Barcelona Üniversitesi

Programı

Barcelona Üniversitesi’nde İspanyol Dili ve Kültürü, dünya çapında İspanyol üniversite puan bir üst çalışma. Geçtiğimiz 50 yılda, dünyanın her yerinden gelen binlerce öğrenci bu prestijli üniversitede okudum. Barselona’nın merkezinde yer alan, sınıflar yakın Barselona’nın en önemli kütüphaneler yanı sıra en tanınmış müzeler, sanat galerileri ve üniversite fakültelere, kampüs güzel tarihi binalar alınır. İspanyol Dili ve Kültür Kursları tüm “düzeyleri” mevcuttur (acemi, ilköğretim, orta üst ve gelişmiş, orta). Hispanica Çalışmaları, Güz ve Bahar Dönemi oturumları yanı sıra Yaz terimler ve kısa yoğun sınıflar Akademik Yılı hepsi mevcuttur. Tüm eğitmenler, üniversite mezunu nitelikli ve birçoğu üniversite bölümlerinde doktora veya yüksek lisans derecesi ve işi almış. Bize Katıldı! Günde 4 saat, haftada 20 saat. Asgari yaş 16 yıl olduğunu.

İspanya Büyükelçiliği (Konsolosluk), genellikle Mahallesi ve Yıl boyu programları için derslerin haftada en az 20 saat gerektirir. Böylece, Vize almak için, 20 saat genellikle gereklidir.

Yer

Barselona, ​​İspanya çalışmak için mükemmel bir yerdir. Birçok İspanya’nın en modern ve sanatsal kent olarak Barcelona düşünün. Bu İspanyolca eşsiz bir karışımı var ve Katalan kültürü İspanya’da diğer yerlerden ayıran.

La Sagrada Familia, yanı sıra Katalan Modernizm – kentin mimarisi antik Roma kalıntıları, eski Gotik şehir merkezi, ünlü katedral içeren uzun bir geçmişi vardır. O “Las Ramblas” gibi ünlü yaya alışveriş sokakları geniş caddeleri ve sahil yürüyüş yolları, bu bilinen, Barcelona o turizm için İspanya’nın en çok ziyaret edilen merkezlerinden biri yapma … ziyaretçilere güleryüzlü kabul olduğunu ortaya çeşitli tarih ve sanatsal ruhu sunuyor. Barcelona öğrenciler için birinci sınıf bir yer.

Kurslar

İspanyol Dili: Tüm seviyeleri (başlangıç, ileri, orta, temel orta üst). Yerleştirme testi düzeyini belirlemek için check-in sırasında verilen.Dersler sabah ve öğleden sonraları erken çoğunlukla öğretti. Her ders almak alınan dil seviyesini, elde notu ve elde edilen AKTS kredisi akredite sınav geçirilir sonra, elde edilecek bir sertifika (transkript), sağlar.Avrupa Kredi Transfer Sistemi – AKTS duruyor. Sınavı geçemiyor öğrenciler seviyesini ve süresini tabii ve elde edilen performans gösteren bir sertifika verilecektir.Güz, Bahar ve Yaz Şartlar sunulan Kurslar.Akademik Yıl Kursları (Tarihler bölümüne bakınız) da mevcuttur.

İspanyolca Kültür: İspanyol Kültür Kursları çok çeşitli de mevcuttur. Her ders haftada bir kez öğretti, ve bir final sınavı ile sonuçlandırmak olduğunu. Sınavı geçen öğrenciler kazanılan notlarını gösteren bir sertifika elde edecektir. Final sınavı geçemiyor olanlar, sadece tabii süresini belirtilen bir sertifika alırlar. Bu Kültür Dersleri önceki birçok İspanyol çalışmaları (orta ve ileri düzey) gerektirir, ancak yeni başlayanlar için bazı kültürel kurslar vardır – temel seviyelerde.

Kültür Dersleri: (tüm seviyeler: ileri acemi)
– Modern ve Çağdaş İspanya Tarihi
İspanyol Antik ve Ortaçağ Sanat Tarihi –
– İspanyol Modern Tarih ve Çağdaş Sanat
– Latin Amerika Resim, Sinema, Edebiyat ve Müzik
– İspanya ve Avrupa: Klasik Modern Dünya Antik
– İspanyol Sinema
– Kadın Yazarlar
– İspanya Coğrafya
– İspanya Bugün: Toplum ve Kurumlar
– İspanyol Ekonomi Bugün
– Katalanca Dili ve Kültürü

* Talep üzerine Kurs açıklamaları. Tüm dersler uzman öğretim üyeleri tarafından öğretti. Haftada 20 saat.

İspanyol Çalışmaları Diploma: Bu İspanyolca Dil & 445 tamamlanmış saat toplam İspanyolca Kültürel Kurslar hem birleştiren bir yıl süren bir programdır – Akademik Yıl (53 AKTS toplam – dil için 33 ve kültür için 20). kurslar iki Çeyrek / Yarıyıl cinsinden düzenlenen ve birinci dönem sonunda bir sınav vardır. “Diploma” elde etmek için, öğrenciler İspanyolca dil sınavı geçmesi gerekir ve ara ara üst, veya ileri düzeyde yanı sıra İspanyol Kültür 20 ECTS düşünülebilir. Öğrenciler yerleştirme testine dayalı 3 seviyeleri halinde gruplandırılmış.

“İlköğretim Seviye” duyan öğrenciler, bu seviye için uyarlanmış İspanyolca kültür kursları vardır.İspanyol ve kültürde 445 saat (53 AKTS) için kayıt başlayanlar ya da ilköğretim düzeyindeki öğrencilerin, elde edilen notu ve AKTS alınan dil seviyesine kredi veren bir sertifika elde edebiliyoruz.

NOT: AKTS = Avrupa Kredi Transfer Sistemi. AKTS kredisi sistemi öğrencinin öğrenme sürecine dayanmaktadır. Her kredi ders saatleri ve bireysel çalışma zaman açısından hem de yapılan çalışmaları yansıtmaktadır. 30 saat çalışma – Bir AKTS kredisi 25 arasında temsil eder.

Akademik Kredi

Bir Çeyrek tamamlamak için 20 akademik kredi – Öğrenciler 15 kazanabilirsiniz. Sınıflar haftada 20 saat vardır. Haftada 2 kredilik – Yoğun Oturum öğrencileri 1 kazanabilirsiniz. 6 kredi – 4 hafta, genellikle 3 kazanır. ECTS kredisi (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) elde edilir gibi dersleri tamamlayarak, ve son sınava üzerine, bir sertifika (transkript) yanı sıra, Üniversite tarafından ödüllendirildi.

Mali Yardım

Evet, bu programda mali yardım kullanabilirsiniz. Mali yardım ofisi bize Konsorsiyum Anlaşması (CSA göndermeden önce bunu doldurmak için emin olun) e-posta var. CSA bursları ne de herhangi bir mali yardım sunmuyor. CSA sadece bu programda okul yardımı ile size kolaylaştırmak yardımcı olur.

 

Etkinlikler

, Sanatsal, tarihsel, sosyal ve ekonomik yerlere Yerel geziler. Sergiler ve müzeler gibi tiyatroya gidiyor Gezileri, sohbetler, dersler ve metin okuma seanslarına katılan, filmler oynuyor. Tüm geziler optiona (Eğer katılmak istiyorsanız kayıt), ve giriş ve ulaşım ücretleri ödemek vardır. Maliyetler ekstra, ve temel program ücretine dahil değildir.

Konut

Öğrenci yurdu, yakın daire (daire), ve gençlik pansiyonlar bulunmaktadır. Konut ve gıda için ayda $ 1300 USD – 900 $ harcama bekliyoruz. Konut maliyetleri türüne bağlı olarak değişecektir. Bir oda paylaşımı tasarruf yardımcı olacaktır. CSA onay belgeleri (giriş dokümanlar) ile konut ayrıntıları ve web sitesi rezervasyon bağlantıları sağlayacak.Erken kayıt ..especially Yaz oturumları için … tavsiye.

Tarihler ve Ücretler


BAHAR ÇEYREK 2015

İspanyol Dili ve Kültürü
Hispanica Çalışmaları: 16-21 saat / hafta

28 Ocak-13 Mayıs, 2015 Seviye Belirleme Sınavı: 28 Ocak
Haftada 16 saat
3595 $ USD
Haftada 21 saat 4995 $ USD
* Paskalya Tatil: 28 Mart – 7 Nisan

YOĞUN İSPANYOL – YAZ DERS 2015
günde * 4 saat haftada / 20 saat / 80 saat toplam

4 hafta 03-30 Temmuz, 2015 1895 $ USD

İSPANYOL DİLİ & KÜLTÜR – YAZ 2015
kültür dili + 20 saatlik * 60 saat = 80 saat toplam

3 hafta 03-23 ​​Temmuz, 2015 1995 $ USD


GÜZ ÇEYREK 2015

İspanyol Dili ve Kültürü
Hispanica Çalışmaları: 16-21 saat / hafta

9 Eylül – 17 Aralık, 2015 Seviye Belirleme Sınavı: 9 Eylül
Haftada 16 saat
3595 $ USD
Haftada 21 saat 4995 $ USD
* Noel Tatili: 20 Aralık-6 Ocak


AKADEMİK YILI 2015 – 2016

* Hispanica Çalışmaları Diploma
İspanyol Dili ve Kültürü

9 Eylül 2015 – 11 Mayıs 2016 Seviye Belirleme Sınavı: 9 Eylül
Haftada 16 saat
6295 $ USD
Haftada 21 saat 9395 $ USD


BAHAR ÇEYREK 2016

İspanyol Dili ve Kültürü
Hispanica Çalışmaları: 16-21 saat / hafta

27 Ocak-11 Mayıs, 2016 Seviye Belirleme Sınavı: 27 Ocak
Haftada 16 saat
3695 $ USD
Haftada 21 saat 5095 $ USD


YAZ OTURUMU 2016

2015 olarak * Benzer tarihleri ​​ve fiyatları

Gereksinimler

Dünya çapında tüm öğrencilere ve yetişkinlere Açık. Asgari yaş 16 yıl olduğunu.

İspanya Büyükelçiliği (Konsolosluk), genellikle Yarıyıl ve Yıl uzun dönem haftada sınıfların en az 20 saat gerektirir. Böylece, vize almak için, haftada 20 saat, genellikle gereklidir.

Varış

Senin yuvaya yerleşmek önce bir kaç gün Barcelona gelmeden planlayın. Yerleştirme testi genellikle ders (başlangıç ​​tarihi) ilk gün verilir. Yok havaalanı pick-up. Daha sonra, Barselona’nın merkezinde içine almak için konut almak için taksi kullanmak için havalimanı ulaşım sistemini kullanın. Taksi şoförü vermek için sizinle birlikte konut rezervasyon adresine sahip emin olun.Bulunduğu gösteren konut rezervasyonun bir harita, yazdırın. Eğer girişte konut yoksa sen düzenlenmiş diğer konut elde edene kadar, daha sonra ilk birkaç gün için Üniversitesi’ne yakın bir otel odası ya da pansiyon kitap.