Afro-Amerikan Çocuk Sosyalleşme

Sosyalizasyon sürecinin herhangi bir analizi de bazen denir sosyal öğrenme büyük bir içerir “modelleme.” Gelişmekte çocukların sık sık başkalarının bundan sonra istenen ve istenmeyen hem de davranışlarını modellemek. Bu da güvendiğiniz ve hayranlıkla (Berger, 1980) için özellikle doğrudur. bu toplumsallaşma sürecinde bu eleman inançları, değerleri ve tutumları kendileri hakkında, aileleri, etnik grup ve diğerleri bir dizi çocuklara nasıl sağladığını anlamak bize yardımcı nedeniyle modelleme kavramlarını çevreleyen sosyal öğrenme kuramı önemlidir. Bu ilk değerler ve çeşitli kaynaklardan öğrendim inançlar sık ​​yetişkinliğe çocuk tarafından korunur.

Açıkçası, böyle bir aile sosyalleşme ajanları ve diğer geleneksel kurumların sosyalleşme sürecinde değerlerin önemli vericileri kalır. Çağdaş toplumda, ancak, kitle iletişim olgusu bu geleneksel sosyalleşme kurumları ile yarışıyor. Bu televizyonun özellikle doğrudur, bu yüzden bu makalede Afrikalı Amerikalı çocukların sosyalleşmesi, bu ortamın rolünü inceliyor.

TELEVİZYON VE SOSYALİZASYON SÜRECİ

Engin iletişim sistemi içinde hiçbir ortam televizyon daha sosyalleşme geleneksel ajanlarla daha rekabetçi. , gücünü artırır biçimsel özellikleri dinamik bir dizi çevrili televizyon insanlar, kendi görüntü ve mesajlar, çekiciliği çocuklarda derin ruhsal kümeleri oluşturmak anlamına gelir. mesajlar ve televizyon görüntüleri bilinçli ve bilinçsiz rekabet ve gençlerin büyüme ve gelişme ile ilgili ev öğretileri ve diğer kurumlara meydan.

Amerikan toplumunda televizyon her yerde doğa ve bunu neden onun sürekli mevcut eğlence ve bilgi, gençlerin önemli bir ikincil Socializer olmak. Televizyon, konuşmak, kayıt şarkı, oyun oynamak, ve renkleri değiştirebilirsiniz bir kutudur. Bu operasyonların her biri boyunca, televizyon da çocuklar için değerleri ve fikirleri dünya hakkında, kendileri gibi insanlar ve onlardan farklı olanların bitmeyen bir dizi sağlar.

Biz öğretebilir herhangi bir ortamda da tutum ve inançları oluşturmak için yardımcı olabilir, sosyal öğrenme kuramı biliyoruz. Leifer, Gordon ve Graves (1974) çocukların televizyon programlarında karşılaşılan yansıtmak için insanlar ve faaliyetleri hakkında tutumlarını değiştirmek öneririz. …