Bilim ve Teknoloji Kral Abdullah Üniversitesi

Bilim, Teknoloji, Rekabetçi Arkadaş
ve Mühendislik

Bilim ve Teknoloji Kral Abdullah Üniversitesi (KAUST) dünyanın en acil bilimsel ve teknolojik sorunları çözmek için temel ve amaç odaklı araştırma yapmak için üst düzey uluslararası fakülte, bilim adamları, mühendisler ve lisansüstü öğrencileri çekiyor. Üniversite hesaplamalı bilim güçlü bir vurgu ile su, gıda, enerji, ve (Kızıldeniz dahil) çevre alanlarını researchin kesme kenarına kararlıdır.

KAUST, bölgesel ve küresel öneme işbirlikçi sorgulama yoluyla bilim ve teknoloji ilerleyen öğrencileri, araştırmacılar, öğretim ve yürütmektedir. Üniversitenin eşsiz matris yapısı ötesinde Suudi Arabistan ve yarar hem temel ve hedef odaklı araştırmaları destekler.

KAUST onun öğrencilere öğrenme, keşif ve araştırma için zengin fırsatlar sunmaktadır. 72 ülkeyi temsil eden bir öğrenci vücut ile, Üniversite çeken ve dünyanın en yetenekli ve ilham bilim adamlarını yetiştirmek kararlıdır. Öğrenciler, öğretim, ve araştırmacılar cesur Bilimsel Araştırmanın ve yenilik dinamik ve işbirliği ortamı yetiştirmek. Bu maceracı ve yaratıcı bireyler, zihinsel ve kültürel keşif yolculuğuna meşgul bir yerdir.

Programlar şunlardır:
Uygulamalı Matematik ve Hesaplamalı Bilim
Bioscience
Kimya ve Biyoloji Mühendisliği
Kimyasal Bilim
Bilgisayar Bilimi
Yer Bilimleri

Elektrik mühendisliği
Çevre Bilimi ve Mühendisliği
Deniz Bilimleri
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
Makine Mühendisliği

Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri içeren burs paketinden yararlanacak:
Tam Öğrenim
Rekabetçi Aylık Geçim İndirimi
Konut
Taşınma Desteği
Tıp ve Diş Kapsama