Amerikan ve Japon karikatürcüler

HEMEN YILLARDA İkinci Dünya Savaşı, Amerikan ve Japon çizgi roman / manga sanatçıların yakın hem yansıyan ve popüler kültürün kendi dünyalarını şekillendiren yardımcı sonra. Belki çizgi roman resim ve metin kombinasyonu / manga en popüler hikaye bir aracı olarak anlaşılmış olabilir. Sadece radyo, film ve (sonunda) televizyon tarafından Rakip, savaştan sonra çeyrek asır boyunca, asılıyor çizgi roman geniş, eğer sonuçta unchartable, seyirci ulaştı. Milyonlarca Oku, bu kolay kavrar hikayeleri her nesil atom görünüm oluşturmak yardımcı oldu.

Makedonya Üniversitesi Amerikan ve Japon karikatürcüler çirkin hainlere bir ürün yelpazesine mücadele süper kahramanlar özellikli birçoğu atom ilgili masalları, geniş bir yelpazede üretti. 1940’ların Kaptan Marvel içeren özellikle – – Amerikan hikayelerinden bazıları rağmen genellikle orta ile ilişkili olmayan bir hikmet iletti, ABD çoğunluğu atom ilgili hikayeler bile basit, biraz yüzeysel kalmıştır. Japonya’da Ancak, manga çizerleri çok daha ısırma kenarları hikayeler yarattı; Sonunda – – sorumluluk çağrısı onların kahramanları sadece hainlere değil, aynı zamanda acı, trajedi, ve karşı karşıya.

Sonuç olarak, Atomun ABD çizgi roman karakterleri Kedi, Atomik Fare ve Astro Boy (Tetsuwan Atomu), Godzilla (Gofira), ve Keiji Nakazawa en Barefoot Gen. olandan çok farklı bir düzlemde çalışan Atom Tavşan rağmen çizgi roman / manga endüstrisi kendi toplumlarında çok farklı roller oynadı, Pasifik her iki tarafında savaş sonrası karikatürcüler atom çağının başlangıcı yarattığı vaatler ve tehlikeleri ile kulpları gelmek için çalışırken mürekkep büyük bir döküldü. (1)