1996 Telekomünikasyon Yasası

Yıllar boyunca eklenmiştir değişiklikler ve revizyonlar rağmen, Kongre iletişim teknolojisi son yıllarda çarçabuk büyüdü Çünkü tamamen 1934 modası İletişim Yasası yerine seçim yok ama, 1934 Haberleşme Kanunu sayılır gördü Bir antika belge.Gelişmeler Edmund L. Andrews devletler “pazarda teknoloji ve hızlı değişim yapmış [1934 hareket] giderek modası geçmiş ve birçok uzman inanıyorum, [1934 hareket] rekabet ve tüketicilere zararlı olmuştur.” (4) Bunun için nedeni, Kongre yeterince 21. yüzyılın elektronik medya düzenleyecek mevzuat yeni, daha modern parça ile 1934 hareket değiştirmeye karar verdi.

Mevcut telekomünikasyon düzenleyici mevzuatın değiştirmek için çalışırken, Senato ve Temsilciler Meclisi hem faturaları geçti. Her iki faturaları temelde aynı amaca sahip: “. Tüm telekomünikasyon şirketleri mümkün olduğunca az hükümet düzenlemeleri ile, bir başka pazarları başkanı başkanı rekabet sağlamak için” (5) Senato tasarıyı önde gelen destekçileri, S. 652, eski dahil Ticaret Komitesi Başkanı Larry Pressler (R-Güney Dakota) ve Ernest Hollings (D-Güney Carolina). tasarısının Senato sürümü (7) 4 Ağustos 1995 tarihinde 15 Haziran 1995 tarihinde 81-18 geçti (6), Temsilciler Meclisi; 117’ye 305 oyla telekomünikasyon fatura (HR 1555) kendi sürümü geçti (8) Bu tasarı önde gelen destekçileri Evi Ticaret Komitesi Başkanı Thomas Bliley Jr (R-Virginia) ve Telekomünikasyon ve Finans Alt Komitesi Başkanı Jack Alanları vardı (R Texas). (9)

Hem Senato ve Ev faturaları temel amacı “kablo fiyatları ve yayın istasyonu mülkiyeti düzenlemeleri hafifletilmesi ederken telefon ve kablo piyasalarında rekabeti teşvik.” Oldu (10) böyle bir tasarı için tartışma “yaygın duyguları ile tahrikli edildi Kongre ve telekomünikasyon sektöründe mevzuatın ileri telekomünikasyon ağlarında rekabeti ve yatırımı teşvik etmek gereklidir. “(11) Bir Temsilciler Meclisi ve Senato konferans iki faturaları arasındaki farklılıkları uzlaştırmak amacıyla kurulmuştur. (12) Konferans onbir senatörlerden oluşan ve otuz dört temsilcileri. …