değil. Peki başka ne başarılı homeschool için gereklidir? En üstünde ve ötesinde legalities üç şey, bu üç varlık uzlaşma, bağlılık ve müfredat düşünelim.

Konsensus. Her iki ebeveyn evde eğitim çocuklar için istediğini olduğunu kabul önemlidir. Evde zor olabilir, ve hatta daha çok iki ebeveyn de uyum içinde değilse yapılabilir. Bir destek sistemi Evde her zaman yararlı ve bu destek sistemi destek grupları ya da ko-op homeschool izole değildir.

Geniş aile, dedesi, teyzeler, amcalar ve aynı zamanda onaylıyor ve Evde katılırsanız, o Evde başkalarının onayı olmadan yapılırsa çok daha az izole edilir gibi görünüyor. Diğerleri homeschool için karar desteklemek istediğiniz gibi değilse Do cesareti değil. Sürece ev içinde fikir birliği var gibi, başarıyla homeschool mümkündür. Ve aile, çocukların okul iş yapıyorsun ne kadar iyi gördüğünde, onlar homeschool fikri etrafında gelmek için daha büyük olasılıkla olacağını düşünün.

Bağlılık. Bu Evde sadece eğitim seçim olmadığını bilmek önemlidir. Evde bir yaşam tarzı seçimi ve bu nedenle, sadece başkaları tarafından eğitim için çocuklarını kapalı göndermekten daha bir taahhüt fazla. Evde eğitim, ancak eğitimin gerçekleşmesi için yapılması gereken fedakarlıklar değil sadece kararlılık gerektirir. anne, ders planı ders, sınıf dersi öğretmek, ve izlemek ve de evdeki diğer çocukları eğitmek gerekir. Ayrıca, ev okulu tercih veliler de saha gezileri, ders dışı etkinlikler ve sosyalleşme için sorumluluk alıyor.