Airlangga Üniversitesi

Airlangga Üniversitesi 1042’de Üniversitesi sembolü dev bir kartal varlığın resmini gösteren kraliyet mühür alınmıştır için 1019 den Endonezya archipelagoes doğu kısmını yöneten ünlü Kral Airlangga sonra seçildi, Tanrı Vişnu bir binicilik hayvan, “sonsuz yaşam ruhu” simgeleyen su, “Amrta” içeren bir kavanoz tutan.

sembolü Airlangga Üniversitesi ebedi bilim kaynağı olduğunu göstermektedir. Üniversitenin bayrağı eşit sıralar sarı ve mavi çizgiler vardır. Sarı heybet sembolize ve mavi asalet ve hikmet içindir. Renkler Endonezya Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı tarafından 10 Kasım 1954 tarihinde Airlangga Üniversitesi başlangıç ​​töreninde Vishnu heykelini kaplı peçe elde edilmiştir.

Üniversite temel bilim, tıp ve sosyal bilimler arasında değişen, 11 fakülte ve 1 yüksek lisans programı vardır 1954 Bugün kurulmuştur. Onun vizyonu hem bölgesel ve küresel bir bağımsız, yenilikçi, ve en önemlisi Üniversitesi olmaktır, ahlaki ve dine dayalı bilim geliştirme, teknoloji, beşeri ve sanat bir öncüsüdür.

Yıl sonra, bir eğitim kurumu olarak, Airlangga Üniversitesi her zaman en iyi mezunları oluşturmak için Airlangga Üniversitesi ?? s vizyona ulaşmak için eğitimin kalitesinin ve destek imkanlarını iyileştirmeye çalışın. Airlangga Üniversitesi Surabaya, Endonezya stratejik konumlarda bulunan 3 kampüsü vardır.

Eylül 2006 tarihinde hükümet kural dayanarak, PP No 30 yıl 2006, Airlangga Üniversitesi statüsü haline Devleti Kendi Tüzel Kişiliği değişti.

Airlangga Üniversitesi Bunlardan 14,50% doktora ve 63,50% yüksek lisans ve uzmanlık sahipleri olan 2105 öğretim üyesi tarafından desteklenmektedir. Üniversite ayrıca 167 aktif profesörler tarafından desteklenen ve yaklaşık 24.600 öğrencisi vardır.

Diş Hekimliği Tıp Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi oluşmaktadır Kampüs A, güzel eski binaların diziler ve Surabaya Central Hospital yakınında.

Kampüs B esas olarak Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Sosyal Fakültesi ve Siyasal Bilgiler, Psikoloji Fakültesi ve Kültür Fen Fakültesi olarak sosyal bilim-temelli fakültelerin, oluşan iken. Bunların rağmen, bu alanda yer alan Eczacılık Fakültesi vardır. Kampüs B, birçok ana Eğitim Çalışmaları ve Kalkınma Merkez Kütüphanesi, Yüksek Lisans Programları, Sağlık Merkezi’ni, Kalite Güvence Merkezi, Enstitüsü olan üniversite için kurumsal destek sistemi / birimler, yanı sıra din tesis vardır .

Yönetim Merkez Ofis Kampüs C, Airlangga Üniversitesi ?? s sitenin son gelişme yer almaktadır. Temel bilimler fakülteleri de bu kampüste bulunan, Veteriner ve Tıp, Fen ve Teknoloji, Halk Sağlığı Fakültesi, ve bu Tropikal Hastalık Enstitüsü, Planlama ve Geliştirme Kurulu, Araştırma ve Topluma Hizmet Enstitüsü gibi çeşitli merkezlerde, Fakültesi yani Fakültesi, İç Denetçi Komitesi ve Airlangga Üniversitesi Yayınları.