Romantik Siyaseti

Benim yaklaşım Fredric Jameson Siyasi Bilinçdışı’na içinde çağrısında tür eleştiri tür etkilenir. Marksist bakış açısıyla, Jameson kabul, geleneksel tür eleştiri büyük ölçüde (105) çürütülmüştür. Bugün hizmete olmak için, o edebi biçimlerin yapısal ve semantik açıdan incelenmesi ideolojik analiz geniş ufukta yer almalıdır, korur. Bir genel türün ideolojisi ve özellikle romantizm tarz Jameson’ın tedaviden fayda için toplam sistem olarak Marksizmi kabul gerekmez.

Aralık 1986 çıktı ve en iyi görüntü ve en iyi yönetmen Akademi Ödülleri kazanmak için gittik Platoon önemli bir kültürel eser olarak kendini kabul ettirdi. Bu metinler arası yorumlara Ancak, merakla dayanıklı kanıtlamıştır. Film açıkça İncil ve Moby Dick gibi edebiyat eserleri çağırır olsa (Thomas Doherty gösterdiği gibi) Hollywood’un muharebe film geleneğinde ait olsa da, bu bağlantıları arızi ve hatta karşılıksız ziyade yapısal görünüyor. Onlar Amerikan kültürü ya da Vietnam’da Amerikan deneyimi hakkında bir açıklamada olarak Platoon küçük ışık tutacak.

Sorun filmin ünlü gerçekçilik kısmen yalan olabilir. Prömiyeri ardından, Platoon yaygın savaş, doğru temsili için övüldü. David Halberstam ve Steven Spielberg gibi farklı izleyiciler filmin gerçekliğini (Corliss) alkışlanan olan: “Viet Nam Gerçekten oldu gibi, Platoon” Time dergisi, örneğin, başlıklı bir kapak hikayesi koştu. Michael Cimino en Deer Hunter (1978) ve şimdi Francis Ford Coppola’nın Apocalypse (1979) gibi epik macera aksine, Müfreze, yakın çekim lehine süpürme kültürel ifadeyi vazgeçmek çıktı sıkıca çamur kırpılmış görüntüleri, böcekler, sülükler, fil çim, Isı, korku ve yıpranmış sinirler. …

Kültürel beylik edebiyatı

Daha düşündüren edebiyat eleştirisinin bazıları genellikle yeni tarihselcilik, feminizm, Marksizm, ya da kültürel çalışmaların himayesinde, bugün uygulanan, üretildikleri tarihsel ve maddi koşullarında söylemsel formları yeniden bulmak istiyor. Böyle bir yaklaşım eleştirmeni bir edebi metin siyaset ya da bir kültürün şiiri ya ele verir. Güçlü bireylerin herhangi bir evlilik gibi, biçimci ve tarihselci-ideolojik kritik modları bu kombinasyon iddialarının bir usta dengelenmesine bağlıdır. Bir yandan, eleştirmen propaganda veya kültürel beylik edebiyatı azaltmak gerekir. Louis Montrose bize hatırlattığı gibi Öte yandan, eleştirmen (401) tarih ve maddi kültür salt estetik formları azaltmak için günaha karşı gerekir.

Montrose’nin ihtar da başka bir disiplin eserler veya prosedürler genellikle edebi eserler ile karşılaştırma izin verecek bir yarı-edebiyat ortamına çevrilmiştir edebiyat disiplinlerarası çalışmanın, uygulanabilir olabilir. En iyi, bu orta anlamda Roland Barthes bir “metin” göstergelere çalınması ziyade anlamlandırma bir ürün (75-76) için, bir alanı tarif olmasıdır. Yani tefsir, metin disiplinler arasındaki diyalogu kolaylaştırmak, lingua franca bir tür olarak hizmet vermektedir. Ne olursa olsun disiplin-gibi-metin hassas kaybetmek ve yeni anlayışlar üretmek için kapasite kazanır belirlilik olabilir. Herhangi bir edebi metnin anlamı, diğer metinler ve ne o “referans çerçeveleri metinselleflmifl” çağrıları bağlıdır söylemek Gerald Graff (256) şimdiye kadar gider. Anlam böylece metinler arası ilişkiler bir fonksiyonudur.

Bu yazıda, ben referans birkaç kare, özellikle Stone’un savaş deneyim ve Amerika’da sınıf çatışmasını textualizes Oliver Stone’un Platoon bir yorumunu sunuyoruz. Ben bir romantizm, kimin geçmişi (başka Metinlerarası) başlıca edebi olmuş bir tür olarak kabul Platoon beri, ben filmi çalışmaları alanında çalışan birçok eleştirmen daha tam anlamıyla bir metin olarak filmi davranın. Ben de bu taş ur-metin ve Intertext, senaryo olarak 1976 olan Bicentennial yaz aylarında kağıt taahhüt ne tahminen olan “, tam orijinal senaryo” olarak tanımlanan Kasım 1987 yılında Random House tarafından yayınlanan senaryonun daha geniş kullanımı yapmak Her zaman bitmiş filmde belirgin olmayan genel niyetlerini açıklar.

Ayırt Filmic Otobiyografi

Truffaut işlenmemiş yaprakları konu yarının yapımcılar kendi filmlerinde kendileri gibi ve onların adları altında gerçekleştirmek için gidiyoruz, ya da kendi otobiyografik hikayeler taklit aktörlerin istihdam gidiyorsun olup olmadığıdır. Aktörler veya aktörlerin soruyu için otobiyografik kurmaca film ve filmsel otobiyografi arasında karar vermektir. Tanım gereği otobiyografi geriye dönük bile kadar geri çocukluk gibi geçmişte bir yaşam anlatmaya içerdiğinden, Truffaut hayal yapımcılar kendi geçmişini anlatmak ve onların genç canlarından göstermek için bir yol bulmak zorunda kalacak.Filmsel otobiyografisinde otobiyografik sinemacı seslendirme anlatım ek olarak, onun geçmiş belgelemek için eski aile fotoğraflarını, eski ev filmleri, ya da daha önceki yıllarda gelen görüntüleri de dahil olmak üzere bu sorunu çözer. Bunun bir sonucu olarak, oyuncularla başvurmak zorunda değildir. Böyle bir filmin bir büyüleyici örnek Jerome Hill’in Film Portre (1971) altmış altı yaşındayken bestelediği filmsel otobiyografi olduğunu. Onun genç kendini bir aktör tarafından şahsında ise yazar / anlatıcı yaşlı bir kişi olarak o gerçekleştirir beri Georg Stefan Troller en Selbstbeschreibung (2001), diğer taraftan, otobiyografik roman filmi ve filmsel otobiyografisini karıştırır. Truffaut o aktörlerin sorusuna ilişkin gelecekteki kişisel film yapımı için öngördüğü bize ne anlatmak değil, ama aktörler ile filme kendi uygulama film yapımına yönetmen önemi üzerine ısrarı tek seçenek olarak otobiyografik kurmaca filmle onu terk ettiğini gösterir . Onun iddiası “Le filmi de demain ressemblera bir celui qui l’a tourne” (“Le Cinema” 4) daha sonra otobiyografi teorileri ile yaptığı çalışmalarında yaratıcının nesneleşmenin idealist anlayışların bir birlikteliğidir dikkate alınması gerekir hangi Olney, gösterilen Georges Gusdorf denemesinde ile, 1956 yılında Fransa’da kendi sonrası Dünya Savaşı-II yükselişi başladı “Koşulların ve Özgeçmiş Sınırlarına.” O aktörler istihdam zaman otobiyografik romanı bir otobiyografi olduğunu gibi Truffaut çalışmaları gibi otobiyografik unsurları, bir kurgusal bir film, filmsel otobiyografisinde bir hayat anlatı gerçekleştirilmesi olduğunu, olsa kalır. …

Kurgu ve otobiyografi

Sanat May 9, 1957, sayısında, üç yıl “Une certaine tendance du sinema francais,” sinema d’auteur onun manifestosu, Francois Truffaut kehanet ilan yayınlanmasından sonra: personel artı “Le filmi de demain m’apparait donc encore qu’un roman, individuel et autobiographique comme une itirafı ou comme un dergi intime “(” Le Cinema “4). Açıklamada, kişisel bireysel, otobiyografik ve bir itiraf ya da samimi bir günlük gibi geleceğin filmi açıklar. Ayrıca nitelikleri, bireysel otobiyografik, günah, ya diaristic yalnızca filme atfedilen ise bir roman, kişisel, ama yarının filmden daha az derecede olduğu tutar. fictionality kavramı açıkça ele değil, henüz ilgili bazı etkileri vardır. Biz isim ‘arasında “, roman genellikle kurgusal tür olarak kabul edilir çünkü, Truffaut’un cümle kişisel romanı ve geleceğin film arasında ayrım James Olney’nin ayrım gibi, kurgu ve otobiyografi arasındaki biridir, ya da ima olduğunu söyleyebiliriz otobiyografi ‘ve sıfat’ otobiyografik. ‘ … [I] t onun varlık ‘bir otobiyografi’ “(250) olmadan ‘otobiyografik’ bir işi olması mümkündür. Bir sonraki cümlede, Truffaut gerçeği ile gelecekteki filmi tanımlayan – “Les Cineastes la prömiyeri personne et nous raconteront ce qui est leur gelmesi s’exprimeront jeunes: cela pourra etre l’histoire de leur Permier amour ou du son bir artı, Leur ödül de vicdan devant la politique, un Teori de yolculuk, une maladie, leur hizmet militaire, leur mariage, leurs Dernieres vacances et cela plaira presque ödüllendirerek Parce que ce sera vrai et neuf “1 – roman kurgusuna karşı gerçeği ile otobiyografi hizalayarak ve FirstPerson’dayken anlatıcı yanı sıra gelecekteki filmin özelliği olarak, kişisel, özel ve gündelik deneyim anlatım iddia. Gelecekteki otobiyografik filmi nedenle anlatı filmi olarak tanımlanan, henüz kurgusal olmayan veya belgesel filmi aynı zamanda bir.

Fransız Kültürel Çalışmalar

Fransız Kültür Araştırmaları: Fransa ve Fransız kültürü hakkında teoriler aldı An Introduction zorluklar. (Kültürel formların geniş bir yelpazesine değişen odak) Fransız Çalışmaları gerçekleşen edilmiş büyük değişiklikler dikkate alarak, Giriş 1870 yılından bu yana Fransız kültürü ve toplumun geniş çaplı araştırmada disiplinler arası bir yaklaşım benimseyen ve anlaşılacağı Yeni fikirler, görüntüler aracılığıyla Fransa ve Fransızca konuşan dünyanın bakarak yolları ve çalkantılı tarihi ve siyasi değişimin bir asırdan fazla anlatıları.

Nostalji ve Erkeklik Krizi

1980’li yıllarda Fransız Sineması kökleri 1970’li yıllarda olan belirli bir tema üzerinde odaklanmak için yardımcı filmlerde kritik denemelerin bir dizi, ve 1990’larda içine 1980’li ötesine uzanan: Çağdaş Fransız kültüründe erkeklik krizi ve onun ilişkiler nostalji ile. 1980’lerde Fransız film endüstrisinin kriz hem kısa bir özetini verir ve bir girişten sonra 1970 feminizm ardından erkeklik sosyo-politik kriz, üç bölümleri vardır: ortaya çıkan retro nostaljik bir film, 1980’lerde, iki daha popüler türler, polar, ya da polis gerilim ve komik film sırasında. Her bölüm 1980’lerde tür için önemli konuları vurgular kısa bir önsöz ile başlar. tartışılan filmlerin tamamı Fransa dışında dağıtılır ve bir çok durumda ticari olarak temin edilebilir edilmiştir. nostalji bölümü Iun amour de Swann, Un kapakları dimanche ¿la campagne, Jean de Florette / Manon des Sources, ve Coup de foudre. Polis gerilim bölüm Vivement dimanche Truffaut’un son filmi ile başlar !, ve yönetim çeşitli (La Balance, Polis, D¿tective) tarafından üç gerilim üzerine bir bölüm içerir. Onun ana odak, ancak, cin¿ma du görünüm (Diva, Metro, Mauvais seslendirdi) Yönetim tarafından gerilim üzerinde. Trois men et un Couffin (Üç Erkek ve Bebek gibi Hollywood remade), La Vie est un uzun fleuve tranquille ve nihayet, Depardieu’nın kumar: komik film son bölümde üç Fransa’da ve yurtdışında başarılı olan filmler bakar Çapraz-giyinme de, Tenue de soir¿e.

Truffaut ve Ölüm Amblem

Yazılı kaynaklar ve özgün senaryo hem dayanarak, onun yirmi bir sinema filmi trajik ve komik ikilemlerin geniş bir dizi yakalandı karakterleri canlandıracak ve bu eserlerin esrarengiz kalite fotoğrafları, tablolar, haritalar ve çeşitli şekillerde kendi dahil çok şey borçludur yazma. Uzak sadece estetik bir egzersiz olmaktan, dahası, görsel eserler ve anlatı bu desenlendirme Le Dernier Metro çok önemli bir tarihsel tonlamalarını (1980) geliştirir; Meslek Paris’te ayarlanır ve cinsellik ve ölüm Le Dernier Metro yapılandırmalarında Truffaut’un son filmlerinden, bir konuşma ve çeşitli propaganda sloganlar ve poster sanatı üzerine eşleştirilir. (1)

Aşağıdaki makalede ben Truffaut’un uygulama De Morte & “başlıklı Andreas Alciato tarafından 16. yüzyıl amblemi üzerinde özellikle duruluyor, Rönesans Memento Mori ve ilgili alegorik geleneği ile çok ortak olan nasıl göstermek isteyen, tarihsel dönüm biraz daha farklı bir tür benimseyen Amore “. (; Ayrıca bkz 222-23n17 xi), ve durumda Tom Conley belirttiği gibi, yazma, anlatı ve diyalog kolaj yarattığı sinematik anlam kombinatoriyel etkisi “literatürde sembolik geleneklerine ortak olan hareketlerin türemiştir” Le Dernier Metro, Alciato amblemi görsel temsil ve retorik adresi etkileşimi özellikle Truffaut’un film grafik görüntülerinin evreleme faşist ideolojinin göstergebilimin bir eleştirisi içine ölüm ve cinsellik onun altında yatan Thematics harekete nasıl anlamamıza yardımcı olur. Truffaut, bu işi yapan olduğu kültürel projeyi vurgulayarak bir yol olarak, ilk onun diğer filmlerden bazıları görsel nesneler ve medya kısa bir anket ile başlar, ve sonra Le nasıl afiş görüntü fonksiyonları yakın okuma sağlayacak dernier Metro, süreç ortaya çıkarılması o Alciato en uygulamalarıyla ilgili nasıl. Beş asırdan ayrılmış Çünkü, Alciato ve Truffaut açıkça ölüm hakkında konuşurken / temsil temel sorununa farklı çözümler ve ideolojik bağlamları getirmek ve böylece benim Sonuç olarak ben eros arasında Truffaut’un bağlama belirli problemlerini görüşmek üzere devam edecektir thanatos yanı sıra, Le Dernier Metro sembolik görüntülerin ve seslerin onun birleşme aynı zamanda anlatım tarihsel geçmişi ve Fransız Yeni Dalga sinemasının sanatsal ufuklar hem kamufle ve rahatsız ilişkiyi delineates bu şekilde. …

Teorik spekülasyon ve kültürel kimlikler

Filmin özel kodları ve sinematik cihazı englobe kültürel kodları ve türler arasındaki gergin ilişkilerin son tartışmalar altta yatan bir dinamik belirledik “dahil.” Karmaşık tarihsel ve psikanalitik yönleri taşıyan bir terim, kuruluş klasik sinemasının edebiyat ve resimsel görüntüleri ve mecaz dahil tanımlamak için Brigitte Peucker tarafından kullanılmıştır. Diye açıklıyor gibi, bu tür görüntülerin düzenlemesi, kültürel kaygıları arasında önemli bir muhalefeti ön planda olarak cinsellik ve ölüm ile ilgili soruları seferber “yaşam” temsil organik, doğal alan mekanik, sanatsal ve edebi medya amaç ve tekinsiz o bu parçalara ve vücudu sakatlamak eğilimi beri – – sinema aygıtının tekrarlanabilir yönü ölümü (3-12) ile uyumludur. Film, teorik spekülasyon ve kültürel kimlikler arasında aracılık ideolojik fantezileri Timothy Murray sonrası Lacan’cı çalışmada, kuruluş yas ve bastırılmış anıları bir bağ atar. O, son, avant-garde içinde ikonografik imalarla ve fotoğraf gördüğü gibi filmler gibi ekphrastic birleştirmeleri veya ölüm ve cinsellik (25-64, 101-69) rahatsız edici bir birleşme sahne “de-kompozisyonlar” işlevi. Önemli farklılıklara rağmen, her iki çalışmada diğer görsel medya ve türler kültürel eserler sinema gösteriminde oynamak önemli role işaret etmektedir.

Francois Truffaut (1932-1984), Fransız Yeni Dalga en bilinen sinemacı filmleri, bu tür eserler uzatmak şekilde keşfetmek ve sinema eros ve thanatos yakınsama zorlaştırmak için bir çift verimli bir zemin sağlamak. Sadece Truffaut yönetmenlik yenilikçi ve son derece hazırlanmış bir yaklaşım geliştirmek ama aynı zamanda ölüm ve arzu onun sürekli uğraşları olduğu söylenebilir.

Doktor Playing

Truffaut’un filmleri otobiyografik bit ile doldurulur. 400 (Jean-Pierre Léaud tarafından oynanan) Antoine Doinel adında bir genç-rasyon müdürünü Blows yılında Antoine sevgisiz aile Truffaut’un ailesini kopyalayan ile Truffaut’un ego vardır. Truffaut bir cameo görünür. 400 Darbe, o ne beni şahsen erkek benim yaş ve hatta gazetelerde okudum. Hiçbir şey saf kurgu gelen insanlara ben biliyorum insanlara, ne oldu ne, ama öyle olmadı. Hiçbir şey icat “, dedi tamamen değil otobiyografik filmi “(Truffaut 59). (3) Truffaut’un rehberlik altında, sorunlu genç aktör Leaud Jean-Luc Godard filmlerinde birçok Truffaut filmleri yanı sıra karakter Antoine Doinel tasvir, profesyonel bir aktör haline geldi. Çalıntı Kisses yılında Antoine Truffaut 1965 yılında olduğu gibi Antoine, ordu katılır, (Truffaut 400 Darbe yapımında olduğu gibi) yeni bir ailesini castigating yazar ve boşanmış olur firar için hapsedildi Truffaut, içinde değişiklik bir olay olduğu gibi Çalıntı Öpücükler. Truffaut yaptığı gibi Twenty de In Love, Antoine, sevgili yakın hareket eder. Açıkçası, Truffaut Orson Welles ile anlaştı: “Ben bir iş onu yarattığı adamı ifade derecede iyi olduğuna inanıyorum.” (4)

“Ben kahraman ile tespit etmedi,” Truffaut, belirtilen “ama yanlış oldu herhangi bir karakter ile genel mazlum ve, ile” vardır (Films 4). Çocuklar Filmlerinden hemen hemen tüm görünür ve 400 Darbe odak, Wild Child ve Küçük Değişikliği vardır.”Eserinin tüm kayıp çocukluk için bir arayıştır,” eleştirmen Luis Alberto Alvarez gözlenen, (5) ve Truffaut 400 Darbe ile diyalog olarak L’enfant sauvage gördüm: “Bu kadar, on yıl sonra, cevap bir film Les Quatre sent darbeler. Biz … Ekranda temel şey yoksun biri var, ama bu sefer “yardım (qtd. Gonzalez A.) çalışacağız insanlar var. Bu sözler (Jean-Pierre cargol tarafından oynanan) Antoine, Victor gibi çocuk, kurgusal ve otobiyografik hem inşaat gibi Truffaut için bir alter ego olduğunu düşündürmektedir.

Eğitim ve insan doğası

Yarının filmi itiraf, ya da bir günlük gibi, hatta daha kişisel bir bireysel ve otobiyografik romanı daha bana görünür. Genç sinemacılar ilk kişi kendilerini ifade edecek ve onlara ne oldu ilgili olacaktır.

–Francois Truffaut’un (Filmler 19) (1)

L’enfant sauvage (1970; ABD Wild Child ve İngiltere’de Vahşi Boy olarak tercüme) sık sık yönetmen için bir otobiyografik anlatı olarak kabul edilmiştir. Filmde, Truffaut civilize ve çalışma ormanda bulunan bir çocuk verilir onsekizinci yüzyıl doktor rolünü görür. Bu vahşi çocuk Truffaut diğer bazı filmlerde tasvir genç suçlu kısmen benzer.Ben bu paralel dikkate alacaktır, ama bu filmin otobiyografik katmanları unwrap, ben de bazı ek bağlamlarda Dr. Itard arasında Truffaut’un bürünme inceleyeceğiz: otobiyografik içeriği ile önceki filmleri; 1960’ların entelektüel ve siyasi tartışmalar Fransa, Aydınlanma yeniden değerlendirilmesi de dahil olmak üzere; ve Truffaut’un kimliğe bürünme ve performans. Ben sadece filmin otobiyografik içerik başkalarının nitelendirdiler daha katmanlı olduğunu burada tartışmayacağım, ama 1960’larda Truffaut’un faaliyetleri kapsamında, ben filmin varsay idealizm, kişisel içerik alimlerin genel görünümü yeniden gözden olacak, ve onaylanması Aydınlanma.

Üç avcı ormanda vahşi bir çocuk yakalamak zaman Kısaca, hikaye, 1798 yılında gerçekleşir. Tüm insan temas Yoksun ve yürümek veya konuşmak mümkün, çocuk işitme engelli çocuklar için bir Paris kuruma alınır. Orada Dr Jean Itard (Truffaut) çocukta ilgi olur ve toplum, eğitim ve insan doğası hakkında Itard’ın kavramlara göre onu eğitmek için karar verir. (2) Itard isimleri çocuk Victor, ve nazik ama ona bir bilimsel ilgi ile tahrik edilir. Hikaye başlar kısa bir süre sonra en tarihsel olayların irrasyonel, ve film insan doğasına, soylu vahşi ve toplumsal sözleşme ile ilgili Rousseau’cu teoriler ima Fransız Devrimi,.

Film Yönetmenler

Filmin başına milyonlarca harcama büyük kumarbazlar yanı sıra renkli düşük bütçeli kralları sinemanın mekaniği de ilginç bir görünüm sağlar. Genç sinemacılar için distribütör ve tavsiye ile ilgili, seçme ve senaryoyu hazırlamak, aktörler ve mürettebat ile çalışan – tüm bu kitabın aydınlatıcı görüşmeler kaplıdır.

Sanat ve El Sanatları

Film, 100 yılı aşkın bir süredir bizim en önemli kültürel bir eğlence kalmıştır rağmen, çoğumuz hala bunları oluşturmak için kullanılan araçlar hakkında çok az şey biliyoruz.Bu çığır açan yeni kitabında, Vincent LoBrutto sinema sanatında keyifli ve erişilebilir eğitim veren: orta tarihini kapsayan 50 dönüm filmler kullanarak, LoBrutto düzenleme, üretim tasarımı, sinematografi, ses, ekran oyunculuk, anlatı gibi önemli kavramları göstermektedir yapısı ve çeşitli türler, milliyetler, ve film dönemlerinden.Her kavram okuyucular film yazarlık hakkında bilgi böylece, kullanımını özetler bir film seçimi gösterilmiştir Vatandaş Kane Vahşi Bunch içinde, Nashville multiplot anlatı, bir Nedeni olmadan Rebel geniş ekran film yapımı, ve ekran şiddet. Film Okuryazar olmak, film çekimi ticaretin çeşitli hileler açıklanması bile acemi okuyucuya bu karmaşık ve çok yönlü orta katı giriş vermek için tasarlanmıştır sinema, biri bir kurs sunuyor.

Film, 100 yılı aşkın bir süredir bizim en önemli kültürel bir eğlence kalmıştır rağmen, çoğumuz hala bunları oluşturmak için kullanılan araçlar hakkında çok az şey biliyoruz.Bu çığır açan yeni kitabında, Vincent LoBrutto sinema sanatında keyifli ve erişilebilir eğitim veren: orta tarihini kapsayan 50 dönüm filmler kullanarak, LoBrutto düzenleme, üretim tasarımı, sinematografi, ses, ekran oyunculuk, anlatı gibi önemli kavramları göstermektedir yapısı ve çeşitli türler, milliyetler, ve film dönemlerinden. Her kavram okuyucular Yurttaş Kane film yazarlık hakkında bilgi böylece, kullanımını özetler bir film seçimi ile gösterilmektedir Vahşi Bunch içinde, Nashville multiplot anlatı, bir Nedeni olmadan Rebel geniş ekran film yapımı, ve ekran şiddet.

Film Okuryazar olmak, önemli filmleri ve onların büyüklük unsurları ile tanıma için eşsiz bir fırsat sağlanması hatta acemi okuyucuya bu karmaşık ve çok yönlü orta katı giriş vermek için tasarlanmış sinemada bir kurs, bir sunmaktadır.

Kurmaca Film Tekniği

“In” Yakından İzlenen Filmler saygı Film öğretmeni Marilyn Fabe sayfasında hayata filmin o sanat filmi öğrencilerin ardışık nesiller öğretti hangi UC Berkeley’de onu efsanevi derslerde Sunulan birçok dersleri, ve sihirli getiriyor. ” –Linda Williams, Film Çalışmaları Direktörü, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley

“Ben bu kitapta derinden etkilendim, ve kapsamı huşu içinde. Bu filmler çalışmak yollarını aydınlatan, böyle görünen effortlessness ile film hakkında kendi bilgeliğini kazandırır.” Yakından Filmler çok lucidly ve düzgün hazırlanmış İzlenen ve Citizen şaşırtıcı yazıyor çok karmaşık ve heterojen filmlerin bir grup hakkında kolaylığı. Bu son derece bilgili kitap ve olağanüstü bir başarıdır. “- Madelon Sprengnether, Minnesota Üniversitesi, yazarı” Filmlerde Ağlayan

“Film nasıl bir farkındalık içine okur sinema izleyicisi yetiştirmek, gerçek bir ihtiyaç doldurur. Yine sinema tarihinin, eleştiri ve tekniğin karmaşık bir farkındalık dayalı net bir nesir yazma, Citizen örnek farklı filmi stratejileri ile bizi alır sahip klasik direktörleri anlamlı filmin tarihini şekillendiren ve güçlü bir kültürel yürürlüğe yapılan aynı zamanda, o kışkırtıcı bugünün Sinemada yeni yön göstermek için çağdaş filmlerin bir dizi siyasi ve estetik kaygıları ayrıntılandırdığı “.. – -Claire Kahane, SUNY-Buffalo, Voice “Tutkular yazarı: Hysteria, Anlatı, ve konuşma Kadının Şekil, 1850-1915

“- Burs üstündür, ve Citizen orijinal ve uyarıcı şekilde onu malzemeyi yaklaşımları yazma toprak sıvı ve aşağı, ama aynı zamanda, ilgili sorunları giderir Bu metin bir gerçek bir boşluğu doldurmaktadır..” – TimShively, De Anza Koleji

Hitler ve Hollywood

“Lutz Koepnick yönettiği” Karanlık Ayna Hitler ve Hollywood’un arasındaki Alman sinemasının birden çok yerde bugüne kadar en iyi, en çekici ve düşündüren hesapların birini sağlar. Sürgünde ve Nazi Almanya’sında hem – – kırılgan, tabakalı, aslında, “nonsynchronous” kamusal alana katkıda “kurumsal bağlamlarda ve resepsiyon bireysel eylemleri arasında değişen ilişkileri Grafik, Koepnick ikna edici Alman sinema ve film yapımcıları nasıl gösterir. –Patrice Petro, Yeni ve Artçı “yazarı: Feminizm ve Sinema Tarihi

“Lutz Koepnick en parlak çalışma ses ve müzik odaklanarak 8 filmlerin detaylı analizler kullanarak Nazi Alman ve 1930 ve 40’lı Hollywood filmi. Ilişkin alınan bilgelik, kavusturmaktadir, o kopuk bağlamlarda ve Amerikan ve Alman sinemanın düzensiz ilişkiler üzerine ısrar ., Caryl Flinn – Americanists, Germanists, tarihçiler, sinema ses ve müzik öğrencileri, sanat ve popüler formları, Avrupa ve Hollywood’un üretimi arasındaki tartışmalarda ilgilenenler “:. Tarihsel incelikli ve teorik anlayışlı, bu olağanüstü kitap herkes için bir şey sunuyor Ütopya SUŞLARINDA “yazarı

Ulusal Sosyalist

Onun şarkıları yeni versiyonları popüler çağdaş sanatçılar tarafından kaydedilmiş, ve onun persona Alman drag queen yaklaşık olarak sık sık olduğu gibi Marlene Dietrich veya Judy Garland tarafından yeniden oluşturulur. (1) Kız filmlerin çoğu düzenli Alman televizyonunda yayınlanan edilir, özellikle Detlef Sierck klasikleri Yeni Shores için Zu neuen Ufern /, (1937), La Habanera (1937), ve Die Gro [Beta] e Liebe gibi hatta açıkça propaganda metinleri / Büyük Aşk (1941-1912) videoda mevcuttur. Bir Zarah Leander fan club hala Paris’te bulunmaktadır.

Greta Garbo ve Ingrid Bergman yaptım gibi Kız kariyeri, o çeşitli müzikal revüler yapılan ve üç filmlerde oynadı, onun yerli İsveç’te başladı. 1936 yılında, o, onun ilk Almanca rolü sahne müzikal Axel Viyana’da an der Himmelstur, rol, o ilk Alman filmi endüstrisi tarafından fark edildi. Onun bir parçası olarak yeni gelen gibi kendine güvenen kendini duyurular haykırmak vardı Garbo-parodi “Eğer bir yıldız görmek ister misiniz?” Umutsuz Ufa yetkilileri, sürgünde bir Marlene Dietrich yerine çok rolü Almanca konuşan kamuoyuna tanıtıldı Leander, doldurmak isteyen edildi: diva rolü.Leander, bir anlık olarak “femme fatale” sonradan çeşitli şekillerde bir “çift” olarak çalıştı. Bir yandan, o bir “asılsız” ünlü, oldukça onu ilk “yapay” fonksiyonu aşmak asla, diğer taraftan o ve kendini ikiye katlandı biri o tehlikeli baştan çıkarıcı ve kendini görünmesini vardı sürece, oldu aynı zamanda sacrificingly saftır. Aslında, Zarah Leander yıldız tanıtım onu ​​iki kat persona özel vurgu ile kutlandı. (2)

Ayrıca dönemin diğer kadın yıldızlı bulur bir iki katına bu tür, gerekliliği – kenara genel sorunlu birçok feminist film eleştirmenlerden görmek ataerkil toplumda kadının temsili olarak doğasında – baskıcı türetilmiş birçok yönden Nazi ideolojisi Üçüncü Reich döneminde yayılır ki kadınlığına anlayışı. Ulusal Sosyalist felsefe, Alman halkının kadınların merkez katkısı olduğu eşi ve annesi olduğunu ilan etti ve böylece çocukları taşıyan ve evde onları yetiştirme onları sınırlı. Sonuç olarak, kadınlar büyük oranda üniversiteler dışında ve iş yeri sürüldü. …

Filmi deneyimi ile İsveç

Zarah Leander, Nazi Almanyası’nın en popüler kadın yıldız figürleri şüphesiz biri idi belki, hatta en popüler içinde ve Üçüncü Reich sınırları ötesinde, erkek ya da kadın. O bir aktris ve şarkıcı olarak bilinen ve sadece zaman bir Ufa yıldızı ödenen en yüksek ücret biri almadı, aynı zamanda Fransızca ve onun yerli İsveççe olmak üzere çeşitli dillerde, onun şarkıları kayıtları satıldı.

Onun yükselişi düzenledi oldu gibi ani oldu. 1936 yılında, Alman Ufa% 53 İsveç kroners ona ödenecek hangi 200,000 Reichsmark gelecekteki yıldızı tazminat, söz özel bir yenilenebilir üç film sözleşme Leander, sadece kıt filmi deneyimi ile İsveç neredeyse bilinmeyen sahne sanatçısı, imzaladı . Yenilenmesi, onu ücretler daha da artmış ve 1940 yılında Leander, 1 milyon Reichsmark toplam, aşağıdaki iki yıl içinde üretilecek, en az beş film yıldızı onu işlemekle Ufa ile bir anlaşma girdi. Bu maaş Emil Jannings, Hans Albers, Gustav Grtindgens gibi başarılı sanatçıları tepesi, ve kadar herhangi bir film yönetmeni aşarak, her iki cinsiyetten her Ufa çalışanın öncesinde yıldız koymak. NS-sinema tarihinin en popüler ve karlı arasında birkaç istisna dışında, rütbesiyle Onun filmleri.

Ayrıca, Kız hızlı yükselişi ve o 1943 yılında İsveç’e döndü ve dolayısıyla Nazi propagandacıları gözünden düştü sona ermedi kalıcı popülerlik. Bunun yerine, o, savaştan sonra kariyerine devam etti daha oynadı – ancak, daha az popüler – Film ve başarıyla 1978 Zarah Leander onun emeklilik 1981 yılında ölene kadar konser turları veren dünyayı dolaştı, henüz o bir simge kalır eşcinsel topluluk bugün bile.

Ailenin sosyal yapısı

Evde kendisi Amerikan konsepti yerli uzay inşaatı ile ailenin sosyal yapısını çöker.Melodram ile ortak olduğu gibi, Ophüls en ve Sirk filmleri aile baskıları evin kendisi yapısında görünür hale nasıl gösterir. Her filmde, “ortalama” Amerikan ev çekici Hollywood’un yerine canlandırmaktadır. yıldız evleri ile savaş sonrası konut tasarım taklit tanıtım yıldızlı promosyon, kalkınan tüketicilere cezbetmek için kullanılan olabilir olağanüstü / sıradan bir karışımı olarak sundu.

İlgili filmlerde temsil evler gerçekte çok ortalama, orta sınıf bir ailenin için ulaşamayacağı olurdu rağmen, Sirk ve Ophüls Amerikan konut için bir model olarak, Hollywood evleri görmek için naif olmazdı. Sonuçta, bu göçmeni direktörleri sektöründe ziyaret arkadaşlar aracılığıyla ama sadece Los Angeles’ta yaşayan sayesinde sadece Amerika’da karşılaşılması muhtemel olurdu evler vardır. Hollywood Ophüls ilk ikamet o klasik güney Kaliforniya yapısı, “İki odalı bahçe bungalov” oldu.Altı ay için kiralama sonra, Ophüls ailesiyle birlikte taşındı tamire, Hollywood Hills (Bacher 30) iki katlı. Onun ilk ödenen yazma atama arkadaşı ve başarılı senarist Howard Koch (Bacher 36) Palm Springs evinde tamamlandı. Sirk Los Angeles onu geri indi, mimari stilleri bir tartışmalı geniş yelpazesi ile tanıdık San Fernando Vadisi’nde bir tavuk çiftliği ve Columbia ile yedi yıllık sözleşme öncesi Pomona bir yonca çiftlik vardı sahip.

Hollywood’da her evin bir ünlü menşei ile birlikte geliyor. Ophüls yönetmen Robert Siodmak onun bungalov kiraladı. Whitley Terrace üzerine evinin kameraman Eugen Schüfftan (Bacher 30) tarafından kiralanan bir daireye bağlıydı. Bir ev sahibi olmak, kendi evlerini vardı hepsi ünlü toplum içinde sıkıca birisi takılı şeylerden biri oldu.Örneğin, Joan Bennett kızı ilgilidir, (Aronson 300) “Bizim komşular Humphrey Bogart, Lana Turner, Judy Garland ve Bing Crosby vardı. James Masonlar akşam yemeği için her Pazar ve tarama odasında bir film geldi”.

Bennett evi Yarın, Fred MacMurray her zaman var içinde Bennett’in co-star oynadığı mimar Wallace Neff (Çifte Tazminat Walter Neff hiçbir ilişkisi tarafından tasarlanmıştır: bir ev, yeni inşa edilmiş ise, bu ünlü müşterilerine bir liste ile geldi mimarı oldu ). …

Avrupa film yapım

Bu makale daima Yarın (1956) var Max Ophüls ‘1949 filmi Reckless Moment ve Douglas Sirk adlı arasında birçok benzerlikler tarafından vuruldu çünkü hakkında geldi. Sirk ve Ophüls kariyerleri arasında birçok paralellik vardır. Hem savaş göçmen olarak geldiler (Sirk 1941 yılında, 1939 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Ophüls geldi), her yönetmen başarılı bir Avrupa film yapım kariyerinden Hollywood’a geldi ve en iyi melodram yaptığı çalışmalarla tanındı. (1) onların az bilinen Amerikan ikisini Karşılaştırılması işleri, biz onların benzer araziler ile başlayan, birçok paralellikler bulmak. Ailesi tarafından verilen Reckless Moment, eşi ve annesi Joan Bennett, o genç kızı Bea potansiyel felaket cinsellik içeren mücadele ederken kötü çocuk James Mason tarafından cazip olduğunu, alınan. Sirk adlı Her zaman var Yarın, koca ve baba Fred MacMurray, ailesi tarafından verilen alınan, temelde aynı rol oynadı William Reynolds (oynadı, onun rabidly muhafazakar, seks hor genç oğlu tarafından saplı olurken kariyer kadın Barbara Stanwyck tarafından cazip edilir Cennet verir All That önceki bir yıl). (2)

Her iki film de “Amerikan ev” tehdit dökümünü yüzleşmek ve her bir “Avrupalı” bir tutum olarak adlandırılabilecek ne yapar. (3) evlilik sadakat idealleri ve bir ironik okunur “ile biten mutlu” demoralize olma tasvirleri teslim ve yenilgi. Her iki filmde de, ailelerin cinsellik baskı, özellikle ebeveyn cinsellik için organizasyonlar olarak tasvir edilir. Orta yaşlı orta-sınıf kahramanları onların modeli Amerikan evlerinde aileleri tarafından tuzağa olduğunu fark gelmek her filmde savaş sonrası Amerikan rüyasının doğru zayıflar.

Örtüşme Filmler

Üçüncü Reich’ın ilk yıllarında yapılan filmlerin bazı örtüşme filmleri gibi düşünülebilir ayrıca miydi? Hitler’in yükselişi-to-güç bir sinematik durak olarak görmedim eğer 1930’ların başında (1) Would Alman sinema, aslında, farklı görünüyorsun Weimar Cumhuriyeti ve Üçüncü Reich döneminde yapılan ilk filmler sırasında yapılan son filmler birlikte ele olsaydı? Karsten Witte ve Eric Rentschler son zamanlarda belirttiği gibi, Dışavurumculuk ve 1930’ların başında Komünist işçi filmlerinin üslup yeniliklerin izleri Hans Steinhoff en 1933 Hitler Gençliği Quex / Hitlerjunge Quex ve Luis Trenker en 1934 Savurgan Oğul / Der gelen filmlerde yeniden JA Hubler-Kahla 1936 için verlorene Sohn Potsdamer Platz Mor / Das Veilchen vom Potsdamer Platz, (Witte, Lachende Erben, 119-121 ve Rentschler, 72-96). (Gustav von Uckicky en 1933 Dawn / Morgenrot, EW Emo en 1935 Son Dur / Endstation, EW Emo en birlikte Frank Wysbar 1936 Ferryman Maria / Fährmann Maria ve Vergangenheit de bu listeye eklenebilir Geçmiş / Schatten der Werner Hochbaum 1936 Gölgeler, 1937, Musik kürk Dich, Gaz İstasyonu Three Avusturyalı recasting.) orta-otuzlu siyasi Almanya’da film yapımı üzerinde denetim ve yeni bir film estetik konsolidasyon hem Nazi konsolidasyon gördüm. Ancak bu aynı zamanda yeni, bilinçli faşist gerçekçilik sosyalist gerçekçilik hala yeni formlar ve görsel modernizmin izlerini ile, şu an için, bir arada devam ettiği bir dönem oldu.

Diğer ulusal sinemalar için, elbette, dönem sınır zamanki hat ses geliyor ve çevresinde stüdyo film yapımı dönüşümdür. Diğer ülkelerde olduğu gibi, sinema için teknolojik geçiş bu dönemde de estetik yenilik biri olmasına rağmen Alman filmi tarihçilik Ancak, faşizmin yükselişi, ses yükselişi gölgede genellikle etmiştir. …

Stüdyo denetim ve hükümet

Alman sinemasının periyotlama farklı sinematik çağ, film endüstrisinin çeşitli konfigürasyonlar ve yirminci yüzyıl boyunca hükümet Almanya’nın yedi farklı türleri arasında oldukça düzgün uyum verilen, bilim adamları filme kolay bir soru gibi görünüyor için kullanılır. Yukariya bakıldığında, bu tür sınıflandırmalar biraz daha az düzenli kanıtlamak. Weimar Cumhuriyeti (başarısız Sovyet tarzı devrim ile işaretlenmiş bir geçiş) için Wilhelm Kaiserreich gelen hareketi ile başlayarak, devlet biçimleri arasındaki her vardiya karmaşık, karışık, dağınık geçiş dönemi dahil. Son yıllarda, bir film tarihçi sözde Oberlauferfilme ile ilgilenen hale gelmiştir. Üçüncü Reich’ın stüdyolarında, 1944 ve 1945 yılında yapılan bu geçiş ya da örtüşme filmleri çünkü onlar zaman (çeşitli nedenlerle için) Goebbels emretti çünkü onları ya yasaklı olsun, sadece savaşın sona ermesinden sonra serbest bırakıldı bitmiş, yenilgi, onlar için galası veya gözden veya izlenmesi için bir panik ortasında, artık herhangi bir olasılığı vardı. Bu filmler oldukça farklı iki sayıları ilginç görünüyor. Bunlar histeri yükselen bir ortamda yapılmıştır, bir an akut, savaş kaynaklı malzeme sıkıntısından değil, aynı zamanda stüdyo denetim ve hükümet sansür hızlı parçalanmasının sadece işaretlenmiş. Geriye dönüp bakıldığında, en azından, çoğu Üçüncü Reich döneminde yapılan daha önceki filmlerden, hem siyasi hem de estetik, farklı görünüyor. Veya, İtalya’da olduğu gibi bu aynı yıllarda Ekspresyonizm gibi eski yerli estetik geleneklere dönüş: Bazı tarihçiler filmi için, gerçekten, bu filmlerin üslup deneyler ve hem genel ruh hali, bir düzenin bozulmasını ve sonraki beklentisiyle göstermektedir Bir neorealist estetik kurma girişimi (Witte, “Film im Nationalsozialismus,” 164-170; Gottler, 171-175). Diğer tarihçiler, ancak, durum farklı bakın. Onlar için, bu filmlerin savaş sonrası açıklaması, özellikle Üçüncü Reich’in “eğlence” filmlerinin büyük bir yüzdesi eşzamanlı re-release verilen, Üçüncü Reich’ın sinema estetiği ile tam bir mola önlemek için yardımcı ve herhangi yeni bir başlangıç ​​engelledi savaş sonrası sinema.

Sirk Erken Sürgün Filmleri

Bu olaylar dünya sahnesinde meydana iken, Detlef Sierck, takma Douglas Sirk, Los Angeles dışında, San Fernando Vadisi’nde bir tavuk çiftliğinde, onun zamanını biding olmuştu. Max Ophüls, Frank Wysbar, Alfred Zeisler veya Otto Preminger dahil Naziler tarafından sürgüne zorlanan birçok tanınmış Alman film yönetmenleri gibi, Sirk Almanca kanıtlanmış-kayıt rağmen sorun, Hollywood kariyerine atlama başlangıç ​​olmamdı ve Avrupa sineması. Sirk, o Zu neuen Ufern bir Amerikalı remake üzerinde çalıştı Warner Brothers, en yazarın blok altı ay geçirmişti anlamıyla gün Dünya Savaşı (Halliday 60) başlamadan önce Avrupa’yı terk olan. Ancak film asla ve onun sözleşme yeniledi değil. Temmuz 1942 yılında, Sirk Columbia ile “acil” sözleşme imzaladı, ama yine onun komut hiçbiri üretildi. Açıkçası, (Rosten 246, 286, 323) Hollywood iş için yarışıyor, Leo Rosten göre, 250’den fazla yöneticileri ve 800 senaristler ile pazar doygunluğu vardı. Daha da kötüsü için, stüdyo filmleri sadece küçük bir yüzdesi değil büyük stüdyolarından birine sözleşme altındaki kişiler tarafından üretilmekteydi. Sirk, onun Alman meslektaşları Reinhold Schunzel ve Frank Wysbar gibi, aynı zamanda görüşmelerde Sirk hep razı olduğunu vurguladı bile, çok geç Almanya’yı terk olmanın, Joseph Goebbels’in ‘Propaganda Bakanlığı filmin yönetmenliğini olmanın stigma geçici acı olabilir Nazi Almanya’sında bir film kariyeri sadece çünkü o yasal onun Yahudi eşi, Hilda ile Almanya’dan göç tek yolu olarak gördüm. Öte yandan, Sirk Alman filmleri, tüm melodramatik fazlalığı için, asla toplumsal düzeni desteklemek ve pekiştirmek başarısız, ve Eric Rentschler ikna edici gösterdiği gibi, Üçüncü Reich’ın içinde normale yaratılmasına katkıda bulunmuştur. tüm demokratik hakların ortadan kaldırılması, sendikacılığın parçalanmasını ve politik bir silah olarak yargı süreci olmadan cinayet ve hapis kullanımını verilen çok normal bir süre içinde normale izlenim, Nasyonal Sosyalizmin ilgi oldu. …

Programın yapımcıları

EastEnders İngiliz televizyonda en çok izlenen dizilerinden biri. Her ekranlı bölüm (sezon ve arsa hatları bazı 56 milyon toplam nüfusun dışında için tanıtım bağlı olarak) milyondan fazla yirmi izleyiciler çekiyor. 1985 yılında BBC tarafından başlatılan, titrek başladıktan sonra EastEnders yakında Coronation Street ile, izleyici boyutu açısından parite yükseldi. İkinci en çok izlenen karasal televizyon kanalı, “ITV” nin “amiral gemisi” iken, EastEnders BBC1 en çok izlenen program. Bu Londra’nın doğu ucunda, bir efsanevi Albert Meydanı’nda yer almaktadır, dünyevi “cockney” halk geleneksel ev, o konuşma eğitimi kabul önce Eliza Dolittle gibi bir şey yaptım konuşma. EastEnders PBS gösterildi zaman Amerikan izleyiciler için anlama kolaylaştırmak için altyazılı temin edilmesi gerekiyordu. Londra’nın artık kullanılmıyor ama tarihi noktasına yakın, alan Kıbrıs, Karayipler ve Bangla Desh gelen 19. yüzyılın sonlarında Doğu Avrupa’dan olanlar ancak son zamanlarda hosting gelenler de dahil olmak üzere göçmenlerin dalgaları, ilk ev oldu. Programın yapımcıları iki ilk sunulan toplumun şablonda etnik azınlıkları dahil erken karar, ama şimdi haftada üç bölüm. Bir yoksul çeyrekte olmak, ekonomik faaliyetin çok ticaret ve diğer hizmetler ve küçük suç olduğu; İnsanlar teraslı evler küçük apartman dairelerinde yaşayan ve “Vic (toria)” pub, sokak pazarı, cafe ve launderette gibi yerlerde birbirleriyle tanışma. Çevre böylece dramatik temalar senarist sağlayan ilişkilerde sorunlar için verimli bir ortam sağlar.

Bir bereketli “edebiyat” Bu programı ile ilgili, basında ortaya çıkmıştır. Tabloid gazeteler manşet faaliyetleri (ve seyrek) yıldızlı kabahatler, az makaleleri gelecekteki arsa olanaklarını ve comings ve yöneticilerin gidişat ve onların planlarını görüşmek ve televizyon eleştirmenleri onların okuyucuları için söylem analiz. Gazeteciler bazen seri başarısı nedenleri olarak ampirik asılsız görüşleri olsa, firma sunuyoruz. Yayın kuruluşlar için Araştırmacılar ayrıca seyirci görüşler toplandı ve bu çalışmaların çoğu yayınlanmamış kalır rağmen, (aşağıya bakınız) programın temyiz hakkında bir şey açıklayabilir görüntüleme davranış analizleri var.

Televizyon yapım endüstrisi

Özellikle 1980’li yılların başından beri televizyon izleyicileri üzerinde nitel araştırma köklü bir gelenek, var iken (yukarıda tanımlandığı gibi) fanlar, burs (bir inceleme için Lindlof, 1991 bakınız) daha yenidir. Beşeri (; Jenkins, 1992; Penley, 1991 örn Bacon-Smith, 1992) içinde çalışan bilim adamları tarafından primetime televizyon, özellikle de “Star Trek” in hayranları etnografik-tabanlı analizler bir dizi 1990’ların vardı Yayınlandı. Daha yeni iş gündüz televizyon primetime gelen yoğunlaştırdığını (örn Harrington & Bielby, 1995a), yabancı ürünlerin (örn Middleham & Wober, 1997) yerli taraftarları, sosyal, bilimsel ve iletişim perspektifleri hümanist (örn Collins, 1997 ; Cooper, 1997; Harrington & Bielby, 1995a). Fan araştırma üzerine inşa ve çeşitli şekillerde ilgili geleneksel izleyici araştırmaları genişletir: izleyiciler bir televizyon dizisi “tüketmek” söyleniyor hangi aracılığıyla faaliyet alanlarını genişleterek; televizyon yapım endüstrisi içinde daha açıkça bu tüketimi oturtarak; Fan-sanayi ilişkisinin incelenmesi için izole-izleyici modelinden hareket ederek; ve organize sanayi fan, fan dergileri ve elektronik haberleşme gibi tüketiciler ve televizyon, üreticileri arasındaki ilişkiyi şekillendiren diğer medya dikkate alınarak. Hayranları Araştırma böylece sadece akademik bilim adamları değil konuşuyor, ama aynı zamanda potansiyel sanayi katılımcıların geniş bir yelpazede: profesyonel medya eleştirmenleri;televizyon oyuncu, yapımcı, ve yazarlar; Yazdırma ortamı editörleri ve yazarları; Fan sektöründe çalışanlar; ve fanlar kendilerini.

Araştırmalarımız ABD sabun opera hayranları çalışmanın bir sosyolojik yaklaşım. Biz şu soruyu ele: nasıl birbirleriyle ve sanayi katılımcıları şekilli ve meydana geldiği arena veya “site” aracılığı ile ile hayranlarının kamu söylemi nedir? Fan kulüpleri, gündüz dergiler ve elektronik bülten panoları – – Biz üç farklı fan aktivitesinin sitelerden nitel veriler üzerinde çizmek içinde meşruiyet verilen bir anlatı hayranlarının “iddiaları” (veya değil) hangi koşullarda değerlendirmek için sanayi. …

Televizyon endüstrisi Araştırma ağ programcıları

Televizyon programları mal ve kültürel ürünler hem. Onların üretim farklı örgütler, gruplar çeşitli arasında yaratıcı ve mali konular üzerinde çatışma bağlamında gerçekleşir, ve bireyler (Cantor ve Cantor, 1992; DiMaggio, 1977; Montgomery, 1989).Televizyon endüstrisi Araştırma ağ programcıları, finansal başarı (Bielby & Bielby, 1994) arayışlarında ticari ve estetik değerlendirme kriterleri hokkabazlık kaynaklanan içsel çatışmaları ve çelişkileri yönetme ile karşı karşıya bulur. Ağ yöneticilerin rağmen zevkleri programcılar ticari olarak başarılı ürünler (Gitlin, 1983) olacağını umuyoruz ne denk olacak ‘en iyi çabaları, seyircinin garanti asla vardır’.

Ticari başarı ağ televizyonda fiyaka şey için alt çizgidir. Programcılar öncelikle önem verdiklerini demografik profilleri ile izleyiciler reklamverenlerin değer ve anlamları, önemi hakkında çok az bakım, ya da televizyon adanmış hayranları bir çekirdek izleyici (Cantor ve Cantor, 1986 için kültürel bir ürün olarak yerine getirir ritüel çok sayıda kendi ürün temyiz ). Televizyon işinde, izleyiciler hayranları daha önemli, ama ürünün kendisi diğer izleyiciler daha hayranları daha çok önemsiyorum. Bir televizyon görüntüleyici ve bir televizyon fan arasındaki ayrım önemli bir tanesidir. “Görünüm” televizyon nispeten özel davranış, meşgul etmektir. Bir olmak için “fan” Ancak, izleme özel hareket ötesine faaliyetleri bir dizi olduğunu ve bir televizyon anlatım ile gelişmiş bir duygusal katılımı yansıtır. Bu tür faaliyetler, yapımcı, yazar, veya fan olayları katılıyor fan kulüpleri katılmadan elektronik bülten panoları, diğer fanlar, söyleşmek fan yayınlar için, ve böylece (Harrington ve Bielby satın veya fan dergileri abone, aktörler mektup yazma içerebilir

Kredi Ödeme

Telif hakkı avukatlar konuşmak ve adil kullanım belirsizlikler ve yayıncılar, öğretmenler, film yapımcıları ve benzeri bir açıklık kültürü caydırıcı etkileri hakkında çok şey yazmak, ama biz, özellikle insanların günlük bazda telif hakkında yaptığınız seçimler hakkında daha az bilgi onlar çalışmıyor. Medya-Fan topluluk: Böylece, bu makale saf kopyalama ve başkalarının eserleri dağılımından yeni hikayeler, sanat ve görsel-işitsel eserlerin yaratılmasına, uygulamaların çeşitli yürütmektedir bir altkültür grup inceler. Bölüm II Fan yaratıcılık kısa bir bakış sağlar. Bölüm III açıkladığı gibi, fanlar kendi izinsiz türev adil kullanım doktrini tarafından istihdam benzer faktörlere çizmek teorileri ile olursa olsun, diyor resmi ne telif yasası gibi meşru işleri haklı.

Bölüm IV sonra telif eserlerin kullanım üzerindeki haklarını veto alternatif olarak atıf etrafında odaklanmış adil kullanım ve fan uygulamaları arasında bazı farklar anlatılmaktadır. Farklı normlar Fan kreasyonlar farklı uygulanır ve nasıl Bölüm IV.A açıklıyor bazı normlar dışında ticari dünyadan kreasyonlar ile ilgili diğer taraftarların kreasyonlar ile ilgili yükümlülükleri ve yükümlülükleri arasında ayrım nasıl. …

Fan uygulamaları hukuk karşılaştırılması

 • Yasal Uyarı: Ben Chris haklarını (! Lanet) kendi yok, X-Files, Millennium, Sert Realm, Lone Silahlı veya herhangi bir karakter bu programların. Ben Chris yazılarının herhangi sahibi değilsiniz. Aslında, Ben hemen hemen, bağlantılı hakkında yazılı malzeme herhangi sahibi yok ya bu sitede gösterilen. Hemen hemen tüm bu benim site var kendisi, sanat, ve kendi yazıları. Tüm diğer şeyler aittir Chris Carter, 1013 Productions ve Fox. Benim değil. Lütfen yapma sue! (1)

Bu alıntı Chris Carter, bir televizyon yapımcısı ve yazar etrafında organize kitle iletişim kreasyonlar bir dizi kutluyor adanmış bir fan sitesi geliyor. sitesi gösterileri karakterleri içeren site sahibi tarafından oluşturulan tefsiri, trivia, ve sanat içerir. Bu orijinal yanı sıra mesafe ve fan oluşturulan ek eserlerin ayrı sahiplenme duygusu sevgi ifade eder. Bu makalede, medya hayranları arasında yaygın olan bu dinamikleri, araştırıyor. Telif karakterler ve durumlara dayalı yeni eserler yapmak yaratıcıları telif hakkı altında yaratıcılık standart modellerden farklı şekillerde yazarlık hak ve sorumlulukları kavrar. ABD telif hakkı yasası yazarlar para veya kontrolünde telafi edilecektir farz olsa da, fan uygulamaları ayrı bir metrik olarak, atıf, ya da kredi kullanın.

Kitle iletişim araçlarına Taraftarlar ‘ilişkisi sadece bu profesyonellere amatör değil.Feragat yukarıda açıkça yapar gibi ne, onlar yazarlık kavramını reddetmek yapmak.Fan uygulamaları karıştırma ve yazarlar ‘ve telif hakkı sahiplerinin temettü alma hakkı ve atıf alma, kullanımını kontrol etmek için eşleşen melezler vardır. Bu melezleme üretimi, hem piyasa ve piyasa dışı çeşitli modları arasındaki ilişkileri dikkate davet ediyor. Yaratıcılık, farklı formları işbirliği ve sonuçta birbirlerine güçlendirilmesi, rekabet. Fan uygulamaları hukuk karşılaştırılması ekoloji bir tanıma borçlanma, fikri mülkiyet, atıf, ve otorite regüle edilebilir çeşitli şekillerde fikir veriyor “canlı sistemleri arasında, kırılgan karmaşık ve öngörülemeyen bağlantıları.” (2)

Jessica Litman işaret ettiği gibi, telif hakkı sahipleri inanılmaz faydalı varsayılan özellikle hariç sürece varolan çalışmanın herhangi bir kullanım ihlal olduğunu anlamına geçerli telif hakkı doktrinini yorumlamak bulabilirsiniz. (3) Bu görüş internette haber ihtiyacının sonunda, süre uzatımı, türev eserlerin geniş tanımı ve kamu ekranın technicalities ve üreme dahil değişikliklerin çeşitli etkin oldu. Bazen mevcut yasaya karşı raya telif minimalistlere tarafından kullanılan bu perspektiften itibaren, telif hakkı olan her türlü süpürme, kontrol lehine genelleştirilmiş ve mülkiyet haklarının ekonomik modeli kullanır.

Cinsellik ve Fantastik Edebiyat

Bu kapsamlı ses seks ve bilim kurgu ve fantezi edebiyatının fantastik arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Aldiss gelen Zelazny için – bir düzineden fazla bilim adamları neredeyse iki yüz roman tartışmak hangi denemeler, kısa öyküler, masallar, çalış, şiirler, mitler, ve yaklaşık yüz yazar katkıda bulunmuştur. toplama cinsellik ve fantastik arasındaki ilişkinin teorik analizine ayrılmıştır ilki üç ana bölümden ayrılmıştır. Bu bölümde bilim kurgu cinsellik ve fantezi cazibesi ve cinsellik ve bilgiye denemeler içerir. İkinci bölümde tematik analiz döner ve cinsellik ve ölüm, yasak cinsellik, cinsel tutum ve fantezi çağdaş kültür, cinsiyet ve teknoloji, yabancılar, cinsellik ve komedi ile cinsel karşılaştığında, ve eşcinsellik etik arayışı gibi temaları denemeler içerir ve bilim kurgu.fantastik edebiyatta cinsellik feminist görüşleri ayrılmış Üçüncü bölüm, dişi olan fantastik eserlerinde cinsellik tasviri çeşitli çalışmaları içerir ve Russ, Piercy, LeGuin ve Carter en yakın duruluyor. Kadınlar hakkında teori ve toplumda kendi durumunu sorgulama için bir araç olarak bilim kurgu potansiyel kullanımı burada İncelendiğinde. hacmi de fantastik edebiyatta bir tanıtım bakış ve edebiyat eleştirel yorum ve birincil eserler ve cinsellik üzerine burs kapsamlı, katılımcı derlenmiş bibliyografya ve ilgili konuları kapsamaktadır.

Kültürel Çalışmalar

Üretici, metinler ve tüketiciler arasında etkileşimi Sınav bir “çok yönlü” yaklaşımına aramayı cevaplar araştırma tipik daha anlam ve güç mücadelesinde daha tam ve karmaşık dinamiği anket edebilmek Kültürel Çalışmalar için (Kellner, 1992 bakınız) hangi tercihen seyirci okumaları, metin, ya da üretim / kurumsal bileşenleri araştırıyor. Buna göre, bir metodolojik tartışma sonrasında bu çalışma Taşıtanların karşı-hegemonik bir duruş, Taşıtanlara ve diğer fan gruplar arasındaki tartışma ve kurumsal yapılar ve zorunluluklar sonucunda Taşıtanların marjinalleşme değerlendirir. Sonraki X-Files bir metinsel analizi arsa yönde (ler) vs anlatı yapısı, genel sözleşmeler, karakter inceleyerek, ve cinsiyet ilişkisi Göndericilerin yazarların ‘kucakladı değilse okumalar serisi ile, davet edilir’ nasıl gösterir. Bitirmeden önce, deneme fan fiction, anahtar serisi metin, ve meta-metinsel madde açısından Göndericilerin muhalefet araştırıyor.

NEREDEYSE DATA ARAYIŞLARI

İnternet topluluklar ve geç 1998 yılında başlayan iki yıllık bir süre boyunca X-Files metin, meta-metin ve Fanfics incelemesine etnografik katılımcı gözlem çalışmanın verilerini vermiştir. X-Files hayranları atfedilen Açıklamalar ve görüşler serisi ve America Online (AOL) X-Files Forum ayrılan iki Usenet haber kaynaklanmaktadır.Haber grupları tüm internet kullanıcılarına açık ve kısa, sık sık kasten kışkırtıcı açıklamalar ile karakterize denetlenmeyen alt.tv.x dosyaları (ATXF), ve denetlenen alt içerir. derin, analitik görüşmeden typified tv.x-files.analysis (ATXA). AOL X-Files Forum abonelerine açık ve çoklu panoları, fan hizip ya da konu için belirlenen her sahiptir.Yorumlar Gönderici-dostu “Mulder ve Scully” gemide yayınlanan ve özellikle yedinci sezon bölümleri tartışma ve “spoiler” için sağlanan vurgulanır. Diğer çevrimiçi bülten panoları ve topluluklar destekleyici amaçlı gözlendi.

İnternet bülten panoları geçici, anonim katılımı ile karakterizedir (Lindlof, 1998, bkz s. …

ABD Kültürel Çalışmalar

Giderek, fan kültürü çalışmaları incelemiş bulunuyoruz Internet etkinliğini ve / veya belirli bir metnin (örnekler için, CLERC, 1996 bkz karakterler ve tesislerinde dayalı “Fanfics” (fan fiction) gibi belirli olaylar; Jenkins, 1992; Woolley, 1999). Bu makale takviyeleri marjinalliği ve Fanfics okuma ve / veya yazma ve diğer çevrimiçi etkileşim meşgul hayranları bir grup muhalefet değerlendirerek analiz mevcut – “. Taşıtanlar” olarak bilinen X-Files meraklıları segmentinde Bülten tahtası borsaları, kendi web siteleri ve özgün hikayeler sayesinde ‘, Nakliyeciler hipotez ve dizi için kampanya üreticileri karşı, dolayısıyla, kendi kahramanları, FBI ajanları Dana Scully (Gillian Anderson) ve Fox Mulder (David Duchovny) ile arasında bir romantizm kabul etmek Ticari zorunluluklar, ayrı bir küre ikilemi, kadınsı / özel alan devalüasyon ve erkeksi jenerik sözleşmeler. Ancak, bu faaliyetler verilen metnin kendi marjinalleşme telafi etmek için yeterli değildir.

Yorumlamak ve zevkli ve güçlendirici yöntemlerle kültürel metinleri işlemek okuyucularına Fiske (1987) atfetmek önemli kurumu ile ilişkili ABD Kültürel Çalışmalar perspektif İzleyici araştırmaları (örnekler için bakınız, Jenkins, 1992; Brown, 1994).Sevdikleri metinlerin hayranlarının yeniden yazılı belirgin direnç laud fan fiction odaklanan olanlar (1998 Yeşil, Jenkins ve Jenkins;, Jenkins, 1992 Penley, 1991 bakınız).Ancak, nadiren verilen metin veya üretim zorunluluklar eşzamanlı analiz taahhüt ve genellikle politik iktisatçılar ve diğerleri tarafından bu temelde meydan (Budd, Entman, & Steinman, 1990 bakınız; Garnham, 1995; Harms ve Dickens, 1996; Bulut, 1997) Fan kültürü ile üretilen zevkleri ilgili olduğu sınırsız kutlama engeller ya da kapitalist medya kuruluşlarının etkin eleştirisini zayıflatmaktadır.

Müzik & Springsteen Fans arasında Anlamı

Bruce Springsteen hayranları ile etnografik araştırma, üç yıl dayanarak, ve bir hayranı olarak yazarın kendi deneyimleri ile haberdar, Tramps Like Us sıradan insanlar Bruce Springsteen ve onun müzik ve nasıl özel, sürekli ekleri oluşturan hangi yollarla disiplinler arası bir çalışmadır Bu ekleri, anlam yaratmak kimliğini şekillendiren, ve topluluk oluşturmak için insanların günlük yaşamlarında işlev. Onlar, yaptıkları ve onlar bunu neden ne – – genel olarak severler fenomeni hakkında da Springsteen hayranları hakkında içeriden bir anlatı. Metin hayranlarının hikayeleri ve fikir ve yazarın kendi anekdotlar, yorum ve analiz arasında ileri ve geri hareket eder.CAVICCHI müzik fandom, kimliğini şekillendiren toplum oluşturmak ve dünyanın mantıklı insanları sağlayan kullanışlı ve anlamlı bir davranış olduğunu savunuyor.

Japonya’da Fandom

Görev ve yükümlülük yapısal unsurları Japon toplumsal örgütlenmenin odak çalışmaların çoğu. Fan kulüpleri Bu çalışma birbirine bağlamak bireyleri gönüllü tahvil analiz karizma kavramını kullanır. karizma kavramı, bireysel aşkın etkileyen seçim, ve olağanüstü rolünü tanır. Bu unsurlar, uzun Japonya antropolojik çalışmalar içinde ihmal edilmiştir. Ayrıca bu çalışma popüler müzik (kar için açıkça karizma) kapsamında karizmasını inceler; Bu endüstriyel kültürel, üretilen yaptırım ve ekonomik dağıtıldığında karizma vardır. Karizma burada bir mistik bilmece, ama hem büyük sanayi ve fan bir manipüle aracı değildir olur.

JAPONYA severler KÜLTÜR desenlendirme

Amerika Birleşik Devletleri fandom genellikle “bir varsayılan toplumsal işlev bozukluğu bir psikolojik belirti” (: 10 Jenson 1992) gibi, sosyal patoloji olarak karaladıysa edilir. Hayranları olumsuz kolayca kitle iletişim araçlarının baştan çıkarıcı güçlere av düşmüş manipülasyon pasif kurbanları olarak görülüyor. Fandom, insanların yaşamlarında bir eksikliği semptomatik olarak algılanan bir hayaller “parasocial” ilişki (bakınız Horton ve Wohl 1956) ile duygusal bir boşluğu doldurma aittir eylem olarak. Nitekim, Weber (1968: 333) doğmuş gibi karizmatik ilişkileri açıklar “psişik, fiziksel, ekonomik, etik, dini, siyasi sıkıntı zamanlarında.” Bir fan kendi üzerinde durmak için bireysellik eksik birisi. Bir hayranı olmak kişinin eylemleri üzerinde kontrolü olmadan, bağımsız fikir ya da bir kişinin kendi iç çekirdek olmadan, bir takipçisi olmaktır. …

Popüler şarkıcılar fan kulüpleri

Görev ve yükümlülük yapı elemanları üzerine Japon sosyal organizasyon odak çalışmaların çoğu. Japon fan kulüpleri Bu çalışma birbirine bağlamak bireyleri gönüllü tahvil analiz karizma kavramını kullanır. karizma kavramı, bireysel aşkın etkileyen seçim, ve olağanüstü rolünü tanır. Ayrıca bu çalışma popüler müzik bağlamında karizmasını inceler. Karizma burada bir mistik bilmece, ama hem büyük sanayi ve fan bir manipüle aracı değildir olur. (Japonya, tüketim, popüler kültür, karizma)

Weber (1968: xviii) olarak karizma tanımlar “, doğaüstü insanüstü, ya da en azından özel olağanüstü nitelikleri ile donatılmış olarak o sıradan erkeklerden ayrı ayarlanır ve tedavi edildiği sayesinde bireysel kişiliğin belli bir kalitede.” Karizma, ancak, sadece o liderin manyetizma rezonans bulur kimin için bir lider ve bu arasındaki ilişkilerin belirli bir kümesi içinde var. Bir, bu nedenle, aşkın temyiz bağları üzerine kurulmuş bir özünde toplumsal ilişki bakmadan karizma konuşamıyor. Karizma çalışmaların çoğu, dini hareketler ve siyasi liderlik odaklanmak. Bu makale, ancak, sahnede ve ekranda ekili ve fan kulüpleri ritüel olan karizmatik sanatçı ve izleyici arasındaki ilişkiyi araştırıyor. sıradan bir dinleyici karizma-merkezli insan etkileşiminin çekirdek ve sonuçtaki sosyal grupların oluşumu bir ateşli fan grev hale geldiği yolları.

Bu makale türkünün popüler şarkıcılar fan kulüpleri bağlamında bu çekirdek araştırıyor, öncelikle yaşlı yetişkinlere hitap Japonya’da bir duygusal müzik türü.Rivayete ve gelen söylüyor bir tür “Japonca kalp / ruh,” enka geleneksel değerler olarak kabul edilir ne ifade, aynı zamanda severler onun desenleme onları örneğidir değil sadece. tarafından ve Japonya’da ticari sanayiler etrafında severler organizasyon üyeleri arasında duygusal tutuş azaltmak veya ateşli hayranları onun topluluk geçersiz kılmaz. popüler bir şarkıcı karizma (ya da olmayabilir) ayrı ayrı elde edilebilir, ancak kar-arayan müzik endüstrisinin tarafından bakım Japonya’da severler temelini oluşturur. Burada ele sorular şunlardır: 1) Japonya severler arasında desenlendirme nedir? 2) Nasıl sanatçı ve izleyici arasındaki karizma-tabanlı bir ilişki müzik endüstrisi tarafından yetiştirilmektedir? ve 3) Fan kulüpleri tarafından oluşturulan topluluğun doğası nedir?

Uluslararası Afro Kitle Medya

Bu kılavuz Afrika ve Afrika kökenli ve dünyada “Afro” kitle medya halkları arasındaki ilişkilerin ilk ciddi akademik değerlendirme temsil eder. Amerika Birleşik Devletleri’nde Sahra-altı ve Kuzey Afrika ve Karayipler ve Afrika-Amerikan medyasında iletişim Uzmanlar bu anket ülkelerde medya ayarlarını ve felsefi bağlamlarda karakterize; Hükümet, toplumun ve medya arasında sık sık zor ilişkilerin geliştirilmesi; eğitim ve medya personelinin eğitimi; ve yeni teknolojiler ve gelecekteki zorlukların etkileri. Iletişim öğrencileri, öğretmenler ve profesyoneller için ve geniş sosyal bilimlerde tasarlanmıştır.

Kurtuluş hareketleri ve Marksist

Marable formülasyonu Marksist geleneğin ağır eğilir, ama biz Marksizm ile transformationism eşit değil sadece dikkatli olmalıdır. Siyah kurtuluş hareketleri ve Marksist / sosyalist hareketler arasındaki ilişki olmuştur ve hala karmaşık ve genellikle uzlaşmaz olduğunu vardır. [2] gibi Cornel West, çan kancalar ve Audre Lorde gibi Afro-Amerikan dönüşümcü düşünürler genellikle birçok Marksist analizlerin plana düşme eğiliminde etik, kültür ve cinsiyet soruları vurgulamak. Ama siyah transformationism ve çeşitli Marksizm’e arasındaki ayrımlar bogged ziyade, bize bu gelenekleri birleştiren ve açıkça daha hakim liberal stratejiler onları ayıran altta yatan dinamik odaklanalım. Bu transformationism Marksizmden alır en önemli unsur süpürme ve temel değişikliği bir vurgudur. Mevcut düzenleme s çoğaltmak etmeye mevcut düzenlemeler, ya da milliyetçi stratejileri, katılımı genişletmek istiyoruz bütünleştirici stratejileri, aksine, dönüşümcü stratejiler, yeni ve farklı kurumlar, gelenekler ve uygulamalar oluşturmak için sabırsızlanıyoruz. …

ABD kolejleri

Bu [ldots] onlar emperyalizmin bir eleştirisi ile milliyetçilik yerine zaman Malcolm X ve Martin Luther King gibi insanlar siyasi kariyerlerinin bu anlarda yıkıldı tesadüf değil.(37 kanca)

film, beyzbol kapaklar, t-shirt için seyyar satıcı gibi korkutucu Amerika düşünebiliriz şey ana beyaz ve Malcolm X gibi Malcolm X arasındaki yaş Afro-Amerikan ilerici siyaset için kasvetli olanlar olmuştur. 1950’lerde ve 60’larda, Cornel West sözleriyle, “ezilmiş ve / veya absorbe edilmiş” olan (246 tutulması) çok fazla söz düzenlenen çeşitli hareketler. Manning Marable “denebilir üç stratejik vizyonlar, ‘dahil,’ [ldots] ‘siyah milliyetçiliği’ ve dönüşüm ‘” (“Geçmiş” 73) içine siyah siyaset ikiye böldü.Genellikle Malcolm X’in “dönüşümcü” Geçen yıl ile temsil edilen fikirler susturulması ve ezilmiş varken, “dahil” ve “kara milliyetçiliği”, defanged ve absorbe edilmiş konuşan. Marable sessizlik o (“History” 72) “çoğu tarihçi ‘entegrasyon’ ve ‘ayrılık’ arasında 150 yıllık mücadelesi olarak siyah siyasi kültürü içinde merkez bölünmeler karakterize [var]” işaret zaman kurumsallaşmış olduğunu yolunu notları , kutuplar Garvey karşı Du Bois, Malcolm karşı Martin, ya Molefi Asante karşı Henry Louis Gates gibi bu kadar kolay çiftlerde nted huk ile.

inclusionist ve milliyetçi vizyonları arasında yin ve yang, son elli yıldır Afro-Amerikan siyasi kazanımlar yol açmıştır: Yasal ayrımcılığın sona, yaygınlaştırılması artış ve Afro-Amerikan kültürünün çalışması ve siyah orta sınıfın büyümesi . Ama, aynı zamanda, bu siyasi dinamik da Afrika kökenli Amerikalıların çoğunluğu için yaşam giderek daha kötü hale geldi hangi koşullar yarattı. Afro-Amerikan orta sınıf banliyölerinde hareket olsa da, ABD kolejleri siyah kayıtlar azalmıştır, siyah işçiler için gerçek gelirleri siyah yaşam beklentisi aşağı gitti, zemin üzerinden düştü ve genç Afrikalı Amerikalı erkeklerin şaşırtıcı yüzdesi olmuştur Hapishanelerde warehoused. Afro-Amerikan orta sınıf ve alt sınıflar arasındaki bağlantıları yüksek profilli siyah liderler ve seçilmiş yetkililerin artan sayıda nadiren Afrikalı Amerikalı alt sınıf çıkarlarını temsil noktasına kırılmış edilmiştir. [1], bir d Inclusionist bile milliyetçi siyasi stratejiler başarı dereceleri değişen Afro-Amerikan orta sınıf hizmet etmiş, ama onlar ABD’nin iç şehirlerde geride olanlar için hemen hemen hiçbir şey yapmış. Afro-Amerikan altsınıfın kötü durumunu değiştirmek için en potansiyele sahip strateji siyah ekonomik güçlenme, mülkiyet desen tam bir kayma olmadan haklarının genişletilmesi, uzun vadede imkansız olduğunu “temel anlayış ile başlayan dönüşüm, bir emek ve ABD toplumunun içinde üretim ilişkilerinin demokratikleşmesi “(” History “85) arasında.

Televizyon ve Sosyal Kimlik

Bu çalışma Beyaz izleyicilerin tepkileri temsil yarış kılavuzları bir altta yatan mekanizma olarak ırksal kimlik ziyade ırksal önyargıyı gördüğü teorik bir çerçeve benimseyerek bu iki yaklaşımın tecelli çelişkiyi giderir. Bu yaklaşım benimseyerek, bu çalışma açıkça Beyaz kimliğinin kabul norm (Dyer, 1988) giderir. Bu yaklaşım, birçok beyazlar ‘ırkçı önyargıların kasıtsız veya non-bilinçli yönleri için bir “özür” olarak tasarlanmamıştır. Aksine, bu ampirik medya okuryazarlığı ve yarış farkındalık eğitimi bildiren doğru bir bakış açısıyla birçok beyazlar ‘ırkçı önyargıların sürdürülmesinde Siyahlar medya temsilleri oynadığı dinamik bir rol göstermek istiyor. Siyah izleyici üyelerin ırksal önyargılar medyanın rolü üzerine benzer bir odak, değerli ise, bu çalışmanın kapsamı dışındadır. Beyaz izleyici yanıtları sonraki bölümde yorumları araştırma medyada temsil yarış.

İzleyici Yanıtları Gözden Temsilciliği Race

Yarış iki şekilde medyada yansıtılma: kaynaklarının yarış gösterimi, bir program veya hikaye dahil bir mesaj ya da programın içeriği ile, ve üzerinden. Önceki araştırmalar televizyonda o yarış gösterimi, Beyaz izleyicilerin ırksal tutumlarını teyit ve muhtemelen galvaniz eğilimi göstermiştir. (; Vidmar ve Rokeach 1974 ör Armstrong Neuendorf ve Brentar, 1992), diğer bir deyişle, ırkçı ve ırkçı olmayan Beyazlar kendi önceden var olan pro ya da anti-siyah önyargılar teyit şekilde siyahlar pozitif ve negatif temsilleri yorumlama . Bu süreç medyanın bunları takviye dışında bireylerin kişisel ırksal tutumlarını etkileyen göre nispeten az rol oynadığını düşündürmektedir.

Olumsuz varsayımlar veya ırkçı tutumlar

Son yıllarda, Amerikalılar ırk (örneğin, Ward, 1985) hakkında sözlü veya resmedilir yollarla değişiklikler yoluyla ırkçı eşitsizliği telafi çalışmışlardır (örneğin, Entman, 1990; Gray, 1995; van Dijk, 1990). Televizyonda, özellikle, aktivist medya endüstrisi dışında gruplar ve sanayi içindeki meslek gruplarından basınç olumlu bir ışık (Montgomery, 1989) tasvir televizyonda Siyahlar sayısında bir artışa yol açmıştır. Kurşun karakter veya devam eden karakterler gibi Siyahlar özelliği Durum komedileri ve dramalar (Gri, 1995) yaygın hale gelmiştir. (1)

Bu değişikliklerin Analizleri bağımsız program içeriğinin bu temsilleri özellikle cevap kaç Beyaz izleyiciler açısından tutarsız sonuçlar ettiler. Bir yandan, araştırmacılar, 1995 Siyahlar (Campbell doğru Beyaz izleyici üyelerinin olmayan ırkçı olarak kendini kavramları, yanı sıra çok sayıda beyazlar ‘olumsuz tutum teyit çünkü medyada birçok Siyahlar popüler, olumlu tasvirler pazarlanabilir olduğunu ileri sürmüşlerdir ; Entman, 1990; Gray, 1989; Jhally & Lewis, 1992). (1989 Gray Bu analizler ırkçı görünen korkuları iyileştirmeleri olan ‘Beyaz izleyicinin sayede “aydınlanmış ırkçılık” bir formu olarak Cosby Show gibi programlara olumlu tepkiler’ birçok izleyicinin Beyaz karakterize ama genel olarak Siyahlar hakkındaki olumsuz varsayımlar veya ırkçı tutumlar tartışmasız gitmek ; Jhally & Lewis, 1992). Aydınlanmış ırkçılık bir sonucu siyah karakterler değil kendi ırkının rağmen, iyi-sevdim, fakat onların ırkının olmasıdır.

Medyada Siyahlar temsilleri birçok beyaz izleyicilerin tepkiler üzerine araştırma alternatif bir yaklaşım, Siyahlar olumlu gösterimleri & Siyahlar karşı birçok Beyazlar (Bodenhausen, Schwarz, Bless adına WANKE ırksal önyargı kademeli zayıflama kolaylaştırabilir olabileceğini düşündürmektedir 1995; Güç, Murphy ve Coover, 1996).Siyahlar portrayals Beyaz izleyicinin ‘yanıtların Bu formülasyonlar birçok Beyazlar için ırksal önyargı sorunu doğrudan Siyahlar hakkında bilgi deneyimli sınırlı kişilerarası iletişim ve sınırlı erişim dayandığını göstermektedir. Sonuç olarak, televizyonda Zencilerin olumlu portrayals tekrarlanan maruz kalma yavaş yavaş en Beyazlar erken yaşta benimsemesini Siyahlar olumsuz kalıplaşmış uzakta çip gerekir.

Afro-Amerikan Çocuk Sosyalleşme

Sosyalizasyon sürecinin herhangi bir analizi de bazen denir sosyal öğrenme büyük bir içerir “modelleme.” Gelişmekte çocukların sık sık başkalarının bundan sonra istenen ve istenmeyen hem de davranışlarını modellemek. Bu da güvendiğiniz ve hayranlıkla (Berger, 1980) için özellikle doğrudur. bu toplumsallaşma sürecinde bu eleman inançları, değerleri ve tutumları kendileri hakkında, aileleri, etnik grup ve diğerleri bir dizi çocuklara nasıl sağladığını anlamak bize yardımcı nedeniyle modelleme kavramlarını çevreleyen sosyal öğrenme kuramı önemlidir. Bu ilk değerler ve çeşitli kaynaklardan öğrendim inançlar sık ​​yetişkinliğe çocuk tarafından korunur.

Açıkçası, böyle bir aile sosyalleşme ajanları ve diğer geleneksel kurumların sosyalleşme sürecinde değerlerin önemli vericileri kalır. Çağdaş toplumda, ancak, kitle iletişim olgusu bu geleneksel sosyalleşme kurumları ile yarışıyor. Bu televizyonun özellikle doğrudur, bu yüzden bu makalede Afrikalı Amerikalı çocukların sosyalleşmesi, bu ortamın rolünü inceliyor.

TELEVİZYON VE SOSYALİZASYON SÜRECİ

Engin iletişim sistemi içinde hiçbir ortam televizyon daha sosyalleşme geleneksel ajanlarla daha rekabetçi. , gücünü artırır biçimsel özellikleri dinamik bir dizi çevrili televizyon insanlar, kendi görüntü ve mesajlar, çekiciliği çocuklarda derin ruhsal kümeleri oluşturmak anlamına gelir. mesajlar ve televizyon görüntüleri bilinçli ve bilinçsiz rekabet ve gençlerin büyüme ve gelişme ile ilgili ev öğretileri ve diğer kurumlara meydan.

Amerikan toplumunda televizyon her yerde doğa ve bunu neden onun sürekli mevcut eğlence ve bilgi, gençlerin önemli bir ikincil Socializer olmak. Televizyon, konuşmak, kayıt şarkı, oyun oynamak, ve renkleri değiştirebilirsiniz bir kutudur. Bu operasyonların her biri boyunca, televizyon da çocuklar için değerleri ve fikirleri dünya hakkında, kendileri gibi insanlar ve onlardan farklı olanların bitmeyen bir dizi sağlar.

Biz öğretebilir herhangi bir ortamda da tutum ve inançları oluşturmak için yardımcı olabilir, sosyal öğrenme kuramı biliyoruz. Leifer, Gordon ve Graves (1974) çocukların televizyon programlarında karşılaşılan yansıtmak için insanlar ve faaliyetleri hakkında tutumlarını değiştirmek öneririz. …

Sosyalleşme tutumları

Sosyologlar, antropologlar, psikologlar ve insan davranışlarının diğer öğrenciler genellikle sosyalleşme olarak adlandırdığımız sosyal ve gelişimsel sürecin önemi üzerinde mutabık kalmışlardır. sosyalleşme süreci çocukların kuralları ve kendi aile grubu, kendi kültür ve onların toplumun yönetmelikleri öğrenmek hangi biridir. Bu çerçevede, sosyalleşme tutumları, becerileri edinme çocuğu yardımcı bir süreçtir, ve bilginin o toplumda birlikte almak için gerekli (Harris ve Liebert, 1984; McConnell, 1980). Dorr; Amerikan toplumunun bir veya birçok kesimleri (Berger ve Luckmann, 1967 içinde – Sosyalleşme da bilgi öğrenme anlamına gelir, bilişsel süreçler, değerleri, tutumları, sosyal roller, öz-kavramları, ve davranışlar genellikle kabul edilmektedir ki – veya beklenen 1982).

En sosyalleşme ile ilgili erken öğrenme sürecinde yer alan büyük kurumlar geleneksel anne ve aile, okul, ve dini kuruluşlar olmuştur. Buna ek olarak, akran grubu çocuk olgunlaştıkça süreçte bir rol oynar. Bu kurumların, çocukların öğrenme süreci üzerinde en çok etkisi olan ajan onları çevreleyen anne ve aile kalır. Onlar aile biriminin değerleri ve geniş kültürel dışında kalan zaman çocukların olumlu davranışları için takviye yanı sıra, kendi eylemlerinin düzeltmeleri öğrendiğiniz model olarak hizmet çünkü ebeveynler veya birincil bakıcılar çocuğun en etkiye sahip grubudur.

Fox Network ve Siyah Televizyon Devrimi

Ilk kez bu kitap sağlar, 1980’li ve 1990’lı yıllarda siyah televizyon programlama patlama büyüleyici bir inceleme sunan, siyah TV’nin bir yorumlama gazetecilik ve eleştirel kuram hem de dayanır. Ev ve toplum için bir özlem – – kalıcı bir siyah milliyetçi arzu bularak ve bu dönemde Afrikalı-Amerikalılar için üretilen gösterileri, Zook Fox hip-hop durum komedisi hem güçlendirilmiş ve altmışlı erken siyah sitcoms karşı isyan nasıl gösterir ve yetmişli. Keenan Ivory Wayans, Sinbad, Quincy Jones, Robert Townsend, Charles Dutton, Yvette Lee Bowser, Ralph Farquhar, ve Susan Fales gibi önde gelen yöneticileri, üretici ve yıldız ile görüşmeler birleştirilerek, bu çalışmada Afrikalı-Amerikalı arasında hem üretim ve resepsiyonda bakar gösterileri kendilerini nüanslı okumaları yanı sıra bunların ortaya çıktığı sosyo-politik bağlamları veren izleyiciler,. Bu dönemde siyah tv Fox Afrikalı-Amerikalı protesto edebiyatı ve otobiyografi ve toplumsal dönüşüm için bir arzu köklü bağları ortaya Sly gibi, bazı önemsiz ya da şapşal surat ifadeleri görünse de.

Archie Bunker adlı Amerika

Archie Bunker adlı Amerika televizyon ağları 1970’lerin aracılığıyla Vietnam döneminden Amerika’da kültürel ve siyasi dalgalanmalar karşılamak için çalıştı “Havada” ne discerns. Yolları Josh Ozersky en ruhlu muayene Amerika yoğun sosyal kargaşa, iyileşme bir dönemde televizyon değiştirdi ve parçalanma Amerikan kültür tarihinin bir cesur ve aldatıcı yüzünü ortaya çıkarır. Three Şirket olarak Aile ve sonrası 1960’ların Frolics tüm çatışma-tabanlı komedi taraflı olarak Happy Days gibi apolitik programlar, Ozersky Amerikan yaşamının büyük planları yankılandı aralığı ve televizyon gücünü açıklar.

1968 civarında, kazançlı bebek boomer demografik ikna televizyon ağlarına girmeye endişeli reklamverenler evrensel kitlelere yiyecek ve içecek prime-time programlama terk etmek başlayacak. Pazar splintering ile ağları daha fazla konu temelli ve tartışmalı toprakları içine cesaret. Daha fazla “ilgili” programlama erken ağ girişimleri başarısız olurken, Ozersky CBS 1971 yılında ve nasıl diğer başarılı, çatışma temelli komedileri tipik gösteri dünyasının sözleşmeler uzak döndü Aile siyasi komedi ile tüm altın vurdu inceliyor. 1970’lerde giydiği gibi, önceki yıllarda yenilikler kamu itiraz kaybetmeye başladı. Vietnam ve Watergate, Ozersky savunuyor sonra, Amerikalılar önceki on yılın siyasi türbülans bitkin ve bir televizyon kanallarının hazır edildi “normale dönüş.”

, Kolay ilgi çekici ve liberal gösterilen, Archie Bunker’ın Amerika da, genç Bill Murray ve Mary Tyler Moore, Fonzie eski Ed Sullivan, ve Skipper dışarıdan polis hikayeleri ve başarısız çeşitli gösterileri ile biberli edilir. Kendileri televizyon İçerdekiler, ticari yayınlar ve programlar ile görüşmeler Çizim, Ozersky parçalanmış bir kitle için programlamak için prime-time televizyon devam eden girişimleri Chronicles –

Sivil Haklar hareketi

“Bu kitap bizim geçmişe ayna sağlar -. Görmezden ya da çok uzun süre gölgede olan bir geçmişin” Alex Haley Kern-Foxworth tarafından önsözü itibaren günümüze kadar yüzyılın başından itibaren reklam Siyahlar basmakalıp portrayals anlatıyor. Köle reklam ile başlayarak, o kölelik erken reklamlarda bulunan kalıplaşmış doğal açtı anlatılır. Sivil Haklar hareketinin doruk noktası köle döneminin sonundan itibaren, reklam Teyze Jemimas, amca Bens ve Rastuses gibi Siyahlar tasvir ve yazar bu tasvirler psikolojik etkisini araştırıyor. Sivil Haklar hareketinin gelişiyle birlikte, örneğin CORE ve NAACP gibi kuruluşların muhalefeti dile getirdi ve bu tür reklam ortadan kaldırılması aktif oldu. Son bölümlerde, hacim entegre reklam ve reklam Siyahlar mevcut rolü tüketicilerin tepkileri inceler. Onun gerçekten yeni konu ve Siyahlar sahip eski ve çağdaş reklam onun dahil, bu değerli eser yapmak.

Siyah Demons

toplumda bir suç unsuru olarak Afro-Amerikan erkek klişe daha ırksal uyum için önemli bir engel ve her seviyede ayrımcılık ve ırkçılık ortadan kaldırılması olmaya devam ediyor. Genellikle, bu suç klişe Afrikalı Amerikalı gençlerin içselleştirilmiş olduğunu, bu yüzden suçlu davranış onlardan beklenen, bu tuzağa düşmek birçok sanki hissettirdiği. Siyah Şeytanlar, bu klişe inceler ve idamesi için suçu çok Afrikalı Amerikalı erkeklerin ABD kitle medyasının olumsuz tasvirleri geldiğini iddia. Roma bu görüntüler derinleştirmek ve sömürge döneminden beri Afro-Amerikan toplumu rahatsız olan kalıplaşmış güçlendirmek için yardımcı mitler teşvik savunuyor. Tarihsel kullanılmıştır, ve halen istihdam nasıl nasıl bu suç klişe, kökeni inceleyerek, Roma toplumunun bu tehdit ve üstesinden gelmek için çalışır gibi ABD toplumu taints Afrikalı Amerikalıların medya tasvirleri tehlikeli bir akım, bir ortaya Amerika Birleşik Devletleri ırkçılık mirası.

Afrikalı Amerikalılar ve Amerikan Popüler Kültürü

Tarihçi W. Fitzhugh Brundage tarafından düzenlenen on üç deneme Bu koleksiyon, siyah sanatçılar, girişimciler ve tüketicilerin karmaşık rolleri ele, tiyatro ve edebiyat gelen tarih ve müzik kadar çeşitli disiplinlerde onaltı seçkin bilim adamları, bir araya getiren özgün çalışmalar Yirminci yüzyıl boyunca Amerikan kitle kültürü.
siyah yüzün ve Aşıklık tanıdık ötesinde, bu deneme Afrikalı Amerikalılar ve kitle kültürünün tarihine bir taze bir görünüm sunmak. Haiti kültürüne Afrikalı Amerikalı ilgi notalar resimlerde ırk temsilleri arasında değişen konular ile, ötesinde blackfaceunutulmuş ya da belirsiz kültürel figürler tarihini kurtarır ve bu tarihsel aktörler Amerikan kitle kültürünün yaratılmasında rol oynadı nasıl gösterir. deneme beyaz üstünlüğü tepeli ve tüketim, teknoloji, eğlence ve yenilikler kitle kültürü mümkün kılan zaman siyahlar aynı anda karşı karşıya çıkmaz keşfetmek. Kitle kültürünün ortaya çıkması yarışın önemini ve karmaşıklığını altını, ötesinde blackface Afrikalı Amerikalılar kendi temsil ve ülkenin gelişmekte olan tüketim toplumunun mimarlarından ustaları gibi bir dayanak sağlamak için mücadele ettiği önemli bir arena gibi popüler kültür tasvir.
sebeplerindendir :
Davarian L. Baldwin, Trinity College
W. Fitzhugh Brundage, Chapel Hill Kuzey Carolina Üniversitesi
Clare Corbould, Sidney Üniversitesi
Susan Curtis, Purdue Üniversitesi
Stephanie Dunson, Williams College
Lewis A. Erenberg, Loyola University Chicago
Stephen Garton, Sidney Üniversitesi
John M. Giggie, Alabama Üniversitesi
Grace Elizabeth Hale Virginia Üniversitesi
Robert Jackson, Tulsa Üniversitesi
David Krasner, Emerson College
Thomas Riis, Boulder Colorado Üniversitesi
Stephen Robertson, Sidney Üniversitesi
John Stauffer, Harvard Üniversitesi
Graham Beyaz, Sidney Üniversitesi
Shane Beyaz, Sydney Üniversitesi

Etnik / Irk Kimlik oluşturma

Bu derleme Afrikalı Amerikalıların kendi sunumlarını sorgulamaya ve bu afrocentricity Afrikalı Amerikalıların portrayals refocusing önemli olduğunu tanımak için, sosyal ve biyolojik bilim adamlarını teşvik eder. Bu Afrikalı Amerikalılar kendileri tarafından olanlarla ABD nüfusunun çoğunluğu tarafından bu kültürel tasvirler üretimini tezat. Bu ırkçı bir kimlik olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Afrikalı Amerikalı olmanın ne yeni bir değerlendirme ile ilgili tarihsel arka planı oluşturma işlemini gösterir.

Sorunlar Sosyal Araştırmalar internette

Sanal Yöntemler araştırma sürecinin tüm aşamalarında somut tavsiyelerde bulunur.Bu kitabı önemli bir rehber bulacaksınız interneti kapsayan bir araştırma projesi planlama herkes.
çevrimdışı Can ve çevrimiçi gözlemler kombine edilebilir? Online görüşmeler yüksek kalitede veri üretebiliriz? Nasıl malzemenin geniş kütlesi ile bir araştırmacı sıralama mevcut mu? Online seks endüstrisine köprü analizinden, vaka çalışmaları hassasiyetle, araştırmacılar karşı karşıya zorluklar vurgulamak kapılmak için fırsatlar işaret ve pratik çözümler sunuyoruz.

Tarayıcı Sertleşme

çok bilinen “Firesheep” add-on Mozilla Firefox için internette gizlilik çevreleyen eğitim ihtiyacını vurgulamaktadır. (1) trafik halka açık kablosuz ağ üzerinde HTTP üzerinden gönderilen iken hep savunmasız olmuştur, Firesheep başkalarının log-in kimlik önemsiz bir prosedür çalmak yapar. Sadece açık Firefox, aynı kamu ağdaki diğer log-in kimlik yakalama başlatmak için bir düğmeye tıklayarak, ve yakında Facebook gibi sosyal medya hesaplarına gönderebilirsiniz. Firesheep yalnızca Firefox üzerinde çalışırken, başka herhangi bir tarayıcıda korunmasız kullanıcıları yararlanabilir. eklenti Firefox için geliştirmeleri Mozilla’nın resmi dizinde değil ve zaten var ve daha yenilerini oluşturmak için değil, güvenlik açıklarını vurgulamak içindir kavramının bir kanıtı olarak kuruldu. Ancak, aynı zamanda kendi amaçları için Firesheep istihdam kötü niyetli kullanıcıların durdurmak için hiçbir şey yoktur.

Firesheep etrafında tartışmalar genellikle ortak Wi-Fi sıcak noktalar kahve dükkanları veya havaalanlarında meydana dikkat ederken, birçok kütüphane de kablosuz ağları sağlamak. 2010 yılı itibariyle, halk kütüphanelerinin yüzde 85.7, kablosuz internet erişimi sunulan ve başka yüzde 5,9, bir yıl içinde kablosuz bağlantı yapmak için planlanmış. (2) Bunun gibi, risklerin kullanıcıları eğitmek ve potansiyel saldırganlara karşı izole kütüphanecilerin sorumluluğundadır. Tüm kütüphaneciler kamu bilgisayarlarda yazılım ayarlarını kendi kurumun ağlarını güvenliğini ya da seçebileceksiniz iken, sadece online gizlilik sorunları ve olası çözümleri bilincini yaymak bilgi okuryazarlığı giderek daha önemli bir alanda atılmış büyük bir adımdır.Bu sütun olacak detay üç korumaları uygulanabilir katmanları: Bir Internet tarayıcısı, yazılım içinde kullanıcı ayarları seçiminde, ve nihayet, varsayılan mimarisi ötesinde ek güvenlik sağlayan, tarayıcının işlevselliğini genişletmek eklentiler.

SAĞ BROWSER SEÇİMİ

kolay savunma internet tarayıcısı kendisi seviyesindedir. Tarihsel Mozilla Firefox veya Google Chrome gibi, güvenli olduğu kanıtlanmıştır seçilmesi yazılımı, hemen daha güvenli Arena daki kullanıcıların yerleştirir. Öte yandan, Internet Explorer yazılımının bir bildiği güvensiz bir parça, ve Apple’ın Safari tarayıcısı benzer savunmasız olduğu kanıtlanmıştır. Hiçbir katılımcılar bile Firefox ve Chrome hack girişiminde Her iki tarayıcılar, CanSecWest bilgisayar güvenliği konferansında 2011 “Pwn2Own” Etkinliğin ilk gününde hacklendi. (3) Bu söz gerekmez, ancak Internet Explorer 6 hala Amerika Birleşik Devletleri’nde marketshare bir nebze tutan ve bugüne kadar geliştirilen yazılımın en güvensiz parçası olarak bazıları tarafından kabul edilir. …

Amerikan Kütüphane Derneği

Tarayıcı gizlilik Kaza Teknolog sütun için uygun bir konu olurdu Eric Phetteplace bana sordu, ben o yazabilirsiniz ne kadar sürede sordu. O Mayıs 2011 mezun ve yeni bir işe başlamak taşındı olsa, o bu sonbaharda kolonu ile bana sundu. Içinde “Tarayıcı Sertleşme,” Eric Internet gizlilik bizim patronlarının eğitim nasıl olması gerektiği ilgili kütüphaneler hakkında değerlendirilmek üzere bazı sorular oluşturmaktadır. O da kütüphaneye ve kişisel web tarama için faydalı olacaktır bilgilere nasıl pratik bir sürü sağlar .– Editörü

Amerikan Kütüphane Derneği Etik mevcut Kanunu’nun 3 “[ALA üyeleri] bilgi talep veya alınan ve kaynaklar, ödünç, alınan ya da iletilen İstişarede ile ilgili mahremiyet ve gizlilik her kütüphane kullanıcının hakkını korumak.” Belirtmektedir Bu asil atasözünü bile böyle ABD YURTSEVERLİK Yasası gibi federal mevzuat direnç noktasına, gizlilik hakkı savunucuları olmak üzere pek çok kütüphanecilerin açmıştır. Ancak, sadece bir patron dolaşım kayıtların korunması haline ama bizim modern bilgi ortamında gizlilik arazi küçük bir tepecik vardır. Daha fazla ve daha fazla zaman erişme ve çevrimiçi içerik üreten harcanan gibi, kütüphaneler de müşterilerin internet gizlilik sunmak için kendilerini konumlandırmak gerekiyor.

Teknoloji Politikası

Bu makale, sivil mahkeme celbi bağlamında internet kullanıcıları için yeterli gizlilik koruma sağlayacaktır Başkanı Barak Obama’nın yeni yönetiminde bir teknoloji politikası için savunacaktır. Bölüm internette anonim konuşmak Birinci Değişiklik hakkının bir bakış sağlayacaktır. Bölüm II kısaca çeşitli mahkemeler iddia edilen yaralanmalar için tazminat elde etmek için mahkeme sistemini kullanmak için bir davacı hakkının karşı internet kullanıcı Birinci Değişiklik ve gizlilik haklarını tartmak için son on yılda benimsemiştir farklı testler özetleyeceğim. Bölüm III sonuçta yeni yönetim Kongresi, federal mahkemelerin ülke tüm örnekleri için “özet yargı artı” testi uygulamak gerektirir için Hukuk Usulü Muhakemeleri Federal Kuralları değişiklik talep gerektiğini savunarak, bu alanda teknoloji politikası izlemeniz gereken dört yol gösterici ilkeleri açıklayacağım nerede davacının keşif sürecinin bir parçası olarak Internet kullanıcının kimliğini veya diğer özel bilgileri talep eder.

I. İNTERNET KULLANICILARI İNTERNET anonim SPEAK İÇİN BİR İLK DEĞİŞİKLİK HAKKI VAR

Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi anonim söz hakkı ABD Anayasası’nın Birinci Değişiklik altında korunduğunu düzenledi. . (3) McIntyre v Ohio Mahkemesi, Seçim Komitesi, “çoğunluğun zorbalığı bir kalkan” olarak nitelendirdi ve anonimlik anonimlik “Haklar Bildirgesi arkasındaki amacı örneğidir yazdı, ve özellikle de Birinci Değişiklik: için misilleme gelen sevilmeyen bireyleri korumak – ve bastırma kendi fikirleri ….

Gizlilik ve diğer ulusal çıkarlar

Teknoloji politikası, Irak ya da sağlık savaşın belki de değil gibi yüksek profilli iken, 2008 başkanlık kampanyasında önemli bir konuydu. Teknoloji politikası patent reformu genişbant çoğalması her şeyi kapsayan geniş bir alan olmasına rağmen, büyük başkan adayları hükümetin gizlilik ve diğer ulusal çıkarlar arasında grev gerekir gerekli dengeyi ele. Bu, ABD Senatosu görev adayların özellikle doğruydu. Bu vücudun, federal gizlilik hukuku ihlal istihbarat ajansları kendi ağlarını açtı telekomünikasyon şirketleri için geriye dönük dokunulmazlık önerdiği bir tasarı, S. 2248, birincil kampanya sezon yüksekliği sırasında tanıtıldı. Senatör John McCain, bu tasarı üzerinde yorumda, o ve “Amerikalıların gizliliğini korumak güçlü bir destekçisi”, geriye dönük dokunulmazlık söz konusu davada haklı olsa bile, “Kongre sağlamak hükümler içermelidir olduğunu belirtti Amerikalıların özel kayıtları olacak değil daha böyle ele alınması. ” (1) Benzer şekilde, Senatör Barack Obama başkan olarak, o “ve dijital çağ için gizlilik korumaları güçlendirmek… Kişisel gizlilik ihlali için hükümet ve iş hesap tutmak için teknolojinin gücünü.” Edeceğini duyurdu (2)

Adaylar gizlilik hakları ve terörle savaş arasındaki gerginliği ele ederken Ama onlar gizlilik ve diğer kamu hedefleri arasında benzer bir gerilim sivil dava bağlamında çözülmesi gerektiğini nasıl hakkında çok az dedi. Davacılar giderek kendi kimliklerini açıklayacak anonim internet hoparlörleri zorlamak için sivil mahkeme celbi işlemi kullandığınız gibi bu konu, son yıllarda özellikle önemli hale gelmiştir. Ama ne Medeni Usul, ne de karşılaştırılabilir mevzuat adresi Federal Kuralları internet aracı davacılara internet kullanıcıları hakkında özel bilgi vermek zorunda gerektiğinde sorunu.

Bu konuda yasal bir sessizlik sonucunda, mahkemeler bu soruyu cevaplamak için en az beş farklı testler geliştirilmesi, yaygın farklı sonuçlar ulaşmıştır. Bu testler farklı unsurları gerektirir veya başka birbirine çok az benzerlik yana, açıklama için bir üniforma ulusal standart eksikliği, ve henüz başka tamamen yeni test için potansiyel, davacılar, aracılar ve hiçbir rehberlik bırakarak, önemli karışıklık sonuçlandı İnternet kullanıcıları, aksi takdirde gizli bilgilerin açıklanmasını haklı hangi şartlar anlamak için.

Imagining Yeni Legalities

Yeni legalities Hayal gizlilik ve özel / kamusal ayrımı hakkını inceleyerek meşru bireyler üzerinde kolektif organlar tarafından ve onların vatandaşları üzerinde hükümetler tarafından icra edilebilir formları ve gücünün sınırlarını haritalama önemli bir yol olduğunu bize hatırlatıyor. Bu kitap onlara gizlilik tehditler ve rejoinders kapsamlı bir bakış sağlamak istiyoruz vermez. Bunun yerine gizlilik birkaç farklı anlayışlarını dikkate alır ve kamu / özel ayrımı bazı çağdaş sorunlar karşı karşıya yasal yaratıcılık örnekleri sağlar.

Bu, ilk üç domains- -The gizlilik anlamları ölçme samimiyeti içeren tarafından da göz için bir bağlam sağlar samimi ilişkiler; İkinci, karıştığı ceza muhakemesi, özellikle 4. değişiklik; ve dijital çağda bilginin üçüncü, adresleme kontrolü. İlk iki alan özel olduğu iddia hükümet hakim olduğunda klasik yani özel / kamusal ayrımı ihlalleri, örnekleri olarak alınır ne örnekler sunmak. Üçüncü gönüllü bilgilerin dolaşımı ve ve bu bilgilerle ne kontrol alır sorusu ile ilgisi yoktur.

Hiç More Than Temel

Devletler onsekizinci yüzyılda Hakları Bill onayladı zaman, Dördüncü Değişiklik basit görünüyordu. Bu hükümet olmak üzere vatandaşların hakkına saygı gerektirir “mantıksız aramalar ve nöbetlere karşı, onların kişiler, evler, gazetelerde ve etkileri sabitleyin.” Tabii ki, “kağıtlar ve etkileri” artık dijital ve hükümet casusluk böylece daha savunmasızdır. Ama en büyük tehdit bizim gizliliğini korumak için kendi zayıflama çözmek olabilir. Oxford’un Ayrılmaz Hakkı serisinin bu güçlü yeni cildinde, hukuk uzmanı Stephen J. Schulhofer başlık diyor Dördüncü Değişiklik zamankinden daha gerekli, hala savunuyor. Havaalanı vücut taramaları, sokaklarda uyuşturucu testi ve agresif polis devriye veri madenciliği itibaren, gizlilik gibi daha önce hiç saldırı altında – ve biz sadece buna alışmak ediyoruz. Ama eğilim demokrasinin kendisi ayağı tehdit ediyor, Schulhofer korur. “Hükümet gözetim, en çok satan kitaplar okuyan yaygın olarak kabul gören din uygular ve orta-of-the-road siyasi görüşleri yapışır ortalama vatandaş endişe olmayabilir,” diye yazıyor. Ama gözetim “, seçtikleri okumak için ne düşündüğünü söylemek ve gibi düşünen diğerleri ile ilişkilendirmek için kendi özgürlüğünü ürpertici.” Azınlıklar, muhalifler ve alışılmışın dışında düşünürler, üzerinde ağırlığında Hepimiz etkilenir, diye ekliyor. “Sınırsız arama ve gözetim yetkileri soğuk konuşma ve din, yaratıcılık dedikodu inhibe ve nemlendirin, onlar siyaset zayıflatmak ve herkes için sosyal yaşam impoverish.” O sokak durur, ırksal profilleme, elektronik gözetim, veri toplama ve ulusal güvenlik talepleri gibi konuları inceler gibi Schulhofer, tarih ve Dördüncü Değişiklik korumaları nüansları zengin bir hesap sunar. Dördüncü Değişiklik, o bize hatırlatıyor, açıkça gizlilik istilaları yetkisi – ama gerekçe ve hesap, özgürlük ile kamu güvenliğini uzlaştırmak şartları gerektirir. Anayasa hukuku derin bir kavrayışa sahip özel durumlarda ayrıntılı bilgi birleştiren, hiç daha fazlası Essential bu önemli tartışma üzerine bir sofistike ve düşünceli bir bakış açısı sunuyor.

Politika ve Toplumsal Yaşam Bütünlüğü

Gizlilik bilgi teknolojisi ve dijital medya ile ilişkili en acil konulardan biridir. Bu kitap insanların gerçekten şikayet ve ihlal edildiğini gizlilik protesto zaman umurumda ne çoğu kişi bu toplumsal yaşama önemli olduğunu anlamak kendisi-bilgi paylaşımı eylemi olmadığını iddia -. Ama bilgi uygunsuz, yanlış paylaşım

savunarak gizlilik endişeleri sadece kişisel bilgileri üzerinde denetimi hakkında endişe sınırlı olmamalıdır, Helen Nissenbaum bilgileri işyeri, sağlık, okullar, ya da aile ve arkadaşlar arasında olsun farklı sosyal contexts- yöneten normlarına göre dağıtılır ve korunması gerektiğini ifade sayaçları. O daha karanlık aslında kamu ve özel, bilgilendirme birçok güncel gizlilik politikaları arasındaki temel farklılıklar, onların açıklık daha uyardı. Gerçekte, çağdaş bilgi sistemleri, alarm bize sosyal normlar ve değerler için bakılmaksızın işlev ve böylece toplumsal yaşamın dokusunu zayıflatmak gerekir sadece.

Hesap Verebilirlik ve İşbirliği Davalı

O kadar çok sorun gitmiş gerekmez. PACER olarak bilinen federal mahkemelerin elektronik kamu erişim programı, şimdi bu durumda dosya numarasını bilmek bile gerekli değildir internet.2 üzerinde anında bilgi vaka belgelere erişmek ve hulasa herkes izin; uygun bir indeksleme sistemi bir Departed içinde davalı name.3 ile milletin her bölge mahkemesinde ceza davaları üzerinden arama yapmanızı sağlayan, sıçan aslında Billy Costigan adında bir gizli polis. Bireysel kim suçunu kabul ve ceza bedel karşılığında soruşturma veya cezai suç eski yargılanması yardımcı kabul eder – – Costigan yerine işbirliği sanığın olsaydı Ama suç patronu onun laptop.4 onun kendi denetimi yapmış olabilir

Bu, yenilik mahkeme erişimi geleneksel modeli dönüştürdü. Federal mahkeme kayıtları her zaman kamu denetimine açık olmuştur, 5 ama pratikte kayıtlar bireysel vaka files.6 kilitli, kağıt adamış danışmak için bölge mahkemesi katip’ın ofisine seyahat etmek, sadece zaman ve kaynak olanlara kullanılabilir dosya dolapları, mahkeme kayıtları bir devlet muhafaza edildi “pratik bilinmezlik.” 7

Bir fare tıklaması ile, herhangi bir ceza davası, hatta kapalı bir birini çağırmak için halkın keşfedilen yeteneği hükümet bilgilerine popüler erişim hakkı için bir dinmeyen zafer gibi görünmektedir. Biz kamu kurumlarında açıklık değer – bize bu kurumların çalışma, yaptıklarını takdir, ve bir anlamda korumak nasıl anlamamıza yardımcı olur, çünkü vatandaş olarak bizim hakkımız 8 “‘[bizim] hükümet kadar ne’ hakkında bilgi sahibi olmak” Bunların üzerinde kontrol. Duruşmalarda, açıklık, uzun, hükümet gücünün kötüye kontrol kamu işlerinin haberdar tartışma teşvik ve sisteme kamu güvenini artırmak için yardımcı olarak kabul edilmiştir. …

Ceza adalet sistemi

Şimdi federal mahkeme kayıtları çevrimiçi mevcut olduğunu, herkes ceza davası anında internet üzerinden dosyaları elde edebilirsiniz. Ama bu bilgi akışı dizginsiz cezai soruşturmaların bütünlüğü, savcıların hesap ve tanıkların güvenliği de dahil olmak üzere ceza adalet sisteminin birçok hedefleri ile temel gerilim içinde olduğunu.Aynı zamanda diğer hedefleri soruşturma onlara yardımcı sanıkları işbirliği kimliğini koruyarak niyet savcıların davranış değiştirdi. Savcılar ve mahkemeler cooperators işe ve ödüllendirilmektedir hangi işlemi gizlemek için işbirliği gibi, bilginin değerini aşağılayıcı İnternet kullanılabilirlik riskleri yerine daha fazla kamu anlayış sağlayan elde.

Orada elektronik erişim gizlilik etkilerini dikkate burs büyüyen bir organdır, ama edebiyat henüz ceza adalet sistemi açısından bu konuları ele değil. Bu madde her zaman kamu olmuştur ama elde etmek geleneksel zordu olan bilgilerin genişleyen uygunluğa savcı ve mahkemelerin ürkek tepkiler üzerine odaklanarak bu boşluğu doldurmak için başlar. Böyle kaçırma işbirliği, esasen düzensiz ve kaprisli uygulama duyarlı önemli bir kolluk aracı bağlamında özellikle rahatsız olduğunu. Madde tanımlayan veriler ile gerçek bağlamında detaylı savunma ve işbirliği anlaşmaları sistematik açıklama ile çevrimiçi erişim çiftleri sınırlamalar, redacted ki bir yaklaşım önermektedir. Hakiki hükümet gözetimi yapmaya kamuoyunu ve basın sağlarken Bu öneri, gizlilik ve güvenliğini korumak istiyorum.

GİRİŞ

Polis ona karşı kanıt topluyor biri – Jack Nicholson tarafından oynanan Martin Scorsese’nin filmi The Departed, 1 suç patronu Frank Costello, ise, ekibi bir sıçan olduğunu öğrenir. Sıçan kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla, Costello, bir barda adamlarını toplar tam adlarını ve sosyal güvenlik numaralarını yazmalarını emreder ve onu kendi kayıtlarını bakmak için daha sonra el polis gücü kendi köstebek bilgi sunar .

Güvenlik ve Gizlilik

Kasım 2010 Kongre seçimlerinde, otuz üç eyalet bu toptan hareket Internet.10 Kayıp üzerinde belirgin oy pusulalarının dönüşü izin gibi döner güvenli veya özel olup olmadığını dikkate bilgilendirilir. Bu maddede, farklı yaklaşımlar ile ilişkili farklı Internet oylama türlerini, güvenlik ve gizlilik sorunları araştırmak.

Bölüm I İnternet oylama başlığı altında faaliyet türlerini ve takip oylama sistemlerinin türlerini inceler. Bölüm? oylama sistemlerinin türleri onlar için geçerli avantajları ve tanımlama İnternet oylama dezavantajları, gözden. Bölüm III bazı azaltıcı ve ağırlaştırıcı faktörleri tartışır. Parça tv özel ve kamu seçimler arasında bazı farklılıklar içermektedir. Bölüm V kağıdı varmıştır.

I. İNTERNET OY NEDİR?

dönem “İnternet oylama” teknolojileri geniş bir yelpazede karşılamak için kullanılır.Bu maddenin amaçları için, ben teslim oyların durumuna kontrol ve resmi veya kampanya web sitelerinden yarışları hakkında bilgi edinme, seçmen kaydı gibi faaliyetleri hariç. Aksine, ben elde ve potansiyel interneti kullanarak işaretli oy pusulalarını dönmek için seçmenler tarafından kullanılan eylemler başvurmak için “İnternet oylama” düşünün.

Sistem adanmış ya da oylama olmayan adanmış olup olmadığını sistem, boş oy pusulaları veya sandık dönüşü için kullanılıp kullanılmadığını 11, ve sistem bir seçim görevlisi tarafından denetlenir olup olmadığını: Bu Bölümde, Internet oylama teknolojileri içinde üç büyük bağımsız faktörler anahat . İnternet oylama, dahil güvenliğini etkileyen birçok faktör vardır:

* Güvenlik analizi türleri analizini gerçekleştirir yazılım ve donanım dahil sisteminin, gerçekleştirilemedi ve ister analiz herkese açıktır.

* Sistem özel veya açık kaynak yazılımı kullanır olsun.

* Içeriden tehdidine karşı sistemdeki korumalar. …

Internet oylama

İnternet oylama öncelikle kolaylık nedeniyle, çoğu seçmenlere cazip bir kavramdır (“neden ben uygun bir zamanda benim pijama oy veremezsiniz”) nedeniyle teknolojinin çekiciliğini hitap ederken. Ancak, Internet oylama gibi bankacılık işlemleri veya alışveriş gibi online işlemlerin diğer türlerinden temelden farklıdır. Bu maddede, farklı internet oylama türleri, güvenlik ve gizlilik açısından avantaj ve dezavantajlarını açıklar ve alanın tarihi ve evrimi üzerine bir bakış açısı sağlamak.

Pijama oy uygun olabilir. Bu sadece sayılmasını sayacaktır garanti edemez.

– Mitch Trachtenberg1

Biz güvenli bir şekilde [İnternet oy] yapmak henüz teknoloji yok, ve bir on yıl veya daha fazla olmayabilir.

– Ron Rivest2

Bir hükümet seçim internet üzerinden yapmak istemiyorum şeydir.

– Ben Adida3

[T] oylama engelleri kaldırmak için o ivme bugünün güvenlik technology.4 sınırları rağmen internet oylama doğru pervasızca acele bazı devletlerin neden korku, bir

GİRİŞ

İnternet oylama bu yönde hareket sıklıkla güvenlik ve gizlilik konularında dikkate alınmadan olur ki “Açıkçası” iyidir. karinesi oylama artan kolaylık özellikle Ayrıca technology.5 ile daha rahat genç seçmenler arasında, katılım artacak olmasıdır, İnternet oylama yurtdışı ve kimin hak üniformalı ve altında korunmakta olup askeri voters6 için geliştirilmiş seçmen katılımının için fırsatlar sunmak iddia ediliyor Yurtdışı Vatandaş Mektupla Oy Yasası (UOCAVA) Bu amaçla .7, Askeri ve Yurtdışı Seçmen Güçlendirme Yasası (HAREKET) yerleşim internet üzerinden kullanılabilir boş oy pusulaları yapmak gerektirir ve kırk beş boş oy pusulaları kullanılabilir olduğunda arasındaki gün ve süre için gerektirir Yasa bu requirement.9 sahip görünmüyor olsa da belirgin ballots.8 alınması Bazı bölgelerde, internet üzerinden işaretli oy pusulalarının dönüş sunmak için yerellikleri gerektiren bu iki gereksinimleri yorumlamışlardır

Gizlilik Tüketicilerin Anlama Pazarı

Bu makalenin amacı sitelerinin soruşturmak için ‘gizlilik kuralları veya siteler değil, uygun tüketicilerin ısrar etmek’ bilgileri online tüketicilerin başarısızlığını açıklayan yapısal nedenler rol oynadığını anlaşmazlık değil. Oldukça, tüketicilerin online olarak gizliliğinizi korumak için başarısızlık olarak çevrimdışı da sınırlı tüketicinin bilgisine isnat edilebilir düşündüren ulusal temsili araştırma bulgularını, olduğunu. Ankete Katılanların çoğu doğru tüccar bilgi paylaşımı konusunda düzenlemeler etki özgü olduğu anlaşılmaktadır. Katılımcıların alanları kuralları olan var olan ilgili, ancak, sadece sporadik doğru idi. Bizim analiz pazarlamacılar güçlü gizlilik koruması talep tüketicilerin teşvik için yollar arayanlar ikilemi vurgulamaktadır ve hükümet katılımı farklı düzeylerde önemini göstermektedir.

PAZAR GİZLİLİK ÇIKMAZI

Amerika Birleşik Devletleri’nde, eyalet ve federal yasa genellikle firmaların kişisel bilgilerini kullanabilir ve çevrimiçi ve tuğla-harç dünyasında tüccarlar ile uğraşırken kendi gizlilik riskleri değerlendirmek için hangi kuralları öğrenmek için bireylere o kadar bırakır. tutarlı bir düzenleyici düzeni eksikliği açık piyasa tarihsel bir Amerikan geleneği olmuştur, ve pazarlamacılar ve pazarlama savunuculuk gruplarının önemli yeni işletmeler olacağını ikna regülatörleri var kısmen düzenleyiciler tarafından dikkatsizlik ve ihmal sonucu kısmen, kısmen bir inanç olabilir çarşı gizlilik agresif bir duruş (Turow 2006) tarafından zarar.

Bu düzenleme kapsamında, Amerikalılar sorununa çelişkili bir yaklaşım var görünüyor. Bazı araştırmalar, şirketlerin kendilerine verileri hakkında yolları hakkında dikkatli olduğunu göstermektedir. Örneğin, danışmanlık Gizlilik ve Amerikan Business tarafından bir anket (1999 yılında otuz dört yüzde vs) çoğu şirket “onlar uygun ve gizli bir şekilde topladığımız kişisel bilgileri ele yok inanıyordu 2002 yılında Amerikalıların bu elli altı yüzde bulundu “(Westin 2003). Aynı zamanda, araştırma kendileri hakkında bilgi vazgeçerek sakıncası yoksa gibi insanların online ve offline pazarda davrandığını göstermektedir. Madden ve diğ. (2007) Pew Internet ve American Life Project en internet kullanıcıları çevrimiçi onlar hakkında mevcut bilgilerin miktarı hakkında endişe değil, ve çoğu bu bilgileri sınırlamak için adımlar yapmayız “bulundu. …

Çalışma gizlilik düzenleme

Çalışmalar Web sitelerinin genel yapısı çevrimiçi tüccarlar onlarla başa çıkmak için bir koşul olarak gizlilik bazı yaklaşımlar almasını talep uzak tüketicilerin açar öneririz. Bu makalede, bir gizlilik pazar yokluğu da gizlilik düzenlemelerin halkın eksik bilgi isnat edilebilir olduğunu gösteren bir ulusal temsili anket bulguları sunuyor. Katılımcıların çoğu doğru tüccar bilgi paylaşımı konusunda düzenlemeler etki özgü olduğu anlaşılmaktadır. Katılımcıların alanları kuralları olan var olan ilgili, ancak, sadece sporadik doğru idi. Çalışma gizlilik düzenleme tutarlı bir ulusal politika yokluğunda eğitim için en iyi yaklaşımlar hakkında soru işaretleri uyandırmaktadır.

**********

Çalışmalar sürekli bireyler, gizlilik politikalarını okumak veya çevrimiçi işlemler (Graber, D’Alessandro, Johnson-Batı 2002 sırasında toplanan kişisel bilgilerinizi korumak için gerekli önlemleri eğer hiç, nadiren, insanları onlar hakkında kişisel bilgileri öğrenme şirketler hakkında endişeli olduğunu gösterirken; Vila , Greenstadt ve Molnar 2003). Başkaları üzerinde gizlilik arttırıcı Web sitelerini tercih götüren gizlilik için bir online pazar olduğu gibi Nehf (2007) ve Pitt ve Watson gibi (2007) notu, tüketicilerin hareket yok. Nehf sorun online dünyada yapısında yatıyor sonucuna varmıştır. Bu online pazarı tüketicilerin “diğer nitelikleri daha az belirgin hale gizlilik diğer hedefleri takip” için onların bilgilerini korumak yönünde gerekli hassasiyeti bırakın böyle organize, (Nehf 2007, 355) ‘dir.

I-Güvenlik Teşvik

Halen, Internet gizlilik standartları net ve göze çarpan gizlilik politikasında kendi bilgi uygulamalarının sağlanması ve TRUSTe gibi gizlilik mühür programlarına katılım için web sahipleri gönüllü katılımı dayanarak, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından belirlenen edilmiştir . Ancak, tüketiciler tamamen mühürler (Rifon, LaRose, ve Choi 2005) sağlamak ve en politikalarını (2003 Turow) okumaz anlamak için görünmüyor.Biz gizlilik politikaları ve mühürler, tüketicilerin kişisel bilgilerinin paylaşımı etkilerini anlamak için yeterli bilgi vermeyin öneririz, ne de koruyucu eylemleri ve güvenli çevrimiçi davranışları yapmaya tüketicileri motive yapmak. Haber için farklı bir model kişisel bilgi açıklamaları ile ilişkili olumlu ve olumsuz potansiyel sonuçları, dikkate tüketicilerin isteyebilir biri gereklidir.

İstenmeyen müdahalelerine saptırma ise tüketicinin bakış açısı, gizlilik ve güvenlik önlemleri, kişisel bilgilerin serbest bırakılmasını gerektirmez birlikte yönetmek itibaren, tüketici gizlilik iki temel boyutları (, Lee ve LaRose 1994 bakınız Goodwin 1991) paralel. Online gizlilik sonra interneti kullanırken istenmeyen açıklamalar ve davetsiz misafirleri önlemeye eylemler olarak davranışsal açıdan tanımlanabilir. Gibi, tüketiciler kendilerini, kendi bilgilerini ve kendi bilgisayarları korumak eylemler içine tercihlerini çevirmek. Biz bilinçli seçimler yapmak ve çevrimiçi gizlilik tehditlere karşı onları kalkan edecek uygun davranışları yürürlüğe böylece gerekli bilgi ve becerilere sahip tüketicilere silahlanma, kişisel güvenlik koruma biri olarak sorunu kavramsallaştırma. E-, bir i- ya da bir tanıdık bir kavram online versiyonu göstermek için bir siber ekleyerek yaygın bir uygulama sonrasında, biz i-Emniyet bizimki diyoruz.Sonuç i bilgisini simgeleyen aynı zamanda bireysel kişinin bilgileri ve geniş ağınızı korumak için oynamak gerektiğini rolünü vurgulamak, kasıtlı çift entendre olduğunu.

Web sitesinin gizlilik politikası

Sosyal bilişsel teori kullanarak, bu çalışmada deneysel açık gizlilik uyarıları, bir Web sitesinin gizlilik politikasında belirtilen veritabanı bilgisi ile ilişkili uygulamaların yararları ve riskleri açık, göze çarpan ve özlü sunum etkilerini inceler. Uyarılar ama bir gizlilik mühür varlığında, bilgi uygulamaları ile ilişkili risklerin algılamalarının artması ve açıklamalara azalmıştır. etkileri de tüketici gizlilik öz-yeterlik ve gizlilik katılımı ile yönetilir edildi. Sonuçlar tüketici gizlilik özdenetim çabalarının bir parçası ve tüketici davranışlarını anlamak için gizlilik sosyal bilişsel paradigmanın kullanımı gibi gizlilik uyarıları gelişimini desteklemek.

I-GÜVENLİK SORUNU

Nasıl biz onların gizliliğini çevrimiçi koruyacak davranışlarda bulunan Internet tüketicilerin motive edebilir? Gizlilik tehditler alarm verici boyutlara ulaşması gibi bu soru önem artmaktadır varsayar. National Cyber ​​Security Alliance tarafından yapılan tüketicilerin bilgisayarların son multicity denetiminde, dört-beşte spyware (Ulusal Siber Güvenlik İttifakı 2004) ile enfekte edildi. Tüm kimlik hırsızlık Tek sekizinci spyware, online işlemler, virüsler, phishing ve (Better Business Bureau 2005) dahil olmak üzere çevrimiçi kaynaklardan atfedilir. % 7 den 2001 yılında dünya çapında artık spam tüm e-posta üçte ikisi (2005 MessageLabs), (2004 Brightmail). Tüketiciler, yanı sıra Web sitesi sahipleri, yazılım geliştiriciler ve politika yapıcılar, gizlilik (Milne ve Culnan 2004) korunmasında rol oynamalıdır. Ancak, tüketicilerin üzerine denir (Tüketici Raporları 2004; 2004 PC Magazine), çevrimiçi gizliliklerini korumak için önlemler şaşırtıcı dizi kararnameler: güncelleme virüs koruması, zihin güvenlik ayarlarını, indir yamaları yüklemek güvenlik duvarları, ekran, e-posta, spyware kapatıldı , şifreleme dağıtmak, çerezleri kontrol tarayıcı korsanları, ve blok pop-up savuşturmak. Nasıl ortalama tüketici gizlilik koruma soyut ve karmaşık neden askere olabilir ve sonuçta, ağ güvenliği?

Sosyal Ağ ve Çevrimiçi Gizlilik

Bu çalışma gizlilik sorunları ve nasıl kendi davranışları bu bilinçle, yanı sıra online sosyal ağ ortamında güven rolü etkilenir onların bilincini keşfetmek, çevrimiçi gizlilik Facebook kullanıcıların algılarını araştırmaktadır. Bir kesitsel araştırma tasarımı kullanılmıştır. Örnek çerçevesi Facebook arkadaşlarınızdan bir ağdır; 285 anket yanıtları yüzde 47.5 bir yanıt oranı veren toplanmıştır. Facebook kullanıcılarının yarısı gizlilik bilinci yüksek bir seviyede olması üzerinde çalışmamız; Ancak, belirsizlik unsuru açıktır. Gizlilik endişeleri özellikle bilgi üçüncü tarafların Facebook kullanıcıların erişim ‘ilişkin yaygın. Kullanıcıların dörtte üçü sıkı kontrollere kendi gizlilik ayarlarını değiştirmiş içinde, gizlilik kaygıları büyük ölçüde istenir. gizlilik ayarlarına değişim için en aktif dönemi Facebook’un gizlilik yaklaşımını çevreleyen tartışmalara bir yanıt yansıtan, 2010 oldu. Kullanıcıların sadece dörtte biri Facebook güveniyorum, henüz kullanıcıların çoğunluğu Facebook ve kullanıcıların hem kullanıcıların bilgilerini korumak için eşit yükümlülüğü olduğuna inanıyorum.

Anahtar Kelimeler: gizlilik; güven; sosyal ağ; Facebook

GİRİŞ

sosyal ağ fenomeni dünyada milyonlarca kullanıcı hayatını tüketen. 1997 (Boyd ve Ellison, 2008) ilk sosyal ağ sitesi, SixDegrees.com başladığından bu yana, sosyal ağ çılgınlığı tüm beklentilerin ötesinde büyümüştür. Nielsen (2009) internet kullanıcılarının üçte ikisi sosyal ağ kullanarak ve siteleri takip ediyorum edilir bildiriyor. sosyal ağ sitelerinin kabul oranı bireylerin sanal topluluğun bir parçası olmak için arama gibi görüşler paylaşmak ve bağlanmak ve benzer ilgi insanlarla sosyalleşmek, büyümeye devam ediyor (Chaffey ark., 2009). Sosyal ağ kullanıcıları riskler (Rosenblum, 2007) kayıtsız sık sık, çevrimiçi ağlar aracılığıyla açıkça ve özgürce hayatlarını bir kısmını yaşayan rahat görünmektedir. Gizlilik riskleri sosyal ağ sitelerinde hafife eğiliminde iken, gerçeklik internet kamusal dünyada milyonlarca kullanıcı etkileşim ve son derece açık ve kamu ortamda sosyalleşme demektir.Koruyucu kontroller aktif sonradan çevrimiçi gizlilik aşındırır kişisel bilgilerinin, kontrolünü kaybetme sosyal ağ kullanıcılarının risk kullanılmadığı sürece. Lider sosyal paylaşım sitesi Facebook geçtiğimiz günlerde 500 milyon kullanıcı (Wortham, 2010) bir dönüm noktasına ulaştı. Web sitesi 2006 yılında bir kamu erişim modeli oldu beri web sitesinin büyüme olağanüstü olmuştur: Facebook kullanıcıları için yeni özellikler ve hizmetler sunmak, gelişmiş ve hızla ticari etti. Onların gizlilik için bir kayıp: Ancak sürekli gelişim kullanıcıya fiyata geldi. Facebook kullanıcıları çevrimiçi sosyal ağ üzerinde gizlilik içinde ihmaller konusunda artan bir endişe sergilemeye devam ediyor. Facebook, varsayılan olarak, (Rothery, 2010) tüm kullanıcıların bilgileri kamuya açık hale ne zaman endişe Aralık 2009 yılında zirveye ulaştı. gizlilik Facebook ‘ın devam ihmaller çevreleyen tartışmalara son aylarda medyanın spot olmuştur ve sosyal ağ sitelerinde gizlilik konu dünya çapında bir tartışma haline gelmiştir. Bu çalışma, bir sosyal ağ bağlamında çevrimiçi gizlilik Facebook kullanıcıların algılarını inceliyor. Gizlilik sorunları ve davranışları üzerindeki bu bilincin etkisi Facebook kullanıcıların mevcut farkındalık yakından incelenir. Gizlilik şiddetle güven ile ilgilidir.Facebook kullanıcılarının gizlilik algıları oluşturulduktan sonra Facebook güven düzeyleri de değerlendirilir.

Kağıt bir online, bir çevrimdışı güven ve gizlilik kavramları değerlendiren edebiyat akımı vücudun genel ve sosyal ağ ortamı ile başlar. Lider sosyal paylaşım sitesi Facebook, sonra yakından sonradan gizlilik yönelik tutum değişikliği iş evrim açısından incelenmiştir ve. literatür bu araştırma için kullanılan metodoloji bir arıza takip edilmektedir. …

İnternet Gizlilik Maliyetleri

Anahtar Kelimeler

İnternet, sosyal ağlar, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, gizlilik maliyetleri

Özet

Sosyal medya platformları aracılığıyla erişilebilen kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) artan evren, modern medya ortamında rolü ve gizlilik doğası hakkında yeni sorular yükseltiyor. UGC üzerinde ön çalışmalar kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üretiminin bir sonucu olarak bireysel gizlilik olası sonuçlarını tanımlayan kendilerini endişe ederken, nispeten az şu aslında UGC yaratıcıları tarafından yaşanan gizlilik ihlalleri türleri hakkında bilinmektedir. Bu çalışma UGC üreticilerin giderek artan sayıda gösteren önceki araştırmaları destekliyor. Büyük Orta batı üniversitede yapılan bir anketin bulguları, en azından üniversite öğrencileri arasında UGC oluşturma davranışları, neredeyse her yerde olduğunu belirtti. Bulgular UGC yaratıcıları çevrimiçi kişisel olarak tanımlanabilir UGC oluşturarak mümkün sosyal sermaye kazançlar için tanıdıklarından gizlilik gibi istenmeyen pazarlama iletişimi gibi maliyetleri ve istenmeyen gelişmeler ödemek sonucunu desteklemektedir. Analiz gizlilik ihlalleri bireylerin sosyal medya platformlarına UGC katkıda bulunan zamanın ölçüde ilişkili olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca, UGC yaratıcıları daha ciddi daha az sıklıkla yaşanan daha büyük düzenlilik ile yaşanan gizlilik ihlalleri algılarlar.

Giriş

Son on beş yıl içinde, izleyiciler ve kitle iletişim üreticileri tarafından işgal rollerin geleneksel anlayışların giderek kullanıcı çevrimiçi kendi içeriklerini oluşturmak için izin Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler ve internet (BİT) ışığında meydan edilmiştir. Birçok web tabanlı medya izleyici etkileşim için fırsat çeşitliliği ve çevrimiçi dünya genelinde toplumların (2008 Acar içinde oluşturulan ve değerlenir yolu mesajlarına temel değişikliğin kanıtı olarak kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) artan evreni atıf var; Boyd ve Ellison 2007; van Dijck 2009; Gonzales ve Hancock 2008; Walther 1996).

UGC nispeten yeni artış sonucunda, endişe büyük bir yeni medya manzara bireysel gizlilik sonuçları hakkında ifade ediliyor. Bu bakış açılarının çoğu kimlik hırsızlığı, iş kaybı / ret yaşıyor, ya da sadece kişisel çevrimiçi ağlarına yüklenen içerik utandım olan riskler verilen kendi yaratıcıları tehlikeli olarak UGC boya. Modern araştırmacılar UGC yaratıcıları kendi davranışlarının risklerini ve yararlarını nasıl algıladıklarını keşfetmek yoluyla bu riskleri hitap ediyor. Bu araştırmalar UGC fenomen hakkında anlayışların üretmek için önemli olmakla birlikte, soruşturma bu hat büyük ölçüde keşfedilmemiş kişisel olarak tanımlanabilir UGC yaratma sonucunda farklı gizlilik ihlalleri ile bireylerin gerçek bir deneyim ilişkin temel bir soru bırakır. UGC yaratıcıları gerçekten birbirlerinin fotoğraflarını gibi için kendi kişisel yaşamlarını feda ediyorsunuz, birbirlerinin yazılarda yorum ve çevrimiçi benzer ilgi olanlar ile bağlantıları yapmak?

Literatür İncelemesi

Courtois, Mechant De MAREZ ve (2009) Verleye “yaratıcı çaba belirli bir miktar yansıtan, içerik internette kamuya açık yaptı. UGC profesyonel rutinleri ve uygulamaları dışında oluşturulan ve farklı şekillerde ve boyutlarda var olan” olarak tanımlanan UGC ( s.111). Ellison, Heino ve Gibbs 2006;, medya manzara giren UGC hızlı artış, sosyal ağ platformları, blog forumları ve online tanışma siteleri (Debatin, Lovejoy, Horn ve Hughes 2009 yayılması yoluyla görülebilir Leung 2009; Weisbuch Ivcevic ve Ambady 2009). Sadece yedi yıl içinde, sosyal paylaşım sitesi Facebook sitesi her gün erişmek yarısı 750 milyon üzerinde küresel kullanıcıların oluşan bir ağ haline geldi. ortalama Facebook kullanıcı içeriği 90 adet (web bağlantıları, haber, blog gönderileri, notlar, fotoğraf albümleri, vb katkıda …

Hacker Çağında Gizlilik

Aynı zamanda, o kadar kişisel ve özel web üzerinden veri-ders bilgi terabayt logaritmik artar. Dünyanın en genişleyen dijital içerik kitap halinde basılmış ve bağlı olsaydı 487 milyar gigabayt anda, veri akışının insanların oturum fazla olarak Pluto Dünya’dan on times.12 germek ve ilk kez dijital kitleleri katılacak bir yığın oluşturacak Özel veriler yalnızca amaçlanan partilerin ve amaçlar için kullanıldığını sağlarken siber tehditlere gelişen biz veri güvenliğini yapmak nasıl özel data.13 korumak için çağrıları yapmak kaçınılmaz olarak, genişletmek?

Denge gerektiği durumlarda, ne yazık ki uluslararası düzenleyici iklim orantısız olduğunu. Uluslararası hukuk veri gizliliği lehine dengesiz yatırır. Avrupa Birliği’nin 95/46 / EC14 (Direktif) veri gizliliği düzenleme standartlarını belirleyen ve devletleştirilmiş veri gizliliği yasalarına karşı kablolu ülkeler arasında bir eğilim kolaylaştırdı. Profesör Graham Greenleaf belirttiği gibi ilk kapsamlı ulusal gizlilik hukuk (İsveç, 1973) aşağıdaki az kırk yıl içinde, yetmiş altı ülke suit.15 takip, “[t] o veri gizliliği yasaları küresel yayılıyor olduğunu ortaya resim ve bunların sayısı ve 2000 yılından bu yana hızlanan coğrafi çeşitlilik “16

Yedi yeni ulusal öğrencilerin gizlilik 1970’lerde yasalar, 1990’larda 1980’lerde on, on dokuz, bugüne kadar genişleme mevcut oranında bu decade.17 ilk iki yıl içinde, 2000’li yıllarda otuz iki ve sekiz vardı elli yeni yasalar, bu on yıl içinde ortaya çıkacak.özellikle devamsızlık ekonomik açıdan en önemli ülkeleri Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hindistan ve Brazil.18 2011,19 yılında öğrencilerin veri gizliliği yasaları kabul ve Brezilya sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Çin bırakarak, 20, bu yıl böyle bir yasayı geçeceği tahmin ediliyor vardır.

Tasarım gereği, öğrencilerin veri gizliliği yasaları veri paylaşımı, giderek tespit ve kötü amaçlı yazılım, botnet, hizmet saldırıları dağıtılmış reddi, ve Truva atları gibi tehditleri etkisiz hale verilerin büyük miktarda güveniyor veri güvenliği sağlayıcıları önleyen bir gerçeği kısıtlamak. …

Veri Paylaşımı Ve İşleme

Gizlilik ve veri güvenliği payı ikiz hedefleri büyüleyici bir ilişki çok bir çok diğer zayıflatmaktadır simbiyotik. Gizlilik yasaları bu ağır yük veri paylaşımı ve işleme çürümez veri güvenliği ise hissenin adına düzensiz internet izleme, gizlilik emasculates. Bu ters ilişkiye Her iki taraf 2011 yılında onur kırıcı bir çok yaşadı.

Kasım 2011 yılında, siber hırsızlar 360,000 hesapları müşterilerin finansal verileri ve diğer kişisel bilgiler yer verileri alamadı Citigroup hacked.1 sonrası 3.400 Citigroup müşterilerden 2.700.000 $ aldı. müşterilerin kredi kartlarını yanlış veya güvenilmez web sitelerinde kredi kartı numaralarını yazmış olmasaydı, 2 onların tek bir hata Citigroup ile hesap açarak edildi.

2011 boyunca, Suudi Arabistan ve İsrail kısasa kısas okul bahçesinde kavga devam etti. Bunun yerine ticaret hakaret, yasadışı erişilen ve diğer citizens.3 bir on dokuz yaşında bir Suudi ilgili finansal ve kişisel bilgilerinizi yayınlanan ilgili uluslar arası hacker misilleme olarak altı bin Israelis.4 mali detayları da dahil olmak üzere online kişisel bilgilerinizi, yayınlanan, İsrailli hackerlar gizlice elde Kamu disclosure.5 tehdit kredi kartı ve Suudiler binlerce diğer finansal detaylar,

Nisan 2011 yılında, Sony, video oyunu çevrimiçi ağında büyük bir gedik yaşadı.Müşteri verilerinin Birimleri isimleri, adresleri, ve 77.000.000 üzerinde kullanıcı accounts.6 ile ilişkili muhtemelen kredi kartı verileri dahil, tehlikeye edildi

Alarmist duyguları o yardım acele ediyor, daha fazla zarar tehdit ederken, 7 İnternet oldukça kanunsuz “yer” dir. Hemen hemen her türden siber tehditler sıklığı ve sofistike hem de artmaktadır. 8 2005 yılından bu yana, yaklaşık 543 milyon kayıtları 2011 yılında fazla 2.800 veri breaches.9 sonucu kaybolmuş, veri güvenliği uzmanları Alimler, hükümet yetkilileri, gazeteciler, bilim adamları ve bilgisayar tüm katılıyorum “malware.10 olan 403 milyon çeşidini kaydedildi Bu yetersiz güvenlik yükselen bir tehdit olduğunu -…. Belki bir felaket bir “11

İnterneti Telekulak

İnternet yıllar geçmiş çift üzerinde daha yaygın hale geldikçe, suç ve terör faaliyeti için internet kötüye bu tehditlerle başa çıkmak için kendi yeteneklerini geliştirmek için çaba Amerikan hükümet yetkililerini yol açmıştır. İnternetin Ceza kullanımı hükümetin sınırlamaları yararlanmak ve geleneksel devlet telefon telefon dinlemelerine aşmak ilham kaynağı olmuştur Obama yönetiminin Adalet ve Ticaret Bölümleri, Araştırma (“FBI”) Federal Bürosu yetkilileri tarafından liderliğindeki bir görev gücü oluşturmak için, ve diğer kurumlar. Onlar gözetim iletken başlayabilir böylece “standartlarına uyum sağlamak için telefon ve genişbant şirketleri düzenleyen 1994 yılında geçildi,” (CALEA) “görev gücü hedefi Kolluk Yasası İletişim Yardım genişletmek için” hemen bir mahkeme emri ile sunulan sonra bir hedef. “(2)

Şifreli BlackBerry gibi e-posta vericiler, Facebook gibi sosyal ağ web siteleri ve doğrudan ‘peer to peer’ sağlayan bir yazılım da dahil olmak üzere – Başkan Obama’nın görev gücü hükümeti “iletişimi etkinleştirmek tüm hizmetleri gerektirir sağlayacak CALEA hükümler eklemek niyetinde Skype gibi mesajlaşma – Bir dinleme sipariş ile servis eğer uygun teknik yeteneğine sahip olması “. (3) Calea genişlemesi, sosyal ağ siteleri, anlık mesajlaşma, çoklu oyuncular arasında konuşmayı izin oyun konsolları onun kapsamını genişletmek ve internet erişimi ile iletişimi sağlar kelime işlem yazılımı büyük olasılıkla olacaktır. (4)

CALEA ilk dinleme siparişleri verimli ve hızlı uyum sağlayan hizmetler oluşturmak için telefon ve genişbant şirketleri gerektirecek geçildi. FCC önce kullanım için önemli sonuçlar doğuracak, tüm Internet iletişiminde (5) genişleme Voice-over-Internet Protokolü (“VoIP”) teknolojisini kullanarak Internet üzerinden iletişim ile uyum gerektiren Calea bu 1994 versiyonu yorumlanır olsa İnternet Bildiğimiz gibi. İnternet benzersiz mimarisi, tüm internet iletişimi için CALEA bir genişleme internet yenilikçi doğası yanı sıra ulusal güvenlik kaygıları ile ilgili sorunlar yaratacak sonucu özellikle güvenlik için ödünç. Calea önerilen genişleme ücretsiz konuşma ve gizlilik sorunları doğurmaktadır.

Bu Not CALEA genişleyen ilgili çatışan çıkarları inceleyecek ve potansiyel faydaları ve Calea sonuçları bu ölçüde fazla bilgi değişimini haklı çıkarmak için gereklidir sonucuna tartmak. Bölüm II dinleme ve gözetim hukuk bir arka plan vermek, ve bu hukuk alanına giren Calea rolünü kuracak. Bölüm III bugüne kadar genişleme online şirketlerin tepkisini tartışırken yanı sıra genişleme önerisi ve önerilen şartları, ortaya koymak olacaktır. …

TV Derecelendirme Bilgileri

Bu soruşturma derecelendirme bilgiler evde televizyon hakkında kurallar ve düzenlemeler dahil edildiği onların karar verme MPAA televizyon danışma değerlendirmesi ve şekilde ebeveynlerin kullanımını inceler. TV derecelendirme bilgileri, numunenin beklenen küçük bir kısmını kullanmak için en olası veliler, çocuk yetiştirme son derece endüktif (iletişim-odaklı) stili ve TV arabuluculuk son derece değerlendirmeli (tartışma tabanlı) yöntemini kullanmak eğiliminde. Onlar televizyon çocuklar üzerinde önemli olumlu ve / veya olumsuz etkileri olabilir inanıyordu, ve bilişsel ve duyuşsal düzeyinde etkileri ile daha ilgili. İlginçtir, bu ebeveynler arabuluculuk ihtiyacımız eğiliminde çocuklar vardı az: ortalama-yüksek televizyon düşük-orta tüketiciler vardı akademik başarı. Yeni içerik odaklı derecelendirme kampanya ve önümüzdeki V-çip teknolojisi ile ilgili bu bulguların olası yansımaları tartışılmaktadır.

Ocak 1996 yılında, Ev 414-16 oylama ve oylama Senato 91-5 ile, yarım yüzyıl iletişim düzenlemenin ilk büyük yeniden yazma onaylandı. Yeni Telekomünikasyon Yasası biri hükmü elektronik kodlanmış derecelendirmeye dayalı programlama engellemek için yeteneği ile gelmek ABD’de satılan her TV seti gereklidir. Televizyon endüstrisi kendisi gibi derecelendirme içeren sinyalleri yayın gönüllü “şiddet, seks ve diğer uygunsuz malzeme” (Stern, 1996, s. 9 belirtilen), tespit ve kabul ediyorum derecelendirme sistemi geliştirmek için gerekli oldu. Aralık 1996 yılında, Jack Valenti, Amerika (MPAA) ve derecelendirme çaba başkanı Motion Picture Association CEO’su, dört yaş temelli kategoriler ve çocuklar yıllardan içine yayın ve kablolu televizyon genel eğlence programları ayrılmış bir ekran sistemini sundu ikiye programlama: TV M (sadece kitlelere olgun); TV-14 (14 yaş altı çocuklar için uygun olmayabilir); TV-PG (ebeveyn rehberliği önerdi); TV-G (tüm izleyiciler için uygun); (Çocuklar 7 ve üzeri için uygundur) TV-Y7; ve TV-Y (her yaştan çocuklar için uygundur). rating sistemi, bir ay sonra hayata geçirildi.

Puanlar ve V-Chip

Sistem, diyorlar, muhtemelen çok Amerika’nın? lar derecelendirme sisteminin Motion Pictures Derneği gibi çalışacaktır. Ama bu tek başına pratik zorluklar bir olasılıkla içine gitmiş ne kadar düşünce merak o kadar yıkıcıdır. Açıklamasında öncesinde genellikle bir ay veya daha fazla – MPAA oranları 550 12 üyesi derecelendirme kurulu bir yıl pictures. TV programlama 600.000 ‘den fazla saat her yıl ile karşılaştırın. Ağ ve kablo kanalları onlarca havalandırma bu programlama bazıları, sadece havalandırma önce bitmiş veya canlı olarak yayınlanıyor.

Başkan Clinton eğlence seks, şiddet ve değerler üzerine bir toplantı için 29 Şubat’ta Washington, DC, bu TV ve film yöneticileri “getirdi”. Onlara bir derecelendirme sistemi geliştirmek “yardım” için endişeli olduğunu. Ama onlar daha gönüllü katılımcılara göre daha rehine olarak Beyaz Saray’a geldi. Sonuçta, hükümet yayın lisanslarını verir ve onların eylemleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Saraybosna üniversitesi ek önerileri Washington’da hala hayatta. İlk, Kanun bilinen “Safe Harbor” Yasası olarak şiddetli Programlama gelen Çocuk Koruma – Bu, Umarım “çocuk seyircilerin önemli bir kısmını teşkil etmeye oldukça muhtemel olduğunda saatlerinde herhangi bir şiddet içeren video programlama dağıtımı” korusun istiyorum Yüksek Mahkeme beri belirli zaman dilimlerinde programlama üzerine tasarının düpedüz yasağı anayasaya aykırı bulundu olurdu (Brandenburg v. Ohio, 1969 yılında) o şiddetli konuşma o yakın zarar teşvik yalnızca Birinci Değişiklik koruma dışında kalmaktadır.Ancak, Yüksek Mahkeme mevcut makyaj çok güven vermiyor.

İkinci öneri Televizyon Karnesi Yasası olduğunu, televizyon programları ve “şiddet içerikli” için “notu” Onlara yorumlayan kar amacı gütmeyen kuruluşlara hibe sorunu Ticaret Bölümü gerektiren bu değerlendirmeler en az dört kez bir yıl yapılacağı ve ayrıca tespit ediyorum Her programın sponsorları. Yargıtay (Bantam Books v hüküm beri bu öneri de, anayasal gerekçelerle savunmasız olacaktır. …

Federal İletişim Komisyonu

Internet veya Worldwide Web’den küçüklerin erişilebilir eğer “ahlaksız” malzeme göndermek için – federal hapishanede altı yıl 250.000 $ para cezası ile cezalandırılabilir ve yukarı – CDA bir suç yapar. Ayrıca Federal İletişim Komisyonu inceleme kapsamlı bir değerlendirme sistemi konusunu hazırlamak için televizyon ağları gerektirir. Ağlar uymayan Eğer onların önerinin reddedilmesi halinde, FCC bir panel tayin ve ağlar üzerinde kendi derecelendirme sistemini empoze etmek için, ya da, CDA sağlar.

Televizyonda sözde sakıncalı malzeme sansür kolaylaştırmak amacıyla, üreticilerin tüm yeni setleri “V-Chips” install CDA zorunlu. Önceden belirlenmiş bir değerlendirme sistemine göre – muğlak ve belirsiz süreli – Bu cihazlar “şiddet içeriği” engellemek için programlanmış olacaktır.

CDA en uç kısımları artık sivil, özgürlükler örgütleri, büyük yazılım üreticileri, bilgisayar şirketleri çeşitli oluşan koalisyon tarafından açılan iki yasal zorluklar, hem yüz ve on-line servis sağlayıcıları. Bu davaların yanıt olarak, bir federal bölge mahkemesi yargıcı geçici hareket tam bir yargısal bekleyen bu meydan kısımların uygulanmasını engelledi.

Her iki takım elbise televizyon ya da bilgisayar aracılığı ile evlerine giren “saldırgan içerikten çocukları korumak için, böyle evde engelleme gibi” hükümet tarafından kurulan ve uygulanan düzenlemeler, daha “az kısıtlayıcı araçlar var” savunuyorlar.Diğer bir deyişle, çok uzun kendisi kurmak ve internet ve TV derecelendirme zorlamaz hükümet olarak, bu sansür değildir. Ama tabii ki öyle!

ağlar yıllarca yasal ve “gönüllü” sansür bu tür direnmişlerdir. Ancak yoğun baskı ve hükümet düzenlemesi tehditler nihayet tüm ABD için “gönüllü” derecelendirme sistemi geliştirmek için eğlence yöneticileri mecbur var. televizyon. Bir ortak bildiride, büyük ağlar CDA tarafından zorunlu olarak sistem, en geç Ocak 1997 den yürürlüğe girecek duyurdu.

1996 Telekomünikasyon Yasası

Yıllar boyunca eklenmiştir değişiklikler ve revizyonlar rağmen, Kongre iletişim teknolojisi son yıllarda çarçabuk büyüdü Çünkü tamamen 1934 modası İletişim Yasası yerine seçim yok ama, 1934 Haberleşme Kanunu sayılır gördü Bir antika belge.Gelişmeler Edmund L. Andrews devletler “pazarda teknoloji ve hızlı değişim yapmış [1934 hareket] giderek modası geçmiş ve birçok uzman inanıyorum, [1934 hareket] rekabet ve tüketicilere zararlı olmuştur.” (4) Bunun için nedeni, Kongre yeterince 21. yüzyılın elektronik medya düzenleyecek mevzuat yeni, daha modern parça ile 1934 hareket değiştirmeye karar verdi.

Mevcut telekomünikasyon düzenleyici mevzuatın değiştirmek için çalışırken, Senato ve Temsilciler Meclisi hem faturaları geçti. Her iki faturaları temelde aynı amaca sahip: “. Tüm telekomünikasyon şirketleri mümkün olduğunca az hükümet düzenlemeleri ile, bir başka pazarları başkanı başkanı rekabet sağlamak için” (5) Senato tasarıyı önde gelen destekçileri, S. 652, eski dahil Ticaret Komitesi Başkanı Larry Pressler (R-Güney Dakota) ve Ernest Hollings (D-Güney Carolina). tasarısının Senato sürümü (7) 4 Ağustos 1995 tarihinde 15 Haziran 1995 tarihinde 81-18 geçti (6), Temsilciler Meclisi; 117’ye 305 oyla telekomünikasyon fatura (HR 1555) kendi sürümü geçti (8) Bu tasarı önde gelen destekçileri Evi Ticaret Komitesi Başkanı Thomas Bliley Jr (R-Virginia) ve Telekomünikasyon ve Finans Alt Komitesi Başkanı Jack Alanları vardı (R Texas). (9)

Hem Senato ve Ev faturaları temel amacı “kablo fiyatları ve yayın istasyonu mülkiyeti düzenlemeleri hafifletilmesi ederken telefon ve kablo piyasalarında rekabeti teşvik.” Oldu (10) böyle bir tasarı için tartışma “yaygın duyguları ile tahrikli edildi Kongre ve telekomünikasyon sektöründe mevzuatın ileri telekomünikasyon ağlarında rekabeti ve yatırımı teşvik etmek gereklidir. “(11) Bir Temsilciler Meclisi ve Senato konferans iki faturaları arasındaki farklılıkları uzlaştırmak amacıyla kurulmuştur. (12) Konferans onbir senatörlerden oluşan ve otuz dört temsilcileri. …

ABD hükümeti iletişim sektörü

20. yüzyılın başından bu yana, ABD hükümeti iletişim sektörünü düzenleyen mevzuatın çeşitli parçaları çıkarmıştır. Elektromanyetik spektrum üzerinde sınırlı alan iletişim sektöründe düzenleyen, gerekçe, ya da gerekçesi olmuştur. (1) sınırlı frekans alanı aslında yelpazenin herhangi bir bölümünü sahibi herkes engeller. Gibi yayın dışındaki medya, (2) Çoğalma kablo sistemleri ve internet, sınırlı-uzay argüman zayıflamış oldu. İlk haberleşme mevzuatı gibi değişiklikler ve yeniden yazar ihtiyacını temin 1910. Hızlı teknolojik gelişmeler yılında yürürlüğe beri düzenleyici mevzuat değişiklikleri ve revizyonları ile birlikte, komple yeniden yazar olmuştur.

Bu makalede, iki amacı vardır. İlk telekomünikasyon düzenleme tam bir revizyon 1996 Telekomünikasyon Yasası, gelişimini ve kararname inceler. Yeni mevzuat yürürlüğe girmiştir önce Buna göre, hükümetin yasama ve yürütme organlarıyla arasında tartışılan siyasi ve sosyal sorunları inceliyor.

İkincisi, bu makale mevzuat geçişi ve 21. yüzyılda telekomünikasyon sektörüne etkileri yarattığı yeni sorunları ve etkilerini araştırmaktadır. Bu keşif makale yayın veya kablo düzenleme ile ilgili telekomünikasyon hareket sadece bölümlerini vurgulamaktadır. Kablo hizmeti sunabilir artık telefon şirketleri kabul dışında, telefon endüstrisinin düzenleyici konular özellikle incelenmiştir değildir. Öncelikle, bu yazı sağlar ve yayın ve kablo teknolojisi ve programlama konularında ilgili yasal değişiklikleri olayları inceler.

Karşılaştırmalı Bir Çalışma

Medya düzenleme üzerinde bu yeni çalışma analiz ve telekomünikasyon ve birkaç farklı eyalette yayın sektörlerinde genelinde gelişmeleri ve trendleri karşılaştırır.Karşılaştırılabilir veri sağlamak için ortak bir şablona dayalı ulusal raporlar, kullanma, kitap gibi hızla değişen alanı etkilemek için yasa ve diğer düzenleyici tekniklerin yeteneğini inceler. Açıkça daha geleneksel medyayı yönetmek için kullanılan yöntemleri inceleyerek yanı sıra, internet dahil sözde ‘yeni medya’, kontrol etmek için yapılıyor düzenleyici seçimler sunar. Medyada genel hareket sektöre özel rekabet hukuku ile yönetmelik ve öz-düzenleme giderek çeşitli sektörlerde istihdam edilmektedir ve bu yasal destek tarafından desteklenmektedir nasıl derinlemesine tartışıldı hangi ölçüde yerine. Kitap, Avrupa Birliği üyeleri, Avustralya ve ABD ve Doğu Avrupa, ülkelerin bir dizi yürürlükte olan düzenleyici sistemlerin bakar. Medya düzenlenmesinde çeşitli Avrupa Kurumları rolleri de incelenmektedir. Konularda geniş bir yelpazede Devletlerin yaklaşımları son telif hakkı gelişmelerin gizlilik ve seçim yasaları, daha sonra analiz edilir bu çeşitli alternatif yaklaşımların sorunları ve başarı baktı.

Dijital Çağda Bilgi Siyaset

Line Toplum Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki devrim, sosyal ve ekonomik etkileri (BİT) düşünme yeni bir yol sunuyor. Bu dijital çağda bilginin net bir bakış sunuyor ve BİT ile ilgili sosyal ve teknik seçimler bilgi, insanlar, hizmetler ve teknolojiler kendilerini erişimi nasıl etkilediğini açıklar. kavram zorluklar bilgi ve iletişim devriminin teorik bakış açıları hakim nasıl yazar bu sürecin `’tele-erişim şekillendirilmesi çağırır ve gösterir. Onun haberdar, açık ve zorlu analiz ev aralıkları;işyeri ve iş organizasyonu ile; Yeni bilgi sağlayıcıları olarak medyaya; bilgi ve ekonomik strateji hükümet politikalarına. Bunu yaparken o bilgi eşitsizlik, gizlilik, sansür, internet önemli konularda dokunur; bilgi ve örgütsel tasarım; toplum ve kamu politikası bilgiler. Ana metin tamamen Atlantik’in iki yakasında BİT önde gelen uzmanları tarafından yazılmış vaka çalışmaları, kutulu bilgi ve denemeler tarafından desteklenmektedir. Bu erişilebilir ve kullanışlı kitap, dijital çağın bilgi siyasetine paha biçilmez bir rehber sunuyor. Ön-yayın Cirolar `Line Toplum organize ve açıkça ve inandırıcı ilgili belgelerin önemli bir vücut analiz çok yararlı bir kitap. Bu dünyada üniversitelerde gerekli okuma olacak. ‘ Manuel Castells, Sosyoloji, California Üniversitesi Profesörü; konuların taze dikkate kışkırtır Ağ Derneği `… büyüleyici bir perspektiften … Rise yazarı. Nasıl tespit bize göstererek oyun on-line ortamda çalınan, Dutton bize bilgi saygı ulaşmak için basınç noktaları odaklanmak yardımcı olur. BİT exploited.The olarak gizlilik daha biz daha biz ortaya çıkmaktadır kültürünü ele bilgiyi etkileyebilir değişim için sürücüleri anlamak risk altında olması gerekmez. ‘ Elizabeth Fransa, İngiltere Veri Koruma Kayıt

Amerika’da Ücretsiz İfade ve Sansür

Internet tümü üzerinde Kürtaj, kampanya finansmanı, televizyon şiddet, eşcinsellik ve ahlaksızlık Birinci Değişiklik etkileri vardır, ve tüm 1990’larda büyük siyasi konular olmuştur. Bu on yıl boyunca, cinsiyet ve laiklik sansür önemli hedefler olarak ortaya çıktı ve Amerikalıların artan sayıda sanat, yayın medya ve internette dayatılan Federal “edep” standartların sınırlarını test. Özgür ifade Amerika’nın faiz gizlilik ve sansür güçlü bir sistemin büyümesiyle paralel olmuştur. Bu kapsamlı ansiklopedi mahkemelerinde Kongresi’nde mücadele, tam tarihini belgeliyor ve bizim topluluklar İlk Değişiklik modern hatlarını tanımlamak için kullanılır.

Kanada’da V-Chip ve Amerika Birleşik Devletleri

V-Chip Koltuk elemanlar ve Ortak Özellikleri

1996 yılının Mart ayında Kanada Radyo-televizyon ve Telekomünikasyon Komisyonu (CRTC) televizyon şiddet ile başa çıkmak için yollar belirlenmesi amacıyla soruşturma sonucuna vardı. (; Winsor, 1996 CRTC, 1996a bakınız) CRTC tamamen çalışan V-Chip sisteminin tanıtımı için Eylül 1996 bir süre ayarı bir karar yayınladı. Kanada, teknolojiler, politikalar, hizmetler ve sanayi sorumlulukları V-Chip paketinde, aşağıdakileri içerir:

  1. Yayıncılar standart bir program puanlama sistemi çalışma kurmak istiyorum
  Televizyon Şiddet Eylem Grubu aracılığıyla. Bu yaş temelli değerlendirme
  (Televizyon, 1997 tarihinde Şiddet Eylem Grubu) Nisan 1997 yılında önerilmiştir,
  ve gözden geçirilmiş ve 1997 yılının Haziran ayında CRTC tarafından onaylanmıştır (CRTC, 1997b).

  2. Yayıncılar Eylül 1996, kodlamak programlar dağıtmak istiyorum
  V-Chip teknolojisini etkinleştirmek için bir sinyal ile. Bu takvim ertelendi
  Daha fazla zaman için endüstri istekleri sonra 1997 sonbaharında kadar. Program
  uyarılarının bile V-Chip teknolojisi olsa, Güz 1997 yılında yayınlandı
  kesinleşmiş değildi (CRTC, 1996b, 1997b CRTC bakınız).

  3. Program distribütörleri, en önemlisi kablo şirketleri, olacak
  istedi abonelere V-Chip teknolojisi kullanılabilir hale getirmek için gerekli
  onların kablo sinyal de-çırpıcı kutusunun parçası olarak ve "düşük aylık" maliyet. ...

ABD Sistemi Televizyon İçeriği

1990’ların ortalarında, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri hem de çocuklar üzerindeki şiddet içeren televizyon programları etkileri hakkında endişeleri gidermek için politika araçlarını tanıttı. Her ülkenin politika araçları etiketleme televizyon program içeriği odaklanmak. Bu önlemler yayın lisansı almak ya performans vaat yoluyla, görsel-işitsel iletişim içeriğini kontrol hukuki ve özdenetim mekanizmaları uzun süredir, ya da film ya da ses kayıtları için puan kullanımı desteklenmiş.

Bu araştırma Bu teknolojiler cinsel içerik, kaba ya da müstehcen bir dil, ya da şiddet izleyicilerin seçilen eşik seviyelerini aşan programlama blok Kanada ve ABD’de V-Chip teknolojilerin tasarımı ve tanıtım görmektedir. Bu seviyeler Program değerlendirme bilgileri yayıncılar tarafından sağlanan ve program sinyaliyle birlikte dağıtılan gösterilir. Kanada ve ABD’de izlenen politikaların zamanlaması ve itme oldukça benzer olmasına rağmen, V-Chip teknolojileri her ülkede konuşlandırılmış edildiği belirli yolları önemli ölçüde değişir. Karar verme süreci düzenleyiciler tarafından tahrik edildi Kanada’da, sistem donanım kablosu dekoder kutusuna yerleştirilir. Bu sistem yayın standartlarının mevcut sanayi öz-düzenleme artırmak için hizmet vermektedir. Buna karşılık, ABD sistemi – Karar verme süreci mevzuatının sonucu olan – Sistem donanım televizyon yerleştirilir kendisini ayarlayın. Bunun yerine mevcut düzenlemelerin artırmada ve ABD sistemi televizyon içeriği üzerinde kamu endişeleri ile başa çıkmak için yeni bir mekanizma olarak tanıtıldı.

Nasıl V-Chip teknolojisi politikaları Kanada ve ABD arasındaki farklar en iyi anlaşılan ve açıklanabilir? Bu kağıt bu kararlara neden süreçleri inceler ve kurumsal ve politik ekonomi analizi çeken bir açıklama sunuyor. Bu teknoloji seçimler savunuculuk kuruluşları tarafından önemli girişimleri temsil ve Kanada’da ABD ve düzenleyici yetkilileri özel kanun koyucu tarafından savunuyor. Ancak, V-Chip teknolojisi seçenekleri şekli de politika yapıcıların karşı karşıya kısıtlamaları yansıtmaktadır.

V-Chip donanım ve içerik değerlendirmesi uygunluğunu ilgili tartışmalar genellikle konuşma hak ve özgürlüklerin anayasal güvence gibi konularda odaklanmak. Bu soruşturma bu konularda ötesine geçer ve sanayi ve her ülkede teknik bağlam ve yasal ve düzenleyici süreçlerin örgütsel ve kurumsal yönlerini kapsamaktadır. Bu koşullar ve süreçler yasalar, yönetmelikler ve teknolojiler uygulamaya edildiği biçimlendirmiş.

V-Chip Tartışma

V-chip televizyon (ya da genel yayın) çocuklara kendi erişilebilirlik, davranış etkileyecek kendine özgü gücü, ve invaziv açısından bazı özel ilgiyi hak konusunda tartışma çok önemli bir parçasıdır. Ama filtreleme ve etiketleme bu kavramı olarak regülatör, kanun koyucunun hayal yakaladı ve isteyen herkese toplumda görüntünün üzerinde pazarlık değiştirmek için yeni yollar düşünmeye, çok fikir V-çip ya da eşdeğeri boyunca hareket ediyor Internet dahil diğer teknolojiler. V-çip sorunu da şiddet ve toplumda cinsel uygulamalar ve nasıl televizyonda temsiller bu uygulamalar ile ilgili hakkında süregelen tartışmalar körüklediğini.

V-chip ilk konsept basit olmasına rağmen, kamusal alanın içine akışı çok yükseltir çipin tanıtımı ve üretimi neredeyse hukuk ve kamu politikası sorunları bir vaka çalışması olarak hizmet veren olağanüstü sorular. Toplumda konuşmada çok kavramsallaştırma bu sorundan etkilenen ediliyor. Buna göre, bu tartışmada V-chip yeri giderek önem taşımaktadır; Gerçekten, yasal tartışma V-çipin katkısı çocuk ve görüntüleri arasındaki ilişkiye nihai katkısı daha büyük olabilir iddia edilebilir. Soruları arasında katkıda adresi vardır:

Ne araştırma temeli etiketleme ve derecelendirme için bir çerçeve gerektirir için gerekli •?

• karakterize edilebilir hükümet ve görüntü üreten sanayiler arasındaki ilişki nedir – Anayasa ve diğer nedenlerden dolayı – gönüllü olarak karşı Baskıcı için?

• bu görüntüleri değerlendirmek kimler?

• ne ölçüde değerlendirme süreci merkezi ve / veya dağıtılmış olmalıdır için?

• Ne değerlendirme deney olup olmadığını değerlendirmek için uygun “başarılı?”

V-çipin kökeni en Kanada’da ek olarak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde onun daha evrimi, bu kitap Avrupa’da, Avustralya’da V-çip ve televizyon derecelendirme sistemlerinin gelişimini tartışır ve dünya çapında. Ayrıca hangi düzenleyici kurumu, sanayi ve devletin rolü açısından kontrast Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok farklı yaklaşımlar denemeler içerir.

Küreselleşmenin Kültürel Sonuçları

Birçok çağdaş konular kolayca veya tamamen ulus devlet düzeyinde anlaşılamaz ve küreselleşme kavramı küresel (ulusötesi) süreçlerin analizi yoluyla anlayış geliştirmek için kullanılır. Bu hacim Amerikanlaşma fenomenini, ve dünya çapında etki ve küreselleşmenin kültürel sonuçlarını araştırıyor.

Amerikan Kültürü

Afrika kökenli Amerikalılar, Batı kültürü ile benzersiz bir ilişki paylaşıyoruz. kölelik, boyun eğdirme ve ayrımcılıkla ilgili deneyimler Du Bois tarafından belirtildiği Siyah bilinç gelişimi üzerine ikiyüzlü etkisi üretmek için harmanlanmış var. ana eşzamanlı olarak dahil edilme ve dışlanma Amerikan kültürünün uçurumun en Afrika kökenli halkları yerleştirir. Bu güvencesiz pozisyon mekanizmaları ve kültür entrika gözlemlemek için farklı bir bakış açısı sağlar. özgürlük ve hak ve ayrıcalıkların ayrımcı uygulamaların inkar tarihi standardize yüzeyinin altında bir “hakikat” için araştırır Siyah konuşun (ve Siyah bilinç), ana kültürünü meşrulaştıran yetiştirmek. Böyle bir “hakikat” nüfuz ve kültürünü tanımlayan anlam toplumsal inşa ve tarihsel iletilen desenleri olan muhataplar bağlayan, Siyah Speak inşaat gerektiren ortak sosyal kimlik ve mirası rezonansa (Gee RTZ bakınız).

Birden deneyimler Siyah konuşun Henry Louis Gates, Blackness bir doğrulanmış işareti dediği tarafından kodlanan haline geldiği toplumsal ve özel alanlarda bir arada inşa ettik. Bu paylaşılan deneyimler mesaj alıcıya hatip iletilir olarak rezonansa “duygulu” nitelikleri ile Siyah argo bilinçli eklemlenme aşılamak. Siyah Speak çağırma discemable anlamların, çağrışımlar ve anlamlardan (Kapıları bakınız) hitabet ve sinyalleri “gerçek” bir iletişim aşar bir “meta-söylem” çağrıştırıyor.

Yani, Siyah konuşun kültürel tarihini ve kim argo formda bilen paylaşılan kim başka veya başkalarına açıkça ve kısaca bir “gerçeği” iletişim çağrılır edilir. lehçesi ve standardize İngilizce manipülasyon amaçlı çağırma hatip dahil tüm dillerde komuta olduğunu göstermektedir. Olan günlük talepleri “ana” standart konuşma eylemlerinin bir güven gerektiren bireyler için, Siyah Speak maksatlı çağırma sayacı / alternatif kültüre kimlik, topluluk, bağlılık hakkında güçlü bir ifadedir ve nutuk gibi algılanması olabilir Bir “hakikat. …

Modern Isıtma Sistemi

Wai ‘, bir Minit, wai’, bir Minit. Hol ‘kadar! Bir seferde bir tane konuşun. Bu Jerry Springer göster değildir. (Oprah Winfrey, Oprah Winfrey Show [1998])

Siyah Sistah sana ‘fo yıkmak edelim. (RuPaul, Foxy Lady [1996])

Giriş: Dialogic, Ağız ve “hakikat”

“Ne ‘Choo ortalama, hepiniz hiçbir ısı var değil ?!”

“Nasıl hepiniz ha ‘hayır ısı değil gel ?!” Bir arkadaşım ailesi son zamanlarda merkezi ısıtma yüklü olduğunu açıkladı gibi, benim en iyi Siyah lehçesi çağırarak, sordu. Daha önce, bir odun sobası yangın ailenin tek kaynak olmuştu. Gibi tuhaf öyle görünüyor ki benim kentsel duyarlılıklarını ve benim diğer yemek yoldaşları bu, modern ısıtma sistemi yararına olmadan Ortabatı kışları kasıtlı daldırma kavramak değil gibi. Biz, üniversite arkadaşları ve diaspora çocukları, dürüstlük de yürekten güldü ve Siyah Speak çağırma iletti olduğunu merak ediyorum. sorular, elbette, retorik idi. Ama performans tartışılmaz oldu: Siyah konuşma davranır.

Siyah Halkının Souls Du Bois tarafından ayrıntılı Amerika’yı oluşturan iki dünyalarda yaşayan beni (ve diğerleri) ile donatılmış olan sadece ikili bilinç ile birden çok dilde ayrıca ama (ya da, Du Bois ikiliği, “twoness” dubs gibi) . Dil arasında bir lehçesi ben başlık Siyah konuşun olduğunu. Bir rezonansa bir dildir “gerçeği.”

Black Speak çağırma tarafından iddia “hakikat” formu topluluğu tarafından uyarılmış ve kültürel / iletişimsel forma atfedilen anlamda dayalı olduğunu varsaymak. Siyah konuşun formüle ve kültürel kimliklerini ve toplulukları bilgilendirir dilsel tarzı ile mesaj beslerken tarafından “gerçeği” iletişim kurar.

Amerikan Kadın Girişimciler Tarihsel Ansiklopedisi

Kadınlar, kendi girişimci çabaları sayesinde, yapısı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik başarısı için önemli katkı olmuştur; henüz başarıları kapsamı ve genişliği tanınmayan gitti. Bu kitap, tarihsel kayda 100’ün üzerinde kadın girişimci hikayeleri ekler ve girişimcilik, işletme, yönetim, sosyoloji, ekonomi alanlarında araştırmacı ve eğitimcilere çok gerekli kaynak sağlar, ve kadın çalışmaları.

Gündüz Talk Show Görüntülenmesi

Davis ve Owen’ın sonuç cevaplanmamış bir soru açmak bırakıyor: Bu gösterileri özellikli konularda talk-show görüntüleme etkisi siyasal görüşler veya duruşları mu?Yazarların bilgisine için, siyasi görüşleri gündüz talk show etkisini inceleyen bir araştırma olmamıştır.

Gündüz Talk Show Biçimi

gündüz talk show biçimi genellikle gayri ev sahibi, misafirler ve seyirci arasındaki konuşma yönlendirilir. 1970 yılından itibaren, Phil Donahue o ilk konuk ya da misafir görüştüğü bu biçimi öncülük etmiştir. Daha sonra soru poz ve görüşülen gelen tepkiler ortaya çıkarıp izleyiciyi yol olacaktır. Onun programın başarısı gibi Ricki Lake, Montel Williams, Sally Jessy Raphael, Geraldo Rivera, ve Oprah Winfrey gibi talk-show host dahil olmak üzere çeşitli rakiplerinden yükselişi, yol açtı.

biçimi bu tür popülerlik gibi haber röportaj gibi bir söylem daha kurumsal yönlendirilmiş formu ile görüşme karıştırmak için, bir kitle iletişim ortamında, eşsiz bir fırsat nedeniyle (Gamson, 1998; Ilie, 2001). Talk show, özel, serbest akan bireysel konuşma ve kurumsal söylem daha katı yapılandırılmış formlar arasında bir orta yol sağlamaktadır. Talk show izin “Çünkü katılım,” onlar konularda büyük bir çeşitliliği konusunda kamuoyunun ifade ve oluşumunu araştırmak için bir altı-tanınan arena olabilir.

Gündüz Konuşma Gösteri İçeriği

11 gündüz konuşmak gelen 200’den fazla bölüm bir içerik analizinde 1994-1995 yılında en yüksek Nielsen puan gösterir, Greenberg ve arkadaşları (Greenberg, Sherry, Busselle, Hnilo, & Smith, 1997), aile sorunları temalar en bulundu yaygın. …

Gösterileri İzleme Etkileri

Time Dergisi güncel bir konu, böyle George W. Bush, Papa Benedict XVI gibi diğer “Liderler ve Devrimciler” ile aynı grupta gündüz talk-show ana kategorize “, Dünyamızı Şekillendiren İnsanlar” 100 1 olarak Oprah Winfrey adında Hugo Chavez, ve Hillary Clinton, (Bizim Dünya, 2006, s Şekil. 48). Oprah gösteri düzenli siyasi hareketlerin içine iyi satıcıları içine kitap, ürünler must-have tatil hediye içine ve sosyal konuları döner. Gündüz talk-show yükselişi – Her gösteri 1990’larda ve ötesinde Amerikan televizyon ayırt edici bir gelişme içinde uyuyor. Bu formatta içinde Oprah Winfrey Show toplum-odaklı terapi Jerry Springer şok sansasyon kadar gösterir birçok farklı türleri vardır. Biçimi ne olursa olsun, bu tür cinsellik, aile çatışma, uyuşturucu bağımlılığı, istismar ve suç faaliyeti olarak, siyasi ve sosyal konular ana bazen doğrudan siyasi tutumlarını alarak, olmuştur ve bu gösterileri özellikli tartışma ve tartışma, merkez konular olmaya devam ediyor Bazı konularda.Bu çalışma, sık sık gösterir bu tür üzerinde durulmuştur aile sorunları, hükümet katılımı için gündüz talk-show görüntüleme ve destek arasındaki bağlantıları araştırıyor.

Radyo talk show görüş oluşumu, ifade ve katılım üzerindeki etkisi ile ilgili bazı ilgi gördü rağmen (HOFSTETTER, 1998 bakınız; Pan & Kosicki, 1997), gündüz televizyon daha az dikkat çekmiştir. İletişim Özetler sadece beş hakemli dergi makaleleri üretilen veritabanında arama terimi “televizyon + gündüz + talk-show” kullanma.Akademisyenler bu tür izleyici (Nabi & Hendricks, 2003) bir kamu forumu (Gamson, 1998) ve reaksiyon çekim olarak kullanımı gibi bu gösterileri, yönleriyle inceledik.Birkaç araştırmacılar bu gösterileri izleme etkilerini incelemiştir. Alman ergenler üzerindeki Davis ve Amerikan ergenler üzerindeki Owen (1998) ve Rossler ve Brosius (2001) tarafından yapılan bir araştırma, her iki gündüz konuşmak görüntüleme bu gösteri özellikli sosyal sorunların türlerinin artan davalı tahminlerini gösterir bulundu.(S 84).: Davis ve (1998) Owen “toplumsal sorunların sık tasviri bu konunun öneminin daha algısına yol açan bir gündem belirleme etkisi kanıt var gibi görünüyor”, sonucuna vardı. Talk show da (s.85) “ne kadar sıklıkla belirli davranışlar ortaya çıkar ve ne kadar ciddi sosyal konular ve Gençler algılarını yükseltmek” bulundu.

Kültürel Fallout Televizyon Konuşma Show Çağında

“Oprah sonra geliyor” 1950’lerin yarışması gösterisi skandallar kıyasla zararsız görünmesini sağlar konuşmak bir on yıl değerlendirirken ilk kitap uzunlukta bir çalışmadır. Türün estetik sadece bir yorum daha fazlası, bu kitap da zararsız eğlence başka bir şey değildir iddiaları itiraz, bu programların gelişimi ve kültürel önemi bakar.

Oprah Fenomeni

Onun resim ikonik: Oprah Winfrey ile bağlanmak ve onu seyirci ilham onun yeteneği üzerinde bir imparatorluk inşa etti. Artık sadece bir isim, “Oprah” kendini hayata bireycilik talk-show host benzersiz tarzı temsil eden bir marka haline gelmiştir.Winfrey yararları eleştirel değerlendirme tarafından wielded kültürel ve ekonomik güç. Oprah Fenomeni için katkıda onun imajı kökenlerini ve siyaset, eğlence, ve popüler görüş üzerindeki önemli etkisini incelemek. Sanatçılar onu çok destekçilerinden övgü ele ve onun detractors gelen eleştirileri tartın. Onun seyirci ile yakınlık hissi yaratmak için Winfrey yeteneği uzun onun popülariteye temellerinden biri olarak gösterildi olmuştur. O defalarca çekici ve yarış için onu kişisel ilişkiler açısından, cinsiyet, feminizm ile onun seyirci bilgilendirerek ulusal manşetlere yaptı, ve Yeni Çağ culture.The Oprah ayrıntılı olarak bu ilişkileri Phenomenonexplores.Onun engin kitleye Winfrey mesajının kökünde herkes ne olursa olsun arka plan veya yetiştirme başarı olabilir onun iddiasıdır. katkıda bu iletiyi ince eleyip sık dokumak: Bu başarı neden gereklidir? Kendini gerçekleştirme arkasındaki motivasyon aslında,, sadece Winfrey alım gücünü kopyalayan umudu? O, o hayran insanların tavsiye o önerir ürünleri satın almak ve önemsemek için sadece bir reçete mi, yoksa anlamlı manevi yarar bir yaşam tarzı değişikliği nedir? Oprah Winfrey Amerikan bilince etkisinin daha büyük bir anlayış geliştirmek için bu ve diğer birçok zor soru Phenomenonasks. Elwood Watson, Doğu Tennessee Eyalet Üniversitesi’nde tarih doçent, “Orada o, Miss America mi” de dahil olmak üzere, birçok kitabın editörlüğünü: Amerika’nın En Ünlü Pageantand Sex, Güzellik Siyaset ve Irk Ally McBeal Soul Arama : Kritik Denemeler.

Dijital Çağda Etik ve Medya

Bu metin değişen hedeflerini gerçekleştirmek için gazetecilik bağlamlarda görüntülerin kullanımını ve bu görüntülerin manipülasyonu inceler. Bu gazete, dergi, çevrimiçi dergi ve diğer kurgusal olmayan medya uzmanları, eğitimciler, öğrenciler ve ilgili tüketiciler arasında kritik tartışmalar için bir çerçeve sunmaktadır. . Aynı zamanda onların güvenilirliğini koruyarak görsel gazeteciler yeni teknolojileri benimsemesi yardımcı olacak medya fotoğrafları etiğini değerlendiren bir yöntem sunmaktadır

Phototruth veya Photofiction? da:

• bu olağanüstü tanınan hale geldi nasıl fotoğraf buluşu anlatıyor ve güven derecesi,

fotoğrafları, uzun dijital teknoloji önce, sahnelenen boyalı, birleştirilmiş ve aksi sahte nasıl • ayrıntılar;

• çağdaş görüntü değiştiren ürünleri ve uygulamaları listeler,

• detaylar kurgusal olmayan medya manipüle görüntülerin birçok örnek ve savunma sunulan gerekçeler listeler Onları,

• Mevcut etik ilkeler elde edilmiştir açıklar,

• alma, işleme ve gazetecilik fotoğrafları yayıncılık kurallarına açıklayarak bir etik kuralı için zemin bırakır; ve

• non-fiction medyada değişmiş görüntülerin uygunluğunu değerlendirmek için testler sunuyor.

Her bölüm sınıf tartışma kolaylaştırmak ve bu etkileşimler öğrencilerin kendi algıları ve deneyimleri içine entegre etmek için tasarlanmış “Explorations” tarafından takip edilmektedir. Kitap görüntülerin manipülasyonu ilgilenen öğrenciler ve diğerleri için tasarlanmıştır.

Çocukluk ve Ergenlik Vizyonları

Ayrıca, aktörler, kameraman, teknisyen, set tasarımcıları, makyaj sanatçıları, hazır yemek servisleri, kurumsal veya ulusal sponsorlar ve böylece onun döküm ile sinemanın ortak doğası, karşı karşıya yalnız Otobiyografi yazarı kavramını, bozacak kaçınılmaz gerekir Boş sayfa, anılar, ve kendi hayatının bir sübjektif ve tekil vizyon.Kendini temsil için bir araç auteur sinema üzerine tartışmada, farklı bir bağlamda gündeme gelmiş gibi şaşırtıcı değil bu itirazların hepsi film. Auteurism ilk 1950’lerde Fransız dergisinde Cahiers du Cinema tarafından sinema sanatının bir özelliği olarak gerekli önerilmiştir. Orada bir sinematik yazarın sadece açıkça tanınabilir parmak izi (çoğu durumda, bir yönetmen vizyon) sanat filmi statüsüne popüler film yükseltebilir ki tutuldu. Bu teorik hareket, yeni teknolojik ortama göç Romantik dehası olarak sanatçının kavramının mümkün hale yüksek sanat dünyasına yönelik sinematik ortam iddia etti. Eşlik eden ly, bir sinematik Otobiyografi yazarı fikri mümkün oldu.Bazı durumlarda, auteur olarak yerlerini aldı ve çocukluk ve ergenlik vizyonları sunmak için kendi filmlerinin bir dizi ilerledi – Godard, Truffaut, Fellini, Bergman ve, örneğin – Böylece yönetim bir kadronun ortaya çıkması gördüm açıkça otobiyografik vizyonları olarak (ekstra-metinsel göstergeler aracılığıyla da olsa) işaretli.

Otobiyografik, belki – ama bu otobiyografi olabilir? Auteur kavramının karşıtları şüphesi ile kendine özgü elitizm kabul var. Bu şüphe, bir adam (hemen hemen her zaman bir adam) sanatsal imprimatur altında onlarca (veya yüzlerce) bireylerin çalışmalarını subsuming ve sinematik üretim kurumsal veya ulusal temellerini engellemeyecek uygunluğuna dair sorular kısmen körüklendi. Biz bir olasılık olarak sinematik otobiyografi kabul etmek ise, biz de bu itirazlara ile uzlaşmak gerektiğini açıkça görülmektedir.

Susanna Egan tarafından daha fazla Elizabeth Bruss zaten eklemlenmiş ve geliştirilen bir yapıcı tepki, kendilik yeni bir tür hayal etmek olabilir, otobiyografi türünü genişletmek istiyorum işbirlikçi öznellik (öznelerarasılık) sinematik kendini temsil içerecek. …

Bergman’ın Otobiyografik Resmi

Ingmar Bergman filmleri ve metinler ima benim gelgit, örtük söze rağmen, biz sinematik otobiyografi konuşabilir hangi anlamda tamamen açık değildir. bir otobiyografi yazma süreci kendi hayatının bir anlatı hesabı üreten bir tek yazar için çağırır. Ünlü Philippe Lejeune’e (1982) tarafından tanımlandığı gibi, gerçek bir otobiyografi hesabı anlatıcı ile aynıdır kahramanı ile aynı adı taşıyan bir yazar olması gerekir. Bir otobiyografi okuyucu o açıklar kimlik türünü bulmak için beklediğini LeJeune en paradigma, onun temel çekişme görünüşte mutlakiyetçi doğası çok eleştiri var olsa da, bana pragmatik ses görünüyor. Ve sinematik yaşam anlatıları otobiyografi geleneksel beklentilerini bozan hangi önemli yollarından bir dizi vardır.Her şeyden önce, film, yazma grafik ancak GRAPHIA değildir. fotoğraf, sinema ortamın kullanımı yaşam representatio ns ayı için yeni düşünceler bir dizi getiriyor.Elizabeth Bruss, otobiyografi gibi filmde onu çığır açan denemesinde, bunlardan biri yaşıyor: Biz kamera önünde kişinin aynı olduğunu anlamak nasıl, biz otobiyografi konu ile filmi yönetmenlik kişiyi tanımlamak için olduğunu varsayarak Arkasında kişi ile? Metinsel otobiyografisinde ise, zamir “Ben” bir kişi olarak iki ceset, bir hatırladı çocuğun bu ve hatırlama yetişkin bu, çöken sihirli gerçekleştirir. Sinematik otobiyografi mutlaka öyküleme ve yaşıyor canlarından arasında fiziksel bir fark yaratıyor. Ekranda görünmeyen, otobiyografik söylemin temelini zayıflatmaktadır olsa fotoğraf ortamda, vücut, bizim ilgi odağı ve yönlendirme ve oyunculuk canlarından arasındaki boşanma olur.

Ingmar Bergman Filmleri

Dünya sinemasının çağdaş ustalarından birinin kariyerinin bu özlü genel dışarı oynanır gibi hayatta anlam bulmak için bir mücadele olarak insanlık durumunun Ingmar Bergman’ın anlayışını tanımlar. Yargı, terk, acı, utanç, bir vizyoner resim ve diğerlerinden uzak doğru dönerek veya – – Bergman’ın filmlerinde defalarca araştırdı altı varoluşsal temalar inceledikten sonra Jesse Kalin bu temalar iyi de dahil olmak üzere Filmlerinden sekiz, ifade nasıl gösterir Böyle Yaban Çilekleri, Yedinci Mühür, Bir Yaz Gecesi Smiles ve Fanny ve Alexander olarak bilinen sık. Kapalı Diğer önemli ama az bilinen filmler Çıplak Night, Utanç, Çığlıklar ve Fısıltılar ve Evlilik gelen Sahneleri içermektedir.

Sahne ve Ekran Arasındaki

Ingmar Bergman, dünya çapında bir film ve sahne yönetmeni olarak bilinir. Ancak kimse onun sahne ve ekran faaliyetlerini karşılaştırmak için çalıştı. Sahne ve Ekran Egil Touml Arasındaki; rnqvist resmi ve tematik yazışmaları ve Bergman’ın sahne, ekran ve radyo prodüksiyonları bir dizi arasındaki farkları inceler. Önsözde Bergman’ın manevi ve estetik miras ve yirminci yüzyıl medyası görevinden özetlenmiştir. Epilogue soru bir bakılmaksızın seçilen ortamın Bergman’ın yönetmenlik ‘yöntemi’ söz ne ölçüde cevaplanır.

Çağdaş Afro-Amerikan Romancılar

Son iki yılda, Afrikalı Amerikalı yazarlar, dünya edebiyatında farklı ve baskın güç olarak ortaya çıkmıştır. Bu referans kitabı yaşamları ve 79 çağdaş Afro-Amerikan romancıları yaratıcı çalışmaları hakkında, canlı özlü ve güncel bilgiler sunmaktadır.Alfabetik olarak düzenlenmiş girdilerin her yazarın bir biyografik kroki ile başlar yazarın başlıca eserleri adaletli bir eleştirel değerlendirme sunar, yazarın kitapları ortaya olan kritik tepkilerin bir temsili örnek sağlar ve yazarın listeler seçilen bibliyografya ile sona eriyor yayınlar yanı sıra kullanışlı ikincil malzeme. Böyle Toni Morrison, Alice Walker, James Baldwin, Ralph Ellison ve, ancak birçok kayda değer genç yazar olarak büyük rakamlar, için girişler bulunuyor ayrıca hak ettikleri ilgiyi.Tartışılan 79 yazar kırk bir kadın, ve kabaca romancılar bir düzine gey, lezbiyen, biseksüel ya da kendilerini belirledik. Hem öğrenciler ve ileri bilim adamları için Amaçlanan, hacim geniş bir kitleye sofistike henüz erişilebilir.

İngilizce Kısa Hikaye Bir Okuyucu Companion

Birçok seçkin romanlar, son yüzyılda yazılmış olmasına rağmen, bu romancıların çoğu kısa öykü yazarları olmuştur. Bu referans, çağdaş İngilizce kısa hikaye yazarları ve eserleri için bir rehber niteliğindedir. Dahil alfabetik 1960 yılından beri aktif olan çoğu dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 50 yazar girdileri düzenlenir yarısından fazlası Amerikan yazarları ait Yahudi-Amerikalılar gibi tarihsel marjinal gruplar, Afrikalı-Amerikalıların ve Asya-Amerikalılar, ve hacim erkeklerden biraz daha fazla kadınlar için girdileri içerir. Her giriş uzman katılımcı tarafından yazılan ve biyografik malzeme, eleştiri Bir yorum, belirli işlerin uzun bir analizini ve seçilen kaynakça sağlar.

Siyah Feminist Antolojisi

Hikaye “Gorilla, My Love” ilk Bambara en pathbreaking, samimi ve kışkırtıcı siyah feminist antolojisi Siyah Kadın yayınlanmasından bir yıl sonra Kasım, 1971, yılında Redbook Dergisi’nde çıktı. Hikaye kendisi Bambara ilk çocuk-rivayet kısa öykü, “Sweet Home” Vendome dergisinde çıkan 1959, geri kalma, ancak, bir soyağacının var. Bambara ortalarında yetmişli Beverly Guy-Sheftall ile röportaj zaman, (1) o hikayeler altmışlı boyunca görünen olmuştu ve nihayet başarı kanatlarında kadar toplanan onu çok yönlü ve güçlenmiş kız anlatıcılar, umutları söylediği Siyah Kadın ve 1972 yılında, Gorilla başlıklı bir koleksiyon My Love yayınlandı:

Belirli Ben çok takdir olduğum ruhları türlü zor insanlar, ama çok merhametli vardır. Siz herhangi bir şehirde, herhangi bir mahallede beni koymak, ve ben bu tür doğru çekilmek eğiliminde olacaktır. “Gorilla” (hikâye yanı sıra bu toplama) olarak çocuk hayatta olan kişinin bir tür, ve onun hayatta kalma muzaffer var. (233)

Gorilla on beş hikayeleri dört Tüm ama, My Love, bir çocuk veya ergen kahramanı bilinci çerçeveli; Bunların, on (2) ilk kişi dile getirilmektedir – ile tekil “Ben” bir zımni “biz” toplumun enerjisini ve gücünü çizim.

Sonra, o daha Bambara en alıngan kızlar tarafından meydan okuyan direniş tür eylemlerin bir on yıl daha gücüne sürme olduğunda Hazel fırtınalar yöneticinin ofisi. Bambara ona “çocuk” olarak adlandırdığı – hikaye ve tüm koleksiyonu. Ama aslında bütün toplama birleştirici herhangi yavan anlamda hiçbir tekil anlatı “çocuk” var. “Ben” seslerin bazıları şunlardır ergenler; başlık hikaye kendini Hazel dahil olmak üzere diğerleri oldukça genç çocuklar, – gurur geri Pekan-toplama seferinden yolda dedesinin araba navigasyon olmak. …

Film Tiyatro Koridor Ücretleri

Thunderbuns, “büyük ve kötü matron,” Toni Cade Bambara hikayesi film tiyatro koridor ücretleri zaman “Gorilla, My Love,” çocuklar nihayet (Gorilla 15) “kapa çeneni ve basit eşek görüntüyü izlemek”. O, “renkli” matron, kurulması dışarı sağlar biridir “acil durumda,” patates cipsi torbaları patlayan başlatmak ve çocuklar yerde dönerken. Thunderbuns yandaşlaştırılmıştır siyah gücün rakam. Gibi, o “Miss Muffin” Bambara en alıngan, militan çeşitli vesilesiyle bağlı, adlı, hiç akıllıca genç kadın anlatıcı / hikayenin kahramanı, “Scout”, “Badbird,” ölü tersi olarak duruyor “Hazel” (onun “gerçek ismi”), “Değerli” ve “Şeftali.”

Thunderbuns, arkadaşları onu aramak gibi, Hazel anlatıyor ek hikaye “Gorilla, My Love” yetişkin çocukları ihanet nasıl göstermek için görünür. Thunderbuns aslında burada ihanet ajan değil, ırkçı ücret kapitalist ihanet dayatıcısı değildir. Hazel ve kardeşleri, büyük damızlık ve Bebek Jason, Gorilla adlı bir filmi, My Love görmek için paralarını ödemiş, sadece İsa filmin raggedy eski kahverengi baskı gösterilecek: “Ve ben öldürmeye hazırım, I neden Bir goril görüntüyü izlemek için sabit zaman Pazar Okulu şeyler “(15) etrafında berbat istemiyorum Sadece bu. İsa aykırı bir şey var.

Hazel an Thunderbuns en türetilmiş gücünün ağırlığı ile susturulur. Ama uzun süre.Savaşçı gibi güç ile – yöneticinin ofisi she fırtınalar ve geri ona para talep – erkek kardeşleri çağrıyı reddederek. Onun mantı tenli tenezzülü görür. Ve, komik anlatılanlar içinde, o onun güç ve otorite ile ilgili yanlış olduğunu, bize, onun okuyucu / intimates bilgilendirir. O onun arkasında ailesinin ırkçı haberdar komünal yürürlüğe, muhalif öz-oynama tam ölçü vardır. Annesi (17) “renkli millet arkasında onlarca playin start” cesaret PS 186 öğretmenleri terörize edecek bile, Hazel onu tehditler üzerine teslim edecek. Yani hiç kimse hiçbirşey kadarıyla ortadan alamadım “Ben filmlerde bile gangsterler Benim kelime benim bağ olduğunu söylemek demek:. Para iade edilmez ise, o bir hafta boyunca aşağı tiyatro kapatır şeker sayacı altında bir yangın başlar Ben (18) “endişeleniyorum.

Marksist ve kendini varoluşçu kavramları

Görünmez Adam kendisi (Byerman 11) bir “Freudyen, Marksist ve kendini varoluşçu kavramlarının kullanımı yirminci yüzyıl Batı parlaklık” sağlama, Faulkner ve Hemingway Jefferson ve Whitman gelen Anglo-Amerikan erkek yazarların söylemi ile peopled edilir. Ellison, bu yazarların dili, görüntüleri ve sembolleri getiriyor ve onun metnin içine çalışır ve tamamen yeni bir bağlamda onları yerleştirerek, o “şaka değiştirir ve boyunduruğu fişleri,” doğrusu tersine, revize, ya da yazma artırır ve Rus Formalistler denilen olurdu şekillerde bu erkeklerin düşünme “yabancılaştırma.”Viktor Shklovsky 1917 deneme, “Teknik olarak Sanat,” açıklıyor:

Biz bir nesneyi birkaç kez gördükten sonra, bunu tanımak başlar. nesne

önümüzde ve biz bu konuda biliyorum, ama biz bunu görmüyoruz – dolayısıyla biz

Bu konuda önemli bir şey diyemeyiz. Sanat nesneleri kaldırır

çeşitli şekillerde algının otomatizm. (13)

Bu çalışma böyle bir gibi, bir yabancı bağlam içine çekildiğinde meydana yabancılaşma “ya da yabancılaştırma – Bir Whitman şiir veya Bağımsızlık Bildirgesi – Söz konusu nesne, örneğin bir başka sanat eser, edebi bir metin, olur ise sosyal ve kültürel görünmez bir adam için özgürlük imkansızlığı ve “beden elektrik” hakkında roman. …

Ellison Görünmez Adam

Ne Ellison Görünmez Adam gibi bir roman “ikinci cins” olarak güçlü olur nerede ırkçı Amerikan toplumunun bir eleştirisi olarak görünmezlik fonksiyonlarının kinaye?Metin kendisi geri istiyor görünmezlik yaşatan zaman, o yanıtı ve revizyon davet edeceği kaçınılmaz görünüyor. Toni Ardıç Bambara en Tuz Yiyenler biz ancak cinsiyet silme altmetin ile “karanlığın siyahlık” değil görünmezlik ve Ellison apaçık metin ile bir argüman, ayırt edebilirsiniz.

Afrikalı Amerikalı feminist eleştirmenler, özellikle son on beş ya da yirmi yıl içinde, çift görünmezlik sorunlu belden var, çift tehlike siyah ve dişi hem olmaktan sonuçları.Onlar çift duygusu Dubois en iyi bilinen analiz cinsiyet eklemek için çalışmışlardır – bilinç “olan pek çok Afrikalı Amerikalılar canlı (3) Bell Hooks iddia.” Amerika’da başka hiçbir grup bu yüzden kimlik olarak varlığını dışarı toplumsallaşmış vardı etti “(Barbara Smith ödünç) Valerie Smith alıntı, (7). O ırk, cinsiyet ve sınıf bileşik zulüm aritmetik değil sadece, ama o” kara kadın var sınıf ve ırk sorunları gibi, cinsiyet kişinin deneyimini değiştirecek cinsiyet “(” boşluklar “225) sınıf ve ırk kişinin deneyimini değiştirir. siyah feminist teori ve eleştiri Much eser, konu olarak Afro-Amerikan kadın inşaat ve / veya silinmesini alındığı ve özellikle nasıl yarış kombine kategoriler, sınıf vardır ve cinsiyet “kadınlık koşulları yarışın kaçınılmaz olarak deneyimini etkileyecek gibi, bu ülkede karanlığın anlamı derinden cinsiyet deneyimi şekillendiren ki” inanarak, yoğunlaştırmak ve önemli şekillerde okuma ve yazma hem de aydınlatmak (Smith, “Siyah Feminist Teori “47).

Ralph Ellison Görünmez Adam yayınlanmasından bu yana siyah kadınlar tarafından yazılmış birçok roman (diğer şeyler arasında) boşlukları doldurulmuş veya siyah kadınlar görünmez tutmuş sessizlikler dile verilir var. Toni Ardıç Bambara en Tuz Yiyenler böyle bir roman. Çalkantılı altmışlı ve bazı kazanımlar Sivil Haklar Hareketi tarafından yapılan edildikten sonra 1980 yılında yayınlanan, yirmi sekiz yıl Ellison Görünmez Adam sonra, Tuz Yiyenler bir diyalojik ilişki içinde Görünmez Adam gibi diğer metinleri çekici, kendi yarattığı dünyanın ötesinde hareket eder. Henry Louis Gates, böylece fenomen açıklıyor:

Edebî eserler değil, çünkü bazı mistik kolektifin diyalog vardır

bilinçsiz ırk veya cinsiyet biyoloji tarafından belirlenir, ancak çünkü

yazarlar, diğer yazarları okumak ve kendi temsillerini deneyim zemin

dil modellerinde büyük ölçüde diğer yazarlar tarafından sağlanan

Onlar akin hissediyorum. (7)

Gates, burada siyah kadın yazarların bir geleneğin inşaat konuşuyor, ancak yazarlar, belki, böyle bir akrabalık hissetmiyorum bile bu olgu / strateji benzer.

Erişim Modları Kadın Kültür

Seçimler, zar gibi sokağa atmış ediliyordu kabukları gibi, jackstones gibi kola fındık, gibi. (Tuz Yiyenler 294)

Biz bu toplumlar insanlık tarihinin nispeten kısa sürede geliştiğini kültürlerin çeşitliliği ile örneklenen bifürkasyonlara bir potansiyel muazzam sayıda içeren son derece kompleks sistemler nasıl biliyorum. Biz bu tür sistemler dalgalanmalara karşı oldukça duyarlı olduğunu biliyoruz. Hatta küçük dalgalanmalar büyümek ve genel yapısını değişebilir çünkü, umut: Bu umut ve bir tehdit hem yol açar. Bunun bir sonucu olarak, etkinlik önemsiz mahkum değildir. Bizim evrendeki istikrarlı, kalıcı kurallar güvenlik sonsuza gitti görünüyor çünkü Öte yandan, bu, aynı zamanda bir tehdittir.(Prigogine ve Stengers 312-13)

Bu “cesaretle parlak kitabı” “kafalarının üzerinde” Öğrenciler o karar “o kadar zor olduğunu belirterek: gloria Hull” Toni Ardıç Bambara en Tuz Yiyen Bir Okuma “Ben o neyse yapmak oluyor düşünün Nedir ” onun kompozisyon başlıyor ve öğretmen ilk etapta “(218) olarak atamak ne yaptı acaba (1) Son zamanlarda Afro-Amerikan kadın roman üst düzey bir seminer öğretti, ben onun iddiasını teyit edebilirsiniz:. okuduğumuz on romanlarından, Tuz Yiyenler oldu Öğrencilerin tüm ulaşılmaz bulundu tek. Diğer romanları bizim tartışmalar sırasında, biz Afrikalı-Amerikan edebiyatı, ritüel şifa, voodoo, çeşitli epistemolojilerin ve ontolojileri karşılamak için “klasik realist” anlatı revizyonlar içinde caz ve blues estetik rolünü araştırdı vardı, çünkü Hull uyarıya rağmen ben şaşırdım ve Bambara metnine erişim modları ile öğrencilere sağlayabilir diğer konular – görünüşe göre, küçük boşuna. Onun karakterlerden biri üzerinden bir Bambara tarafından önerilen – kozmik bağlantıların bu kitap erişim çok caddeleri tanıyor çünkü Ama, ben bir daha geleneksel rota denemeye karar verdi. Yağmur düşmeye başlar gibi 7HE Tuz Yiyenler doruk sırasında, yazar / garson Can “bir bağlantı yapmak üzere, o bir fikri tutarak ediyorum ve bu bir araya gelip donmak çalışıyordu, bir şey yapılandırılmış olsun konuşulabilir bir “(245).O olduğu gibi bir aydınlatma flaş, onun anısına sonraki an baskılı

fikri kavanoz olabilir hareketin hiçbir düşünce hala hayrete

şekil alarak, bir bağlantı o kadar basit, o yıl için bilinen ama olsaydı

takdir etmek başarısız oldu. Elbette her şeyi her şeyi ….

Annette Michelson Onuruna Denemeler

Son üç yılda sanat ve film eleştirisi, Annette Michelson katkıları benzersiz olmuştur.Bu hacim işinde tarafından etkilenmiş birçok bilim adamlarının bazı özgün denemeler ile onu benzersiz mirasını onurlandırıyor. Diğerleri avant-garde ve modernist sanat eserleri ve sanatçılar ile ilgili disiplinler arası eleştiri onun şeklini uygulama Bazıları, modernist sanat anlamak için kuramsal çerçeveler geliştirmek için çabalarını devam ediyor. Hala diğerleri araştırmak ve Michelson çalışmalarını kendisi değerlendirir.Tüm bir şekilde onu olağanüstü katkısı saygı.

Anlatı Film A History

, Analitik içeriği Sofistike güncel ve film ve sinemanın tüm yönlerini kapsaması kapsamlı ve büyüleyici tarihi ve kültürel bağlamları tarafından genelinde haberdar, Anlatı Film A History yaygın alanda kesin bir metin olarak kabul edilir. Dördüncü Edition bilgisayar oluşturulan görüntüleme bütün bir bölüm ekler, güncelleştirmeler metinde belirtilen neredeyse tüm yaşayan yönetmenler için filmleri ve hem eski içeriği tekrar ve çağdaş eğilimleri ve hareketleri tanıtmak önemli yeni bölümleri içerir.