ABD kolejleri

Bu [ldots] onlar emperyalizmin bir eleştirisi ile milliyetçilik yerine zaman Malcolm X ve Martin Luther King gibi insanlar siyasi kariyerlerinin bu anlarda yıkıldı tesadüf değil.(37 kanca)

film, beyzbol kapaklar, t-shirt için seyyar satıcı gibi korkutucu Amerika düşünebiliriz şey ana beyaz ve Malcolm X gibi Malcolm X arasındaki yaş Afro-Amerikan ilerici siyaset için kasvetli olanlar olmuştur. 1950’lerde ve 60’larda, Cornel West sözleriyle, “ezilmiş ve / veya absorbe edilmiş” olan (246 tutulması) çok fazla söz düzenlenen çeşitli hareketler. Manning Marable “denebilir üç stratejik vizyonlar, ‘dahil,’ [ldots] ‘siyah milliyetçiliği’ ve dönüşüm ‘” (“Geçmiş” 73) içine siyah siyaset ikiye böldü.Genellikle Malcolm X’in “dönüşümcü” Geçen yıl ile temsil edilen fikirler susturulması ve ezilmiş varken, “dahil” ve “kara milliyetçiliği”, defanged ve absorbe edilmiş konuşan. Marable sessizlik o (“History” 72) “çoğu tarihçi ‘entegrasyon’ ve ‘ayrılık’ arasında 150 yıllık mücadelesi olarak siyah siyasi kültürü içinde merkez bölünmeler karakterize [var]” işaret zaman kurumsallaşmış olduğunu yolunu notları , kutuplar Garvey karşı Du Bois, Malcolm karşı Martin, ya Molefi Asante karşı Henry Louis Gates gibi bu kadar kolay çiftlerde nted huk ile.

inclusionist ve milliyetçi vizyonları arasında yin ve yang, son elli yıldır Afro-Amerikan siyasi kazanımlar yol açmıştır: Yasal ayrımcılığın sona, yaygınlaştırılması artış ve Afro-Amerikan kültürünün çalışması ve siyah orta sınıfın büyümesi . Ama, aynı zamanda, bu siyasi dinamik da Afrika kökenli Amerikalıların çoğunluğu için yaşam giderek daha kötü hale geldi hangi koşullar yarattı. Afro-Amerikan orta sınıf banliyölerinde hareket olsa da, ABD kolejleri siyah kayıtlar azalmıştır, siyah işçiler için gerçek gelirleri siyah yaşam beklentisi aşağı gitti, zemin üzerinden düştü ve genç Afrikalı Amerikalı erkeklerin şaşırtıcı yüzdesi olmuştur Hapishanelerde warehoused. Afro-Amerikan orta sınıf ve alt sınıflar arasındaki bağlantıları yüksek profilli siyah liderler ve seçilmiş yetkililerin artan sayıda nadiren Afrikalı Amerikalı alt sınıf çıkarlarını temsil noktasına kırılmış edilmiştir. [1], bir d Inclusionist bile milliyetçi siyasi stratejiler başarı dereceleri değişen Afro-Amerikan orta sınıf hizmet etmiş, ama onlar ABD’nin iç şehirlerde geride olanlar için hemen hemen hiçbir şey yapmış. Afro-Amerikan altsınıfın kötü durumunu değiştirmek için en potansiyele sahip strateji siyah ekonomik güçlenme, mülkiyet desen tam bir kayma olmadan haklarının genişletilmesi, uzun vadede imkansız olduğunu “temel anlayış ile başlayan dönüşüm, bir emek ve ABD toplumunun içinde üretim ilişkilerinin demokratikleşmesi “(” History “85) arasında.